چرا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی ایده‌ای عالی است ؟

مهاجرت تحصیلی به آمریکا همواره به عنوان اصلی ترین یا حداقل یکی از اصلی ترین روشهای مهاجرت به این کشور مطرح بوده است. در واقع ۱۸ درصد از کل متقاضیان ادامه تحصیل در سراسر جهان، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. 

 

در این که کشور آمریکا مهد تکنولوژی می باشد و یا قدرتمندترین قدرت اقتصادی جهان می باشد، شکی نیست. اما این موارد به تنهایی نمی توانند مهمترین دلایل برای آغاز پروسه ی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باشند‌. زیرا اگر فقط بحث تکنولوژیست، کشوری مانند ژاپن نیز چیزی در این زمینه از آمریکا کم ندارد. از نظر قدرت اقتصادی نیز کشوری مانند چین نیز در حال کم کردن فاصله ی خود در این زمینه با آمریکاست. 

 

 پس در واقع چه دلایلی وجود دارند که آمریکا را به محبوب ترین مقصد  برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است ؟ این مقاله را دنبال کنید تا جواب این پرسش را بیابید!

رقابت کمتر برای ورود به مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در مقایسه با کشورهای پیشرفته ی دیگر

 هر چند ۹۰ درصد از بهترین دانشگاههای دنیا در این کشور وجود دارد. اما این دانشگاهها در تمام ایالتهای کشور پراکنده هستند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد (تحقیقاتی) را دارید، پیدا کردن سوپروایزر کار سختی نیست. به علاوه فرقی نمی کند که شما قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی را دارید یا علوم انسانی را! 

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، موسسه USPVS، کارگزار دانشجویی برتر با دسترسی به بیش از ۳۰۰ دانشگاه و موسسه ی علمی در آمریکا، حامی و پشتیبان شما در تمامی مراحل، از اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی گرفته تا پیک آپ فرودگاهی، باز کردن حساب بانکی و یافتن کار دانشجویی است.

در کشور آمریکا نه تنها در تمام گرایش ها و حوزه های تحقیقاتی امکان ادامه تحصیل وجود دارد، بلکه امکان اخذ بورسیه های تحصیلی نیز در تمامی این گرایش و حوزه ها نیز وجود دارند. در مورد بعد بیشتر راجع به فاندهای تحصیلی در آمریکا توضیح می دهیم.

تخصیص بالاترین میزان بودجه برای بورسیه های تحصیلی در میان تمام کشورهای دنیا

هر چند تحصیل در آمریکا به خصوص در دانشگاههای عالی آن بسیار گران است.(برای مثال، هزینه‌ی یک فوق لیسانس با احتساب شهریه و هزینه‌ی زندگی در آمریکا در حدود ۷۰/۰۰۰ دلار است.) اما در کشور آمریکا، اساتید توان و قدرت بسیاری زیادی دارند؛ بدین صورت که دپارتمان های علمی به آنها باندهای بسیاری می دهند. چه بسا که یک استاد در طول سال دارای ۵ یا ۶ فاند می باشد که می تواند به دانشجویان خود اعطا کند.

 

این فاند نه تنها می‌تواند کل شهریه ی دانشگاه را پوشش دهد، بلکه در دریافت ۱۶۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار دستمزد ماهانه به دانشجو را بابت کار تحقیقاتی را تضمین می کند. 

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که که از بین مقاطع تحصیلی،  طبعاً ترجیح اساتید بر حضور یک دانشجوی دکترا در تیم تحقیقاتی خود و تخصیص فاند به وی است. هرچند گرفتن فاند در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویانی که دارای مقاله های ISI هستند و با نرم افزارهای پژوهشی مختلف آشنایی دارند نیز وجود دارد. 

The USPVS

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد را دارید ولی هزینه ی بالای تحصیل در این کشور مانع از رسیدن شما به به رویایتان شده است، به info@theuspvs.com ایمیل بزنید یا با شماره ۰۲۱۲۲۱۴۵۴۲۱ تماس بگیرید تا از مشاوره ی‌ تیم خبره ی ما بهره‌مند شوید.

شرایط مطلوب اقامت پس از اتمام تحصیل در آمریکا

عموماً اصلی ترین معیاری که دانشجویان خارجی در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود در نظر میگیرند این موضوع است که آیا در کشور مقصد فرصت های پیدا کردن شغل با درآمد مناسب برای فارغ التحصیلان بین المللی وجود دارد با خیر؟ 

 

بیشتر دانشجویان بین‌المللی در آمریکا تحت ویزای F1 وارد این کشور می شوند. هر چند طرف مدت ۶۰ روز‌ پس از اتمام تحصیل دانشجویان دارای این نوع ویزای تحصیلی وقت دارند که یک ویزای جدید بگیرند (در غیر این صورت باید به آمریکا را ترک کنند) اما فرد به صورت قانونی می تواند ۹۰ روز قبل از تاریخ فارغ التحصیلی جست و جوی خود را برای شغل مناسب در کشور آمریکا‌ آغاز کند. 

 

خبر خوب دیگر برای دانشجویان خارجی در آمریکا این است که در حین تحصیل امکان کارورزی و کار داوطلبانه وجود دارد. استفاده از چنین فرصت های نه تنها فرد را دارای تجربه و اعتماد به نفس بیشتر برای کار میکند، بلکه افراد می توانند با داشتن روابط اجتماعی و عمومی قوی در محیط کار، شانس کار کردن خود در همان محل را پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، بالا ببرند. 

کلام آخر

در این مقاله به طور اجمالی، مزایای مهاجرت تحصیلی به آمریکا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در هر مقطع تحصیلی قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارید،‌ موسسه ی USPVS با نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه در آمریکا حامی و پشتیبان شما برای در اخذ ویزای دانشجویی این کشور می باشد. 

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.
برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.