مهاجرت به آمریک معایب و مزایای مهاجرت به آمریکا

معایب و مزایای مهاجرت به آمریکا

هر چند آمریکا معروف به سرزمین فرصت هاست و رسیدن به این کشور رویای بسیاری از افراد است. اما این بدان معنا نیست که تاکنون تمام افرادی که به هر طریق وارد این کشور شده اند، زندگی مطلوب خود را پیدا کرده اند و پس از مدتی به کشور خود بازنگشته اند. در این مقاله قصد داریم که به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به بپردازیم تا افرادی که آمریکا را در لیست مقاصد مهاجرتی خود دارند با چشم بازتر در این باره تصمیم گیری کنند. 

 آنچه در این مقاله می خوانید:

۱- معایب مهاجرت به آمریکا

  ۱-۱-آمار بالای خشونت های مسلحانه 

  ۱-۲-مواجه با نژاد پرستی در آمریکا امری غیر ممکن نیست

  ۱-۳-چالش های شغلی در آمریکا

  ۱-۴-هزینه ی بالای خدمات درمانی  در آمریکا‌ 

۲-مزایای مهاجرت به آمریکا

  ۲-۱-سیستم آموزشی پیشرفته و مترقی 

  ۲-۲-مسکن در آمریکا دست یافتنی است  

  ۲-۳-کسب یکی‌ از قوی ترین پاسپورت های جهان

  ۲-۴-زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا

معایب مهاجرت به آمریکا 

موارد زیر واقعیت های زندگی در آمریکا هستند که پیشنهاد میکنیم با آگاهی کامل به این موارد،  پروسه ی مهاجرت به آمریکا را شروع کنید.

آمار بالای خشونت های مسلحانه 

قوانین مربوط به حمل سلاح در آمریکا  نه تنها در مقایسه با کشورهای پیشرفته بلکه در مقایسه با اکثر کشورها بسیار ضعیف است. هر ساله افرادی در این کشور قربانی تیراندازی کور می‌شوند. جالب است بدانید این موضوع مخصوص یک یا چند ایالت به خصوص نیست و از کالیفرنیا گرفته تا نیویورک  فجایع زیادی از این رو اتفاق افتاده است. 

مواجه با  نژادپرستی در آمریکا‌ امری غیر ممکن نیست

اگر اخبار آمریکا را دنبال کرده باشید می دانید که رفتار متفاوت پلیس با سیاه پوستان، مکزیکی ها، خاورمیانه ای ها و غیره امر تازه ای نیست. این رفتار بد در بخش های مختلف جامعه ی آمریکا وجود دارد. هر چند قوانین مدنی این کشور بسیار مترقی می باشد اما گزارش ها حاکی از این است که ۶۴٪ از آمریکایی ها معتقدند که نژادپرستی کماکان یکی از معضلات اصلی جامعه ی آمریکایی است. 

چالش های شغلی در آمریکا

درست است که فرصت های شغلی زیادی در آمریکا وجود دارد، اما برای این فرصت ها، همواره متقاضیان زیادی نیز وجود دارند. از آنجایی که همواره برای پر کردن یک پست، یک جایگزین وجود دارد، به محض برآورده نکردن استانداردهای آن شغل به هر دلیل موجه و غیر موجهی، فرد با خطر اخراج روبرو است. ذکر این نکته ضروری است که بین آمریکایی ها و مهاجران هیچ تفاوتی در این زمینه نیست و صد البته افراد سخت کوش تا زمانی که راندمان بالایی دارند، از درآمد بالایی  نیز برخوردار می شوند.  

اگر هم شما، در یک شرکت بزرگ آمریکایی مشغول به کار شوید، علاوه بر تحمل یک محیط کاری خسته کننده، باید به روزی بیش از ۸ ساعت کار تن در دهید. این موارد باعث می شود که زندگی شخصی شما به شدت تحت شعاع قرار بگیرد و در واقع شما تبدیل به یک ماشین شوید.

هزینه ی بالای خدمات درمانی  در آمریکا‌ 

هر چند مراقبت های پزشکی در آمریکا با بهترین کیفیت در اختیار بیماران قرار میگیرد، اما این خدمات فقط در اختیار کسانی قرار میگیرد که توانایی پرداخت هزینه های آن را داشته باشند. جالب است بدانید که بیمه بودن فرد به معنای رایگان بودن خدمات پزشکی برای او نیست و در بیشتر اوقات فرد باید درصدی از مخارج درمانی خود را متقبل شود. برای مثال چکاپ یک فرد که از سرماخوردگی عفونی که با داروهای معمول درمان نشده است رنج می برد، می تواند در صورت بیمه نبودن ۲۰۰۰ دلار و در صورت بیمه بودن ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای وی هزینه بردارد. 

ذکر این نکته نیز ضروری است که خدمات درمانی دولتی دارای پوششی بسیار محدود می باشند و قوانین آن نیز پیوسته در حال تغییر است.از طرفی این خدمات بیشتر به کسانی تعلق می‌گیرد که از عهده ی‌ پرداخت دیگر خدمات درمانی بر نمی آیند. بنابراین، برای مهاجران به آمریکا، بیمه های درمان خصوصی معمولاً تنها گزینه ی پیش‌رو است. خوب است بدانید که  حق بیمه ی ماهانه برای برخورداری از مزایای این بیمه ها نیز نسبتا بالاست .(در سال ۲۰۲۰، میانگین ماهانه ی حق بیمه ی خصوصی برای یک نفر ۴۵۶ دلار و برای یک خانواده ۱۱۵۲ دلار بود.)

مزایای مهاجرت به آمریکا

سالانه در حدود یک میلیون نفر از ملیت های مختلف به طرق مختلف به آمریکا مهاجرت می کنند. در زیر به مزایایی که این مهاجران در پی آن به آمریکا مهاجرت می کنند میپردازیم :

سیستم آموزشی پیشرفته و مترقی 

آمریکا دارای بهترین دانشگاه ها و موسسات عالی در جهان می باشد. دانشگاه های عالی این کشور محدود به هاروارد و یل نمی شوند.در واقع،  سهم این کشور از دانشگاه های برتر جهان بیشتر از هر کشور دیگری می باشد. یکی از مزایای تحصیل در مقاطع عالی در آمریکا، شانس بالا از برخورداری از بورسیه های تحصیلی است. هر چند ویزای تحصیلی آمریکا خود یک ویزای مهاجرتی محسوب نمی شود اما ادامه تحصیل در آمریکا می تواند پلی به اقامت دائم این کشور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی به شما توصیه می نماییم مقاله‌ی «چرا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی ایده ای عالی است ؟» را مطالعه فرمایید. 

مسکن در آمریکا دست یافتنی است 

معمولاً بالاترین هزینه ی یک فرد مهاجر در کشور مقصد، هزینه ی اجاره‌ی خانه است. به طور متوسط، هزینه‌ی یک سوییت ۴۰ متری در این کشور در حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلار در ماه است. همچنین، به طور میانگین، اجاره‌ی  یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۱۲۵۶ دلار و در خارج از مرکز شهر ۹۹۴ دلار است.  اگر قصد اجاره‌ی یک آپارتمان بزرگتر را دارید، متوسط اجاره‌ی یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲۰۵۸ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۵۹۴ دلار است.

 

در صورتی که فرد قصد خرید مسکن در آمریکا را داشته باشد، برای هر متر مربع در مرکز شهر به طور میانگین باید ۲۸۲۰ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۸۰۹ دلار هزینه کند. 

 

هزینه هایی که در بالا ذکر شد چه برای اجاره‌ی مسکن و چه برای خرید آن، برای افراد مهاجر بسته به تخصص کاری و شغلی که در آن قرار دارند کاملاً و به راحتی دست یافتنی است. (جالب است بدانید که اگر قصد خرید خانه در کانادا را دارید باید در حدود دو برابر هزینه کنید.)

کسب یکی‌ از قوی ترین پاسپورت های جهان

پاسپورت آمریکایی که یکی از مزایای شهروندی آمریکاست این امکان را به دارنده ی آن می دهد که به بیش از ۱۸۰ کشورجهان بدون ویزا مسافرت کند و در صورت مواجه با مشکلی در حین سفر از سفارت خانه های آمریکا در جای جای جهان کمک بگیرند.

زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا  

هر چند همانطور که در بالا ذکر شد بازار کار آمریکا بسیار رقابتی است و افراد معمولاً بیش از۴۰ ساعت در هفته کار میکنند ولی به هر حال کسی که دارای یک ایده ی کارآفرینی خلاقانه باشد مطمئنا در آمریکا بیش از هر جای دیگری قادر به بار نشاندن آن است. هم قوانین این کشور ضامن پایمال نشدن حق فرد کارآفرین است و هم برنامه های متعددی برای حمایت از آنان در در آمریکا وجود دارد. (سایت U.S. Small Business Administration را ببینید.)

 

همچنین زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا طبعاً به معنی نرخ بیکاری  و تورم پایین است. 

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند