اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی امریکا

نکات مهم درباره‌ اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی امریکا

دوستان عزیز،شما برای ادامه تحصیل در آمریکا وسایر کشورها،دو سد بزرگ پیش رو دارید.

🔴 سد اول گرفتن پذیرش تحصیلی است و سد دوم گرفتن ویزای تحصیلی.

🔴 اغلب دوستان به اشتباه تصور میکنند که اگر پذیرش تحصیلی را بگیرند میتوانند به راحتی ویزای تحصیلی را نیز دریافت کنند.

🔴 نکات بسیار مهمی در مورد اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد که در پست های آینده به آن می پردازیم. اما قبل از هر چیز چند نکته در مورد اخذ پذیرش دانشگاه ها یا کالج های آمریکا وسایر کشورها:

🔷 گرفتن پذیرش دکترا به مراتب سخت تر از فوق لیسانس است.
🔷 پذیرش از کالج ها راحت تر از دانشگاه هاست اما اعتبار دانشگاه ها بیشتر از کالج هاست.
🔷 گرفتن پذیرش به دو شکل ممکن است: با فاند (بورسیه) و بدون فاند که طبیعتا گرفتن پذیرش با فاند بسیار سخت تر بوده و لازمه آن داشتن برخی امتیازات است.
🔷 برای گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس داشتن مدرک آیلتس حداقل ۶ و برای دکترا حداقل ۶.۵ اجباری است. کالجها را میتوان در برخی موارد با ۵.۵ هم پذیرش گرفت.
🔷 مدرک ارائه شده حتما باید آیلتس آکادمیک باشد. البته سایر مدارک مانند تافل هم قابل قبول است. نمره دقیق مورد نیاز هر کدام با توجه به شرایط دانشگاه بررسی میشود.

هزینه های تحصیل در آمریکا‌

هزینه های تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

دوستان عزیز جهت پرسش سوالات خود و ارتباط با کارشناسان شرکت USPVS در تمامی روزهای هفته، می توانید با مراجعه به وب سایت ما و دریافت وقت مشاوره، و یا با تماس با ما، از تجربه مجموعه ما برای ساختن آینده‌ای بهتر استفاده کنید، پس با ما در تماس باشید و سوالات خود را بطور مستقیم با ما مطرح نمایید.

مشخصات عکس لاتاری آمریکا‌

مشخصات عکس لاتاری آمریکا

مشخصات عمومی تصاویر لاتاری

  • سایز تصویر ۶۰۰px * ۶۰۰px یا همان ۵ سانتی متر در ۵ سانتی متر.
  • رزلوشن تصویر ۳۰۰DPI باشد.
  • تصویر به صورت رنگی باشد( تصاویر سیاه سفید مورد قبول نمی باشد.)
  • حجم عکس حداکثر ۲۴۰ کیلو بایت باشد .
  • داشتن حجاب اسلامی به شرط آنکه گردی صورت مشخص باشد منعی ندارد.
  • عکس یا باید با حجاب کامل باشد یا بدون آن (حجاب کامل یعنی موی سر مشخص نباشد مانند نمونه های پایین)
  • امکان عکس گرفتن با موبایل  هست به شرطی که شرایط مورد نیاز را رعایت نمایید.

ویژگیهای فنی تصاویر


اگر بنا دارید عکس جدید دیجیتالی بگیرید دقت داشته باشید که عکستان دارای ویژگیهای زیر باشد.
قالب تصویری عکس (فرمت): فرمت تصویر باید در قالب دیجیتالی Joint Photographic Experts Group موسوم به (JPEG ) باشد.

رزولوشن (دقت رقومی) تصویر: فایل تصویری باید حداقل ۶۰۰ پیکسل (عرض) در ۶۰۰ پیکسل (ارتفاع) باشد. کلیه تصویرها باید به شکل مربع ارائه شوند، بدین معنی که ارتفاع عکس با عرض آن یکسان باشد.
ژرفای رنگ تصویر: تصویر مورد استفاده باید ژرفای رنگی ۲۴ بیت در هر واحد تصویری (پیکسل) داشته باشد. عکس های سیاه و سفید ۲۴ بیت یا تصاویر ٨ بیتی پذیرفته نمی شوند.
*اسکن کردن عکس. قبل از اسکن عکس های چاپ شده دقت داشته باشید که ترکیب بندی عکس مطابق آنچه گفته شد باشد. برای اسکن عکسهای چاپی از راهنمای زیر استفاده کنید.
رزولوشن (دقت رقومی)اسکنر: دقت رزولوشن باید حداقل ٢٠٠ نقطه بر اینچ ( dpi ) باشد.

اندازه فایل: فایل تصویری مورد استفاده باید حداکثر ۲۴۰ کیلوبایت باشد.
درجه وضوح و ابعاد تصویر: ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل.
ژرفای رنگ تصویر: تصویر مورد استفاده باید ژرفای رنگی ۲۴ بیت در هر واحد تصویری (پیکسل) داشته باشد [متقاضیان توجه داشته باشند که عکس های سیاه و سفید، تک رنگ، یا طیف خاکستری پذیرفته نمی شوند]

دانشگاه های آمریکا

کیفیت دانشگاه های آمریکا

براساس نهمین رتبه بندی جهانی سایت ۲۱ universitas در سال ۲۰۲۰ آمریکا رتبه اول در زمینه کیفیت تحصیلات آموزش عالی را کسب کرد.
.
یونیورسیتاس ۲۱(U21) شبکه‌ای بین‌المللی از ۲۱ دانشگاه معتبر است که حدود دو دهه قبل با هدف اشتراک منابع، همکاری و تبادل دانش بین اعضای آن تاسیس شد.
امروزه این شبکه شامل نیم میلیون دانشجو و ۴۰ هزار نفر عضو هیئت علمی است و با بیش از ۲ میلیون نفر فارغ التحصیل فعال در ارتباط است.
.
در این رده بندی دانشگاه‌های ۵۰ کشور جهان در چهار موضوع محوری «منابع»، «خروجی»، «ارتباطات» و «محیط» مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

لغو فرمان اجرایی اخراج دانشجویان توسط دولت دونالد ترامپ!!

بعد از تصمیم دولت آمریکا برای پس گرفتن ویزای دانشجویان خارجی که کلاس های آنها به صورت آنلاین برگزار می شود، دو دانشگاه عالی رتبه دانشگاه هاروارد و ماساچوست شکایتی را علیه سازمان های مهاجرتی تسلیم دادگاه کرده اند.
.
.
در ادامه گسترده اعتراضات به این دستورالعمل دانشجویان بین المللی در امریکا می توانند به طور عادی به کلاسهای آنلاین خود بدون هیچ مشکلی ادامه دهند.

لاتاری آمریکا‌

خدمات شرکت USPVS به برندگان لاتاری ۲۰۲۱

ضمن تبریک به شما عزیزان خوش‌شانس برنده‌ی لاتاری موارد مهم مربوط به رویه شروع فرایند دریافت ویزای خود را بطور مختصر برایتان شرح میدهیم.
.
طبق قوانین فعلی و با توجه به تحریم ایران توسط ترامپ, دارندگان پاسپورت های ایرانی باید, مدارکی جهت معافیت از منع ورود ارائه دهند.
.
مدارک مربوط به داشتن فامیل درجه یک ( مادر, پدر, فرزند, همسر ) در آمریکا، و در صورت عدم وابستگی درجه یک، متقاضیان میتوانند مدارک مربوط به یک تجارت در امریکا که خود آنها صاحب آن میباشند، را داشته باشند.
.
مدرک دیگری که قابل قبول می‌باشد، در خواست کار یا پذیرش تحصیلی یا ارتباط واقعی با یک موسسه تجاری یا تحصیلی در امریکا، فقط برای برنده اصلی لاتاری ( نه همسر یا فرزند) میتواند شانس دریافت ویزای اقامتی شما را بالاتر برد.
.
پیشنهادهای شغلی همواره دارای نقاط کوری هستند که برای آفیسرها سوال برانگیز میباشند، به همین دلیل است که ما پیشنهاد دریافت پذیرش تحصیلی به جای درخواست کار را به مشتریان خود میدهیم تا با شانس بیشتری ویزای خود را دریافت کنند.
.
لازم به ذکر است که این پذیرش تحصیلی به عنوان دریافت ویزای تحصیلی نیست و تنها برای اثبات توانمندی شما به آفیسر در زمان مصاحبه برای ویزای اقامت دائم شما میباشد.
.
برای مطرح کردن سوالات بیشتر و پاسخ گویی میتوانید با تلفن یا ایمیل با کارشناسان دفتر ما تماس بگیرید.

۱۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۰، سهم دانشگاه های آمریکا

۱۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۰

موسسه Quacquarelli Symonds یا همان QS به عنوان یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها شناخته می شود. رده بندی این سازمان بر اساس افتخارت کسب شده توسط دانشگاه، نظرسنجی گسترده، تعداد دانشجویان، رتبه اساتید دانشگاه و … تعیین می گردد.
.
✅۱۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۰ طبق آمار QS
.
آمریکا با ۵ دانشگاه، بالاترین تعداد دانشگاه را در این لیست داراست :
.
۱. Massachusetts Institute of Technology (MIT)➡️United States
.
۲.Stanford University➡️United States
.
۳.Harvard University➡️United States
.
۴.University of Oxford➡️United Kingdom
.
۵.California Institute of Technology (Caltech)➡️United States
.
۶.ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology➡️Switzerland
.
۷.University of Cambridge➡️United Kingdom
.
۸.UCL➡️United Kingdom
.
۹.Imperial College London➡️United Kingdom
.
۱۰.University of Chicago➡️United States

دو بورسیه ی هوبرت هامفری و فولبرایت از محبوبترین کمک هزنینه های آمریکا برای دانشجویان خارجی هستند.

انواع بورسیه تحصیلی آمریکا برای دانشجویان خارجی

برنامه کمک هزینه تحصیلی هوبرت هامفری آمریکا
(Hubert Humphrey Fellowship Program)

برنامه ای برای بورسیه تحصیلی آمریکا است که  مخصوص متخصصینی است که تمایل دارند به مدت ۱۰ ماه در آمریکا تحصیلات آکادمیک داشته باشند. این بورسیه تمام هزینه های تحصیلی فرد را پوشش می دهد.


برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت آمریکا
(Fulbright Foreign Student Program )

تمام دانشجویان بین المللی در همه ی رشته ها به جز پزشکی می توانند برای این بورسیه که یکی از مشهورترین بورسیه های تحصیلی ایلات متحده آمریکا اپلای کنند.


برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

American passport

انواع ویزای تحصیلی آمریکا (M۱ و J۱)

 

با اخذ هر یک از ویزای‌های تحصیلی آمریکا (M1 ویا J1) میتوانید به راحتی وارد کشور آمریکا شده و در دانشگاه‌های برتر آمریکا مشغول به تحصیل شوید.

.
دوستان عزیز جهت پرسش سوالات خود در رایطه با انواع ویزای دانشجویی آمریکا و ارتباط با کارشناسان شرکت USPVS در تمامی روزهای هفته، می توانید با  دریافت وقت مشاوره از تجربه مجموعه ما برای ساختن آینده‌ای بهتر استفاده کنید، پس با ما در تماس باشید و سیٔوالات خود را بطور مستقیم با ما مطرح نمایید.

مهم‌ترین و حساس‌ترین مسئله برای ورود به کشور آمریکا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌باشد

انواع ویزای تحصیلی آمریکا (F۱, F۲,B۲)

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا یکی از مهم‌ترین مسائلی است که علاقمندان به تحصیل در آمریکا باید به آن توجه بیشتری داشته باشند.  مهم‌ترین و حساس‌ترین مسئله برای ورود به کشور آمریکا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌باشد.


دوستان عزیز جهت پرسش سوالات خود و ارتباط با کارشناسان شرکت USPVS در تمامی روزهای هفته، می توانید با مراجعه به وب سایت ما و دریافت وقت مشاوره، و یا با تماس با ما، از تجربه مجموعه ما برای ساختن آینده‌ای بهتر استفاده کنید، پس با ما در تماس باشید و سیٔوالات خود را بطور مستقیم با ما مطرح نمایید.