canadianCanadian

ویزای استارتاپ کانادا : انتخاب کدام موسسه ی سرمایه گذاری؟

ویزای استارتاپ کانادا یک روش مهاجرت به کانادا است که از طریق آن افراد نوآور که دارای ایده های ناب و بدیعی که توان درآمد زایی، اشتغال زایی و در نهایت رقابت در عرصه ی بین المللی را دارند، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. 

اما نکته ی اصلی و کلیدی در موفقیت در اخذ این ویزا، دریافت نامه ی حمایت از از یک سرمایه گذار کانادایی تعیین شده توسط سازمان مهاجرت کاناداست. البته این سازمانها انواع مختلفی دارند که جلب حمایت هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند. 

این مقاله صرفاً به بررسی سازمان های حامی و پشتیبان در ویزای استارتاپ پرداخته است، اگر می خواهید در مورد مراحل و شرایط این روش‌ مهاجرتی بدانید، به شما توصیه می نماییم مقاله ی چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد را مطالعه کنید. 

  سازمان های پشتیبان مورد تایید استارتاپ کانادا 

این سازمانها به طور کلی به سه دسته ی زیر تقسیم می شوند. اگر می خواهید به لیست تمام این سازمانها دسترسی داشته باشید، اینجا کلیک کنید.

The USPVS

اگر قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا را دارید، یا می خواهید در آمریکا ادامه تحصیل دهید اما هزینه های بالای تحصیل در این کشور مانع از رسیدن شما به رویایتان شده است، به info@theuspvs.com ایمیل بزنید یا با شماره ی ۰۲۱۲۲۱۴۵۴۲۱ تماس بگیرید تا از مشاوره ی نیم خبره ی ما بهره مند شوید.

 Venture Capital Funds یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر

اگر فکر می کنید ایده ی تجاری شما برای موفقیت نیازمند به مبلغ بسیار زیادی (بیش از یک میلیون دلار کانادا) برای سرمایه‌گذاری است، بهترین گزینه ی شما جلب نظر یکی از صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر است. از آن جایی که سرمایه گذاران ریسک پذیر با پول تعداد زیادی سرمایه گذار، سرمایه‌گذاری می‌کنند توانایی سرمایه گذاری بیشتری نسبت به سایر انواع سرمایه گذاران را دارند. همان طور که از نام این گروه پیداست، این نوع سرمایه گذاران با تقبل مخاطرات قابل محاسبه یا غیر قابل محاسبه، فعالانه با کارآفرینان همراه می‌شوند و نقاط ضعف آنان را پوشش می دهند. 

 

معمولاً این موسسات زمانی وارد سرمایه گذاری می شوند که محصول و یا ایده ی مورد نظر تست های بازار را پشت سر گذاشته باشد و فرد کار آفرین برای تولید و بازاریابی به حمایت نیاز داشته باشد. توجه داشته باشید که مدیر یک صندوق سرمایه‌ گذاری خطرپذیر، پول را به‌ نمایندگی از صندوقی سرمایه گذاری می­‌کند که سودآوری­‌ و بازگشت آن سرمایه در آینده تضمین شده باشد؛ لذا سرمایه گذاری­‌ صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر در مراحل اولیه‌ی تأسیس کسب‌وکارها امری نادر است.

 

طبیعی است که با ذکر این اوصاف، سرمایه گذاران خطرپذیر تمایل زیادی به وارد کردن گروه مدیریتی خود به کسب و کار تازه تأسیس را دارند تا کنترل بیشتری بر اوضاع داشته باشند. 

 

اگر قصد گرفتن تاییدیه از یکی از این موسسات را دارید، سازمان مزبور باید متعهد به سرمایه گذاری حداقل به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا در طرح تجاری شما شود. 

 

گروه های سرمایه گذار فرشته 

بر خلاف صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر که اغلب  تمایل به سرمایه گذاری در پروژه هایی که فازهای اولیه مربوط به تست بازار را گذرانده اند، دارند، گروه های سرمایه گذار فرشته روی طرح های نوآورانه ای که در فازهای اولیه خود هستند، سرمایه گذاری می‌کنند. از جهتی این سرمایه گذاران معمولاً میزان کمتری از صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر در طرح های مختلف تجاری سرمایه گذاری می‌کنند. 

 

در حالی که صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مایل به اعمال مدیریت در کسب و کار فرد کارآفرین هستند، سرمایه  گذاران فرشته بیشتر بر ارائه ی  حمایت مالی و سود برآورد شده ی خود از کسب و کار جدید تمرکز می‌کنند. هر چند ممکن است در صورت درخواست شرکت تازه تاسیس و تمایل خودشان، به مشارکت در پیشبرد اهداف شرکت نقش ایفا کنند.

 

اگر در صدد گرفتن نامه ی حمایتی از یکی از سرمایه گذاران فرشته ی مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا برای ویزای استارتاپ هستید، سازمان مزبور باید موافقت کند تا حداقل ۷۵٫۰۰۰ دلار کانادا در طرح تجاری شما سرمایه گذاری کند. 

 

انکوباتورها یا مراکز رشد 

انکوباتورها سازمانهایی هستند که هدف آنها تسریع شرکت استارتاپ در مراحل اولیه ی فعالیتش است. موقعی که یک انکوباتور قبول می کند تا از یک ایده ی تجاری حمایت کند، نه تنها منابع مالی مورد نیاز برای موفقیت کسب و کار را در اختیار آن قرار می دهد، بلکه خدمات مفیدی مانند فضای اداری، مشورت و آموزش مدیریت را نیز به شرکت تازه تأسیس ارائه می دهد. 

 

این امر به دلیل این است که یک انکوباتور تنها در صورت اعتقاد به موفقیت یک طرح و ایده طرح تجاری آن را قبول میکند و از این رو هر کاری را که بتواند انجام می‌دهد تا به سریع ترین روش ممکن به موفقیت برسد. از طرفی اعلام حمایت یک انکوباتور از یک طرح و ایده ی تجاری این سیگنال را به دولت کانادا می دهد که یک ایده ی تجاری در صورت تبدیل به کسب و کار در کانادا قابلیت ماندگاری دراز مدت را دارد. 

 

اما شاید مهمترین مزیت جلب حمایت یک انکوباتور در مقایسه با یک یک صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر و یا یک سرمایه گذار فرشته، مربوط به سرمایه گذاری باشد. همان طور که گفته شد، هر کدام از این دو نوع سازمان باید حمایت خود از یک ایده ی تجاری را با تعهد به پرداخت مبالغ معینی نشان دهند. این در حالی است که فرد متقاضی نیاز به اقناع یک انکوباتور برای تعهد به سرمایه گذاری به میزان معینی را ندارد و فقط اعلام انکوباتور مبنی بر حمایت از طرح تجاری فرد متقاضی برای سازمان مهاجرت کانادا کفایت می کند.  

 

فراموش نکنید برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا صرف داشتن  یک ایده ی تجاری (هر چقدر هم که عالی باشد)، کافی نیست. در واقع داشتن یک بیزینس پلن جامع، اساسی ترین شرط در اخذ این ویزا است.


اگر می خواهید نقشه‌ی کسب و کار خود را با رعایت تمام جوانب و به صورتی تخصصی آماده کنید تا از بالاترین شانس برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا برخوردار شوید، موسسه ی USPVS با ۱۵۰ پرونده‌ی موفق در اخذ ویزای استارتاپ حامی و پشتیبان شماست‌.                              

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند