pexels-nappy-1058959

چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد؟

در کنار روشهای سنتی مهاجرت به کانادا، مانند مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری، ویزای استارتاپ کانادا به عنوان یکی از جدیدترین و سریع ترین روشهای مهاجرتی به این کشور خودنمایی می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ و جوانب و شرایط لازم برای آن آشنا کنیم. 

ویزای استارتاپ کانادا چیست ؟

ویزای استارتاپ کانادا، یک فرصت استثنایی برای کارآفرینان در سراسر جهان است تا با ایده های تجاری جدید خود، علاوه بر اینکه در روند توسعه ی کانادا تاثیر مثبت میگذارند، اقامت دائم کانادا را از آن خود و اعضای خانواده ی خود کنند. 

هدف کانادا از راه اندازی ویزای استارتاپ جذب صاحبان کسب و کارها با ایده های نوآورانه که دارای دورنمایی عالی و موفق هستند، است.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا 

اخذ ویزای استارتاپ کانادا شامل چهار مرحله به شرح زیر است که در زیر، به آنها می پردازیم .

داشتن یک طرح و ایده ی خلاقانه و جدید 

ایده ی تجاری شما، علاوه بر خلاقانه بودن، باید کشش لازم برای ایجاد موقعیت های شغلی مختلف برای شهروندان کانادایی را داشته باشد. همچنین این ایده باید تکنولوژی محور باشد.

ارائه ی طرح تجاری در قالب یک Business Plan 

در واقع این نقشه ی کسب و کار یا همان Business Plan است که ایده ی شما و میزان کارایی آن را به اداره ی مهاجرت کانادا و سازمانهای سرمایه‌ گذار معرفی کند. پس مشورت با افراد خبره و با تجربه در این زمینه امری لازم است. 

The USPVS

اگر مایل به مهاجرت از طریق تحصیل در کشور آمریکا هستید، موسسه ی USPVS با داشتن نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه از امریکا شما را در تمامی مراحل پذیرش تحصیلی یاری می رساند.

 تأیید Business Plan توسط یکی از سازمانهای مربوطه 

 برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا، ایده و برنامه ی کسب و کار شما باید حداقل توسط یکی از سازمانهای زیر مورد تایید قرار بگیرد. 

-Venture Capital Funds 

-Angel Investor Groups 

-Business incubators

نقشه‌ی کسب و کار شما توسط هر یک از سازمانهای ذکر شده پذیرفته شود، نامه ای تحت عنوان Letter of Support برای فرد متقاضی صادر می‌کند و در آن اعلام می دارد که قصد حمایت مالی از ایده ی نوآورانه ی فرد متقاضی را دارد. در زیر به معرفی هر یک از این سازمانها می پردازیم. 

Venture Capital Funds

حداقل مبلغی که یک گروه تحت این سازمان باید موافقت کند تا در طرح شما سرمایه گذاری کند، ۲۰۰/۰۰۰ دلار کاناداست. نام چند تا از این گروه ها عبارت است از: ۷ Gate Ventures ،BCF Ventures و Lumira Ventures

Angel Investor Groups 

حداقل مبلغی که یک سرمایه گذار وابسته به یکی از گروه های تحت این سازمان باید موافقت کند تا در طرح شما سرمایه گذاری کند ۷۵/۰۰۰ دلار کاناداست. نام چند تا از این گروه ها عبارت است از : York Angel Investors Inc، VANTEC Angel Network Inc و Ekagrata Inc

Business Incubators

حداقل مبلغی در این مورد وجود ندارد و شما باید در یکی از برنامه های که برای کمک به رشد و نمو استارت آپ ها در کانادا وجود دارند قبول شوید. نام چند تا از این برنامه ها عبارت است از : Invest Ottawa، Alacrity Foundation و NEXT Canada

تأیید پرونده ی استارتاپ توسط اداره ی مهاجرت کانادا 

پس از جلب حمایت مالی از یکی از سازمانهای سرمایه‌گذاری معین در کانادا، پرونده ی استارتاپ شما باید توسط اداره ی مهاجرت کانادا بررسی شود تا در صورت احراز شرایط لازم، فرد ویزای استارتاپ خود را دریافت کند‌. در زیر به شرح شرایط لازم فرد متقاضی برای اخذ ویزای استارتاپ می پردازیم.

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارتاپ 

برای آنکه فرد متقاضی ای که ایده اش تحت حمایت یکی از سازمانهای سرمایه گذاری تعیین شده توسط دولت کانادا قرار گرفته است، بتواند ویزای استارتاپ خود را بگیرد باید تمام شرایط زیر را داشته باشد : 

تبدیل ایده ی تجاری به یک کسب و کار فعال در کانادا

تمام افرادی که نامشان در پرونده ی استارتاپ آمده است، باید حداقل ۱۰ درصد از سهام کل کسب و کار را داشته باشند. پس اگر ۵ نفر قصد مهاجرت به کانادا را تحت یک پرونده ی استارتاپ برا داشته باشند باید حداقل مالک ۵۰ درصد از سهام شرکت باشند. 

مهارت زبانی معادل CLB5 برای زبان انگلیسی یا NCLC5 برای زبان فرانسوی

داشتن حداقل یک سال تحصیلات عالی در دانشگاه 

تمکن مالی مورد نیاز برای تامین زندگی در کانادا 

فرد متقاضی باید نشان دهد که توانایی تامین مالی زندگی خود و خانواده اش را برای دورانی که هنوز کسب و کار به سود ننشسته است دارد. تمکن مالی مورد نیاز برای هر فرد متقاضی در سال ۲۰۲۱، ۱۲۹۶۰ دلار کانادا است. در صورتی که فرد متقاضی خانواده ی خود را نیز به همراه داشته باشد، مبالغ تمکن مورد نیاز عبارتند از : 

  • ۱۶۱۳۵ دلار برای یک خانواده ی ۲ نفره
  • ۱۹۸۳۶ دلار برای یک خانواده ی ۳ نفره
  • ۲۴۰۸۳ دلار برای یک خانواده ی ۴ نفره
  • ۲۷۳۱۵ دلار برای یک خانواده ی ۵ نفره
  • ۳۰۸۰۶ دلار برای یک خانواده ی ۶ نفره
  • ۳۴۲۹۹ دلار برای یک خانواده ی ۷ نفره
  • ۳۴۹۲ دلار به ازای  هر عضو برای خانواده های بیش از ۷ نفر

 

سایر جوانب ویزای استارتاپ 

  • گرفتن ویزای استارتاپ از زمان اقدام تا دریافت ویزا بین ۹ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد. 
  •  تا ۵ نفر می توانند به عنوان مالکین یک کسب و کار برای اخذ ویزای استارتاپ اقدام کنند. هر کدام از سازمانهای سرمایه گذاری که به بررسی طرح کسب و کار می پردازد تعیین می کند که کدام یک از افراد ضروری و کدام یک از افراد غیرضروری برای کسب و کار هستند. 

اگر یکی از افرادی که توسط سازمان ذی ربط، ضروری تشخیص داده شده تقاضای خود را پس بگیرد یا تقاضای ویزایش توسط اداره ی مهاجرت کانادا پذیرفته نشود، کل افرادی که زیر چتر آن طرح قصد مهاجرت را داشتند، تقاضای ویرایشان متوقف می‌شود. 

  • هر فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر خود را نیز با خود به همراه داشته باشد. 

 

کلام آخر 

اگر قصد مهاجرت به کانادا و ساخت زندگی بهتر از طریق ویزای استارتاپ کانادا را دارید، گرفتن راهنمایی و مشورت از متخصصین این حوزه یقیناً شانس شما را برای موفقیت در این زمینه بیشتر می کند. 

شرکت USPVS به عنوان شرکتی که حوزه‌ی تخصصی فعالیت خود را ویزای استارتاپ قرار داده است وبا کارنامه ای درخشان در این زمینه حامی و همراه شما در پروسه ی  مهاجرتی شما از این طریق می باشد. 

 

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.
برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.