Fotolia_61508527_Subscription_Monthly_M

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا برای نیروی متخصص بدون پیشنهاد شغلی (SINP) در سال ۲۰۲۲

یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا ، برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP) برای نیروی متخصص  بدون پیشنهاد شغلی میباشد  که سالیانه مورد توجه  بسیاری از متقاضیان  واجد شرایط بین المللی از میان برنامه های استانی کانادا قرار میگیرد. در حالی که محبوب ترین مسیر مهاجرت به کانادا سیستم معروف اکسپرس اینتری است، مسیری به همان اندازه امیدوارکننده به نام برنامه مهاجرت استانی نیز وجود دارد .

اکسپرس اینتری بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) است که در آن امتیازات بر اساس عوامل سرمایه انسانی جمع آوری می شود. در حالی که در بیشتر موارد داوطلبان اکسپرس اینتری نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند، اما با داشتن یک پیشنهاد شغلی امتیازی بسیار بالاتر و در نتیجه شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه و درخواست اقامت دائم کانادا خواهند داشت.

از سوی دیگر، برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای اطمینان از بهره مندی یکنواخت تمامی استان های کانادا از حضور مهاجرین معرفی شد. این برنامه به استان‌ها و مناطق این فرصت را می‌دهد که سالانه تعداد معینی از مهاجران اقتصادی را به عنوان نامزدهای دریافت اقامت دائم معرفی کنند.البته الزاماتی که هر استان تعیین می کند با استان های دیگر متفاوت است.

زیر گروه های برنامه استانی ساسکاچوان (SINP)

برنامه استانی ساسکاچوان مسیرهایی را برای مهاجرت به کانادا فراهم آورده است که از طریق آن به افراد غیر کانادایی  که مایل به اقامت در این استان هستند گواهی نامزدی و فرصت درخواست اقامت دائم کانادا را به افراد واجد شرایط می دهد.از میان زیر گروه های مختلف تحت برنامه استانی ساسکاچوان، دو مسیر بسیار فعال وجود دارد که شما برای اقدام نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید که عبارتند از :

 1. روش مرتبط با اکسپرس اینتری ساسکاچوان که  برای درخواست آن ، نیاز به داشتن یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری فدرال می باشد. از طریق این برنامه پیشرفته استانی متقاضیان اکسپرس اینتری گواهی نامزدی اقامت ساسکاچوان را دریافت و با کسب ۶۰۰ امتیاز اضافه، شانس بالاتری برای درخواست اقامت دائم کانادا خواهند داشت.
 2. از طریق مشاغل مورد تقاضای کانادا در استان ساسکاچوان است که نیازی به داشتن پروفایل اکسپرس اینتری ندارد. این مسیر برای آوردن کارگران ماهر برای تامین نیازهای بازار کار استان ساسکاچوان طراحی شده است که برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در یکی از سمت های شغلی موجود در لیست مشاغل مورد تقاضا ساسکاچوان داشته باشد.

طبق اخبار مهاجرت استان ساسکاچوان به طور مرتب  و سالیانه از این دو زیر گروه دعوت نامه صادر می کند. امسال تا کنون، ۲۷۳۳ اکسپرس اینتری ساسکاچوان و ۳۴۳۳ نامزد مشاغل مورد تقاضا دعوت شده اند.

اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان

این زیر گروه برای متقاضیانی است که پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا تجربه دارند. به طور خاص، نامزدها باید این شرایط را داشته باشند:

 • کسب حداقل ۶۰  از ۱۱۰ امتیاز در شبکه ارزیابی امتیازات
 • داشتن شماره پروفایل اکسپرس اینتری و کد ورود به بانک مشاغل کانادا
 • کارنامه آیلتس یا فرانسه CLB7 
 • دارای حداقل سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود  در سطحوح شغلی O,A,B و داشتن کد شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان 
 • دارای تحصیلات تکمیلی  که معادل حداقل یک سال تحصیل در کاناداست
 • تمکن مالی برای تامین هزینه های اسکان در ساسکاچوان 

مشاغل مورد تقاضا استان ساسکاچوان

این زیرمجموعه برای متقاضیانی است که پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا واجد شرایط هستند. به طور خاص،شما برای تثاضای این برنامه  باید دارای شرایط زبر باشید:

۱- در شبکه ارزیابی امتیاز SINP حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۱۰ را کسب کنید.

۲- خارج از کانادا زندگی کنید یا مدرکی دال بر وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.

۳-  مدعی پناهندگی نباشید.

۴-  بر اساس معیار زبان کانادایی (CLB) دارای حداقل نمره زبان ۴ باشید.

۵-دارای  تحصیلات تکمیلی 

۶- داشتن تجربه کاری مرتبط با شغل و تحصیلات

۷- باید حداقل سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در سطح شغلی O,A,B و کد شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان داشته باشید.

۸- بودجه کافی برای تامین هزینه های اسکان در ساسکاچوان را داشته باشید.

نتیجه:

هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با برنامه استانی ساسکاچوان است. چنانچه برای اقدام در این برنامه شرایط کافی را ندارید دلسرد نشوید ، شما هنوز هم امکان مهاجرت به کانادا را خواهید داشت! شما میتوانید برای برنامه دیگری از قبیل ویزا استارت آپ کانادا که یکی از پرطرفدارترین برنامه های مهاجرتی حال حاضر کانادا است اقدام نمایید. بدین منظور برای ارزیابی و دریافت خدمات مهاجرت به کانادا می بایست فرم ارزیابی استارت آپ را تکمیل کرده و با دریافت مشاوره ۱۵ دقیقه ای بهترین و موفق ترین مهاجرت به کانادا را تجربه نمایید.  

برای اطلاع از سایر خدمات مهاجرتی کانادای موسسه ی مهاجرتی USPVS  اینجا کلیک کنید.

مراجع اصلی:

۱-Alexandra Miekus.(October 23,2021).PGP 2021: Immigrate to Canada without a job offer: Saskatchewan PNP

https://www.cicnews.com/2021/10/immigrate-to-canada-without-a-job-offer-saskatchewan-pnp-1019380.html#gs.e3k82b

۲-  Michael Niren. (February 17, 2014, Updated November 8, 2021).Moving to Canada Without a Job Offer

https://www.visaplace.com/blog-immigration-law/immigrate-canada-job-offer/

۳-Immilaw Team. (November 3, 2021). Immigrate to Canada Without a Job Offer (Saskatchewan PNP)

https://www.immilawimmigration.com/immigrate-to-canada-without-job-offer/

28-Canada-immigration

طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)

سیستم طبقه بندی برای توصیف مشاغل کانادا را سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) می نامند که هر ساله مورد بررسی اداره مهاجرت کانادا قرار گرفته و هر پنج سال یکبار به روز می شود تا اطمینان حاصل شود که متناسب با بازار کار باشد. همچنین هر ۱۰ سال یکبار بر روی این سیستم تغییرات اساسی انجام می شود . بطور مثال نسخه جدید این سیستم که بزرگترین ارتقاء از سال ۲۰۱۱ است ، در ماه گذشته در نشریه NOC 2021 منتشرگشت.

طبق اخبار مهاجرت به کانادا در پاییز ۲۰۲۲، سیستم مهاجرت کانادا در طبقه بندی مشاغل تجدید نظر خواهد کرد.این تغییرات بر تقاضای برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کارو برنامه  اقتصادی  تأثیر می گذارد ، اگرچه دولت فدرال هنوز اعلام نکرده است که درخواست اقامت چه نوع متقاضیانی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

همچنین اداره مهاجرت کانادا بر این قرار است که سیستم طبقه بندی مشاغل ۲۰۲۱  را در “پاییز ۲۰۲۲” اجرا کند واز آن پس سیستم جدیدی بنام TEER که براساس چهار مهارت کارآموزی ، تحصیلات ، تحربه و مسئولیت است جایگزین سطوح مهارت سیستم  قبلی NOC خواهد شد.

عناوین شغلی سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا در ۵۰۰ گروه شغلی، ۴ سطح مهارتی و ۱۰ گروه شغلی بزرگ، سازماندهی شده است که به بیان برخی از آنها میپردازیم:

گروه‌های شغلی بزرگ درطبقه بندی ملی مشاغل (NOC):

این گروه ها  بر اساس نوع کار و یا حوزه‌ی فعالیت شغلی دسته‌بندی می شوند  و به بیانی ساده نشان دهنده تجربه ای است که فرد متقاضی برای ورود به یک شغل مورد نیاز دارد است.بنابراین متقاضیان باید نشان دهند که تجربه کاری در سیستم طبقه بندی مشاغل که تحت یکی از گروه های شغلی بزرگ زیر قرار می‌گیرد را دارند:

۱-  NOC 0 مشاغل نوع ۰ معمولاً ماهیت مدیریتی دارند.

۲- NOC A مشاغل با مهارت نوع A حرفه ای هستند و معمولاً به مدرک دانشگاهی نیاز دارند. 

۳- NOC B مشاغل با مهارت B مشاغل حرفه ای هستند که معمولاً به دیپلم کالج یا آموزش به عنوان کارآموز نیاز دارند.

قابل ذکر است که براساس این سیستم، اولین رقم هر کد شغلی، نشان دهنده گروه شغلی بزرگ است. بطور مثال عدد ۰ نشان دهنده ی مشاغل مدیریتی است .

سطح مهارت در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC):

دسته بندی دیگری در طبقه بندی مشاغل ملی کانادا، نیز وجود دارد که بر اساس آن طبقه بندی مشاغل بر پایه ی سطح آموزش و تحصیلات مورد نیاز برای اشتغال در آن شغل میباشد. در این تقسیم بندی به طور کلی ۴ سطح مهارتی A، B، C، D وجود دارد که رقم دوم کد شغلی نشان دهنده ی  سطح مهارتی مشاغل است که عبارتند از :

A-رقم دوم کد شغلی ۰ یا ۱:برای سمت‌های مدیریتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد مانند پزشکی ، دندانپزشکی

B-رقم دوم کد شغلی ۲ یا ۳: شامل مشاغلی است که معمولاً به آموزش دانشگاهی، آموزش تخصصی و یا آموزش کارآموزی نیاز دارند مانند سرآشپز

C-رقم دوم کد شغلی ۴ یا ۵ : مشاغلی که معمولا به آموزش متوسطه و یا آموزش تخصصی شغلی نیاز دارند مانند راننده کامیون

D-رقم دوم کد شغلی ۶ یا ۷:مشاغلی که نیاز به آموزش شغلی دارند مانند کارکنان خدماتی

دلایل تغییرسطح مهارت در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC)

همانطور که در بالا گفته شد قرار است به جای رویکرد فعلی طبقه بندی  ملی مشاغل بر اساس سطح مهارت در چهار گروه A,B,C,D ، دولت کانادا مشاغل را بر اساس سیستم جدید کارآموزی ، تحصیلات ، تجربه و مسئولیت ها (TEER) در ۶ گروه ۰,۱,۲,۳,۴,۵ طبقه بندی کند .دلایل این تغییر عبارتند از : 

اول ، تعریف مشاغل در “سطح مهارت” گیج کننده است ، زیرا سیستم NOC بر شغل تمرکز می کند و نه مهارت اما  سیستم TEER بر تحصیلات و تجربه مورد نیاز برای کار در یک شغل خاص متمرکز خواهد بود. 

دوم اینکه سیستم طبقه بندی NOC قبلی تقابل غیر واقعی مهارت سطح بالا و سطح پایین را نشان می دهد  در حالی که باید تصویر دقیق تری از مهارت هایی که یک شغل لازم دارد از آن کشیده شود .

در سیستم جدید TEER دارای ۵۱۶ شغل بیشتراز  NOC 2016 افزایش یافته است که مشاغل جدید عمدتا بر اساس زمینه های نوظهور در علم داده، امنیت سایبری و موارد دیگر ایجاد شده اند.

نتیجه:

و سخن آخر ، هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) است. امید است این مقاله  در مسیر کسب اطلاعات اولیه ی مهاجرت به کانادا مفید واقع شود .

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و هنوز در انتخاب روش مهاجرت تعلل دارید، اولین قدم را برداشته و  به ما ایمیل بزنید ، ما شرایط شما را دقیق بررسی کرده وشما با دریافت بهترین مشاوره مهاجرت؛ گامی مهم بسوی رسیدن به هدفتان برداشته اید.

اولین قدم تا کانادا با اولین تماس

مراجع اصلی:

۱- ShelbyThevenot &Kareem El-Assal (October 20,2021)Canada has introduced NOC 2021. What will it mean for immigrants in 2022?

https://www.cicnews.com/2021/10/canada-has-introduced-noc-2021-what-will-it-mean-for-immigrants-in-2022-1019367.html#gs.e7av86

۲- Admin.(October 21,2021).Canada has introduced NOC 2021. What will it mean for immigrants in 2022?Immigration Visa

https://foreignfocus.in/immigration-visa/canada-has-introduced-noc-2021-what-will-it-mean-for-immigrants-in-2022/

۳-Robynn Farrell,( November 3, 2021).Canadian Immigration: Big Changes Set for NOC in 2022

https://canadianvisa.org/blog/news/canadian-immigration-big-changes-set-for-noc-in-2022

shutterstock_1757884433-1265x600

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری کانادا

یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا بصورت دائم ،اسکیل ورکر فدرال( Federal Skilled Worker)یا اکسپرس اینتری (Express Entry) کانادا است.براساس این برنامه مهاجرتی با داشتن تخصص و سابقه کار در مشاغلی که در آن کمبود نیروی کاردر کانادا وجود دارد ، سالیانه جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام میگردد .طبق این برنامه مهاجرتی شما عزیزان میباسیت حداقل شرایط جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری را کسب کنید. محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری براساس جدولی با شش فاکتور سن ، تحصیلات ،داشتن پیشنهاد کار،سابقه کاری، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه  وانطباق پذیری میباشد.با کسب امتیاز لازم شما میتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید.

 

برنامه اکسپرس اینتری کانادا به سه نوع  ۱-اسکیل ورکر فدرال ،۲-اسکیل تریدز فدرال ۳-تجربه کار کانادایی تقسیم میشود.

برنامه اسکیل ورکر فدرال 

این برنامه برای نیروی کار ماهر با تخصص که قصد مهاجرت به کانادا بطور دائمی را دارد بهترین گزینه است .این برنامه تا به حال بسیار مورد توجه اکثر متقاضیان قرار گرفته است.

برنامه اسکیل تریدز فدرال 

این برنامه برای نیروهای کار ماهر که دارای مشاغل فنی در شاخه های مختلف اند وقصد مهاجرت به کانادا بطور دائمی را دارند میباشد.

تجربه کار کانادایی 

این برنامه مربوط به متقاضیانی است که حداقل به مدت یک سال ، تجربه کار در کانادا را داشته اند و اکنون به صورت دائمی قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مهاجرت به کانادا با ما در تماس باشید

وضعیت متقاضیان اسکیل ورکر فدرال و تجربه کار کانادایی ۲۰۲۱ -۲۰۲۲

اداره مهاجرت کانادا در سال ۲۰۲۱، برنامه تجربه کار کانادایی را اولویت اصلی پذیرش منقاضیان مهاجرت به کانادا قرار داد. همان طور که میدانید انتخاب وسیع و بی شماری مورخ  13 فوریه انجام گرفت و باعث شد ۱۴۱۰۰۰ نفر ویزای دائم بگیرند. پس از آن در انتهای ماه ژوئیه امسال ۲۵۰۰۰ درخواست تجربه کار کانادایی پذیرفته شد.طبق آخرین خبر، درسال ۲۰۲۱ اداره مهاجرت بازه ی چهار تا هشت ماهه ای را از دریافت دعوت نامه تا ویزای دائم کانادا برای متقاضیان تجربه کار کانادایی در نظر گرفته است ، بنابراین افرادی که پس از ماه ژوئیه دعوت نامه دریافت نمودند، امسال شانس کمتری برای دریافت ویزای اقامت دائم  دارند.

همچنبن قابل توجه است که اداره مهاجرت کانادا از اوایل سال ۲۰۲۲ قصد بررسی پرونده های اسکیل ورکر فدرال هایی که به دلیل کووید-۱۹ مدت زیادی در حال انتظار هستند، را دارد. البته این لزوما به این معنا نیست که هیچ قرعه کشی از میان متقاضیان اسکیل ورکر فدرال قبل از پایان سال انجام نمی شود ، اما این بدان معناست که منقاضیان انتظار تاخیر در بررسی ها را کماکان داشته باشند.

از آنجایی که محدودیت های مسافرتی کانادا برای همه دارندگان (COPR) از ۲۱ ژوئن لغو شده است  از لحاظ تئوری ، این امر باعث می شود اداره مهاجرت کانادا برای بالا بردن تعداد مهاجرین ، درخواست های اسکیل ورکر فدرال خارج از کشور را بررسی کند. اما در عمل ، به نظر می رسد اداره مهاجرت کانادا، همچنان به روال بررسی و پذیرش متفاضیان قبل از ۲۱ ژوئن پایبند است.

نتیجه:

سخن پایانی، اگرشما به هر دلیلی شرایط برنامه اسکیل ورکر فدرال یا تجربه ی کار کانادایی را ندارید یا با اطمینان خاطر بیشتری قصد مهاجرت به کانادا به عنوان مهاجرپذیرترین کشور در سالهای اخیر را دارید ، تیم موسسه USPVS اطلاعات غنی را در مورد چگونگی اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ را به شما پیشنهاد میدهد.برای اطلاع از خدمات ویژه ما و همچنبن در صورتی که پرسش‌های بیشتری در این زمینه داشتید، می‌توانید از متخصصین تیم ما مشاوره و ارزیابی رایگان دریافت کنید.

مراجع اصلی:

۱- Shelby.Thevenot.(October 19,2021).PGP 2021: How to calculate your income

https://www.cicnews.com/2021/10/pgp-2021-how-to-calculate-your-income-1019422.html#gs.eue7vi

۲-  Joseph.Parker.(October 12,2021).Quarter 3, 2021: Focus on CEC and PNP applicants in Express Entry

https://www.cictimes.com/how-to-calculate-your-income-for-pgp-2021

۳– Immigtoronto.(October 12, 2021).The 3rd quarter of Express Entry focuses on CEC and PNP candidates

https://www.immigration.ca/how-much-money-do-i-need-to-sponsor-my-parents-or-grandparents

What-are-the-different-types-of-interpersonal-relationships

مهاجرت به کانادا برای والدین یا پدر و مادربزرگ (PGP): نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر

هنگامی که از اداره مهاجرت کانادا درخواست اسپانسرشیپ والدین یا والدین آنها (پدربزرگ و مادربزرگ یا یکی از آنها) برای مهاجرت به کانادا را می کنید تا آنها نیز به این کشور مهاجرت کنند؛ باید ثابت کنید که دارای حداقل درآمد قابل پذیرش بوده و تمکن مالی لازم برای حمایت از آنها را دارید.

براساس قانون مهاجرت به کانادا ، حداقل میزان درآمد قابل قبول ، بسته به اندازه خانواده شما ، تعداد افرادی که در پرونده خواهند بود و اینکه آیا اگر از استان کبک اقدام کنید  یا دیگر استان های کانادا، برای متقاضیان اسپانسرشیپ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) متفاوت خواهد بود.براساس موقعیت فرد اسپانسر ، تمام این قاکتورها در نحوه محاسبه درآمد موثر میباشد .

بدین منظور تعداد اعضای خانواده خود را شمرده و به این نکته توجه کنید که افراد ذیل در شمارش شما قرار گیرند:

 •         خودتان
 •         همسرتان
 •         فرزندان زیر ۲۲ سال شما
 •         فرزندان زیر ۲۲ سال همسر شما ؛ اگر از ازدواج های قبلی باشند
 •         هر شخص دیگری که قبلاً اسپانسر او شده اید و هنوز مسئولیت مالی او را بر عهده دارید.
 •         والدین، پدربزرگ و مادربزرگ هایی که قصد حمایت از آنها را دارید.
 •         همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شما حتی اگر همراه آنها به کانادا نخواهند بیایند.

همچنین به خاطر داشته باشید اگر فرزندان آنها بیش از ۲۲ سال سن داشته باشند ، باید تحت برنامه دیگری برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر مهاجرت به کانادای والدین یا پدر و مادر بزرگ خارج از کبک

اداره مهاجرت کانادا پس از دریافت درخواست اسپانسرشیپ در خصوص مهاجرت به کانادا برای والدین یا والدین آنها، درآمد شما را در طول سه سال مالیاتی متوالی پیش از درخواست بررسی  و ارزیابی می کند.بطور مثال برای ارزیابی درآمد امسال ، درآمد سالانه شما در سه سال متوالی ۲۰۱۸ ، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بررسی خواهد شد.

این نکته حائز اهمیت است که حداقل درآمد لازم  فقط بر اساس درآمد شما و همسرتان محاسبه می شود و درآمد والدین ، پدربزرگ و مادر بزرگ محاسبه نمیگردد.

طبق حداقل درآمد لازم برای اسپانسر والدین ، پدربزرگ و مادربزرگ  برای هر سال معمولاً بر اساس جدول فدرال به علاوه ۳۰ درصد محاسبه می شود .اما در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری کوید ۱۹ و تاثیرات منفی آن بر روی اقتصاد جهانی  مقداری پایین تر تعیین شده است.

اگر به اعضای خانواده شما در طول این سالها عضوی اضافه شده یا از تعداد اعضا کاسته شده، حداقل درآمد لازم به تعداد افراد خانواده موجود در آن سال محاسبه می گردد. به عنوان مثال ، اگر شما و همسرتان اولین فرزند خود را در سال ۲۰۱۹ به دنیا آوردید ، باید این مبلغ درآمدی را برای یک خانواده  سه نفره در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برآورده کنید.

برای محاسبه حداقل درآمد اسپانسر این موضوع که در کدام استان از کانادا زندگی می کنید در سهولت اثبات درآمد نقش بسزایی دارد .اگر در کبک زندگی می کنید ، اثبات حداقل درآمد آسان تری خواهید داشت و تنها کافی است مدرکی دال بر درآمد ۱۲ ماه گذشته را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. اگر شما به عنوان اسپانسر به تنهایی نتوانید شرایط لازم را برآورده کنید ،در مرحله ی بعد درآمد همسر شما ارزیابی شده و در محاسبه به کمکتان می آید.

نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر مهاجرت به کانادای والدین یا پدر و مادر بزرگ در کبک

اگر در کبک زندگی می کنید ، اثبات حداقل درآمد آسان تری خواهید داشت و تنها کافی است مدرکی دال بر درآمد ۱۲ ماه گذشته را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. اگر شما به عنوان اسپانسر به تنهایی نتوانید شرایط لازم را برآورده کنید ،در مرحله ی بعد درآمد همسر شما ارزیابی شده و در محاسبه به کمکتان می آید.

نتیجه:

هر چند که در این مقاله شما را با نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر والدین و والدین آنها آشنا کردیم، اما قابل ذکر است که فقط یک مشاوره حرفه‌ای در این زمینه می تواند در تسهیل روند مهاجرت به بهترین نحو به شما کمک کند .تیم مجرب ما در موسسه ی USPVS آماده است تا شما را در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا یاری رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

مراجع اصلی:

۱- Shelby.Thevenot.(October 19,2021).PGP 2021: How to calculate your income

https://www.cicnews.com/2021/10/pgp-2021-how-to-calculate-your-income-1019422.html#gs.eue7vi

۲- Scarlett.Wilson. ( ۲۰ Oct 2021  ). How to calculate your income for PGP 2021

https://www.cictimes.com/how-to-calculate-your-income-for-pgp-2021

۳– Immigration.co( August 3, 2021).How Much Money Do I Need To Sponsor My Parents or Grandparents?

https://www.immigration.ca/how-much-money-do-i-need-to-sponsor-my-parents-or-grandparents

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برنامه ی ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک برنامه ی مهاجرتی آزمایشی به لیست راه های اخذ اقامت دائم کانادا اضافه شد. هر چند در سال ۲۰۱۴، فقط تعداد انگشت شماری از افراد توانستند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند، با گذشت زمان تعداد بیشتری از افراد موفق به کسب اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ی استارتاپ کانادا شدند. به‌ طوری که این تعداد از بیش از صد نفر در سال ۲۰۱۷، به بیش از صد نفر به بیش از ۲۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ رسید. 

در این مقاله تمام معیارها، برای احراز شرایط لازم ویزای استارتاپ کانادا را با شما در میان می گذاریم تا شما را در تصمیم گیری خود برای یافتن راهی مطلوب برای مهاجرت به کانادا یاری رسانیم. پس با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید : چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد؟

ایجاد یک کسب و کار واجد شرایط

 هر کسب و کاری نمی تواند شما را به ویزای استارتاپ برساند. افراد متقاضی باید شرایط زیر را برآورده کنند تا کسب و کارشان به عنوان یک کسب واجد شرایط در نظر گرفته شود : 

توجه :تحت هر کسب و کار واحد، حداکثر ۵ نفر می توانند به عنوان مالکین کسب و کار برای ویزای استارتاپ تقاضا دهند. 

۱- هر فرد متقاضی باید  دارای حداقل ۱۰٪ از سهام شرکت مزبور و به تبع آن اختیار و حق رأی باشد. 

۲-حداقل ۵۰٪ از حق رأی در کسب و کار مزبور‌ باید متعلق به متقاضیان و شرکت ذیصلاح تامین کننده ی سرمایه باشد. 

در صورت اخذ ویزای استارتاپ، افرادی که از این طریق وارد کانادا می شوند برای کسب اقامت دائم خود باید شرایط زیر را برآورده کنند

تمام متقاضیان باید به ایفای نقش مدیریتی فعالانه در کسب و کار مزبور‌ ادامه دهند و همین طور در کانادا زندگی کنند. 

کسب و کار مزبور‌ باید در کانادا راه اندازی شود و حداقل بخشی از فعالیت های مهم تجاری خود را در کانادا انجام دهند. 

کسب حمایت از یک شرکت سرمایه سرمایه گذار ذی صلاحیت 

یک شرکت ذیصلاح، نهادی واقع در کانادا است که به استارتاپ شما کمک می کند در این کشور فعالیتهای خود را بسط و گسترش دهید. این شرکت ها تأیید دولت کانادا را برای سرمایه گذاری در در استارتاپ ها را دارا می باشند. 

به طور کلی، سه گروه از این شرکت های سرمایه گذار وجود دارند. برای مشاهده ی لیست کامل این سازمانها، اینجا را کلیک کنید. 

صندوق های سرمایه گذار خطر پذیر 

حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز توسط این سازمانها۲۰۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

سرمایه گذاران فرشته 

حداقل سرمایه‌گذاری مورد مورد نیاز توسط این سازمانها  ۷۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

مراکز رشد (انکوباتور)

هیچ حداقل مبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها از طرف سازمان مهاجرت کانادا در نظر گرفته نشده است و صرف پذیرفتن یک استارتاپ توسط  یک انکوباتور کفایت می‌کند. 

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا : انتخاب کدام موسسه ی سرمایه گذاری؟

دارا بودن دانش زبانی لازم 

کانادا دارای دو زبان رسمی است : انگلیسی و فرانسوی. طبیعی است که فرد برای اداره موفق‌ کسب و کار خود در کانادا باید حداقل توانایی تکلم به یکی از این دو زبان را داشته باشد. برای اثبات توانایی زبانی، فرد باید در یکی از تست های مربوطه مانند IELTS برای زبان انگلیسی یا TCF برای فرانسوی حداقل نمره ی پنج را کسب کند. 

دارا بودن توانایی مالی  

بدیهی است که از بدو ورودتان به کانادا تا رسیدن کسب و کارتان به درآمد زایی، به منابع مالی نیاز دارید تا بتوانید به آرامش خاطر زندگی در کانادا را آغاز نمایید. دولت کانادا نیز می خواهد در مورد این مطلب اطمینان خاطر داشته باشد و از این رو از شما می خواهد تا ثابت نمایید که استطاعت مالی برای تأمین خود و اعضای خانواده تان که با شما به کانادا می آیند را دارید. 

در هنگام تحویل درخواست خود، شما بسته به تعداد افرادی که با شما وارد کانادا می شوند، باید تمکن مالی ارائه دهید. لیست مبالغ بر حسب تعداد افراد از این قرار است : 

 • ۱ نفر (فقط خود شما) : ۱۲/۹۶۰ دلار کانادا
 • ۲ نفر : ۱۶/۱۳۵ دلار مانادا 
 • ۳نفر : ۱۹/۸۳۶ دلار کانادا 
 • ۴ نفر: ۲۴/۰۸۳ دلار کانادا
 • ۵ نفر: ۲۷/۳۱۵ دلار کانادا
 • ۶ نفر: ۳۰/۸۰۶ دلار کانادا
 • ۷ نفر: ۳۴/۲۹۹ دلار کانادا 

برای هر فرد اضافی : ۳/۴۹۲ دلار کانادا 

هر چند که در این مقاله شما را معیارهای احراز شرایط ویزای استارتاپ کانادا آشنا کردیم، اما ذکر این نکته ضروری است که هیچ جایگزینی برای یک مشاوره ی حرفه‌ای که بسته به شرایط هر فرد متفاوت است، وجود ندارد. تیم مجرب ما  در موسسه ی USPVS آماده است تا شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای استارتاپ یاری می رساند.

اگر در صدد مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی استارتاپ هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا پروسه ی خود را آغاز کنید.

The USPVS

اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا را گرفته اید، و می خواهید بدون دلهره و استرس تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را طی نمایید، موسسه ی USPVS شما را در تمامی مراحل از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا گرفته تا تکمیل اطلاعات فرم های مربوط به ویزا یاری می رساند.
مهاجرت به آمریک معایب و مزایای مهاجرت به آمریکا

معایب و مزایای مهاجرت به آمریکا

هر چند آمریکا معروف به سرزمین فرصت هاست و رسیدن به این کشور رویای بسیاری از افراد است. اما این بدان معنا نیست که تاکنون تمام افرادی که به هر طریق وارد این کشور شده اند، زندگی مطلوب خود را پیدا کرده اند و پس از مدتی به کشور خود بازنگشته اند. در این مقاله قصد داریم که به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به بپردازیم تا افرادی که آمریکا را در لیست مقاصد مهاجرتی خود دارند با چشم بازتر در این باره تصمیم گیری کنند. 

 آنچه در این مقاله می خوانید:

۱- معایب مهاجرت به آمریکا

  ۱-۱-آمار بالای خشونت های مسلحانه 

  ۱-۲-مواجه با نژاد پرستی در آمریکا امری غیر ممکن نیست

  ۱-۳-چالش های شغلی در آمریکا

  ۱-۴-هزینه ی بالای خدمات درمانی  در آمریکا‌ 

۲-مزایای مهاجرت به آمریکا

  ۲-۱-سیستم آموزشی پیشرفته و مترقی 

  ۲-۲-مسکن در آمریکا دست یافتنی است  

  ۲-۳-کسب یکی‌ از قوی ترین پاسپورت های جهان

  ۲-۴-زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا

معایب مهاجرت به آمریکا 

موارد زیر واقعیت های زندگی در آمریکا هستند که پیشنهاد میکنیم با آگاهی کامل به این موارد،  پروسه ی مهاجرت به آمریکا را شروع کنید.

آمار بالای خشونت های مسلحانه 

قوانین مربوط به حمل سلاح در آمریکا  نه تنها در مقایسه با کشورهای پیشرفته بلکه در مقایسه با اکثر کشورها بسیار ضعیف است. هر ساله افرادی در این کشور قربانی تیراندازی کور می‌شوند. جالب است بدانید این موضوع مخصوص یک یا چند ایالت به خصوص نیست و از کالیفرنیا گرفته تا نیویورک  فجایع زیادی از این رو اتفاق افتاده است. 

مواجه با  نژادپرستی در آمریکا‌ امری غیر ممکن نیست

اگر اخبار آمریکا را دنبال کرده باشید می دانید که رفتار متفاوت پلیس با سیاه پوستان، مکزیکی ها، خاورمیانه ای ها و غیره امر تازه ای نیست. این رفتار بد در بخش های مختلف جامعه ی آمریکا وجود دارد. هر چند قوانین مدنی این کشور بسیار مترقی می باشد اما گزارش ها حاکی از این است که ۶۴٪ از آمریکایی ها معتقدند که نژادپرستی کماکان یکی از معضلات اصلی جامعه ی آمریکایی است. 

چالش های شغلی در آمریکا

درست است که فرصت های شغلی زیادی در آمریکا وجود دارد، اما برای این فرصت ها، همواره متقاضیان زیادی نیز وجود دارند. از آنجایی که همواره برای پر کردن یک پست، یک جایگزین وجود دارد، به محض برآورده نکردن استانداردهای آن شغل به هر دلیل موجه و غیر موجهی، فرد با خطر اخراج روبرو است. ذکر این نکته ضروری است که بین آمریکایی ها و مهاجران هیچ تفاوتی در این زمینه نیست و صد البته افراد سخت کوش تا زمانی که راندمان بالایی دارند، از درآمد بالایی  نیز برخوردار می شوند.  

اگر هم شما، در یک شرکت بزرگ آمریکایی مشغول به کار شوید، علاوه بر تحمل یک محیط کاری خسته کننده، باید به روزی بیش از ۸ ساعت کار تن در دهید. این موارد باعث می شود که زندگی شخصی شما به شدت تحت شعاع قرار بگیرد و در واقع شما تبدیل به یک ماشین شوید.

هزینه ی بالای خدمات درمانی  در آمریکا‌ 

هر چند مراقبت های پزشکی در آمریکا با بهترین کیفیت در اختیار بیماران قرار میگیرد، اما این خدمات فقط در اختیار کسانی قرار میگیرد که توانایی پرداخت هزینه های آن را داشته باشند. جالب است بدانید که بیمه بودن فرد به معنای رایگان بودن خدمات پزشکی برای او نیست و در بیشتر اوقات فرد باید درصدی از مخارج درمانی خود را متقبل شود. برای مثال چکاپ یک فرد که از سرماخوردگی عفونی که با داروهای معمول درمان نشده است رنج می برد، می تواند در صورت بیمه نبودن ۲۰۰۰ دلار و در صورت بیمه بودن ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای وی هزینه بردارد. 

ذکر این نکته نیز ضروری است که خدمات درمانی دولتی دارای پوششی بسیار محدود می باشند و قوانین آن نیز پیوسته در حال تغییر است.از طرفی این خدمات بیشتر به کسانی تعلق می‌گیرد که از عهده ی‌ پرداخت دیگر خدمات درمانی بر نمی آیند. بنابراین، برای مهاجران به آمریکا، بیمه های درمان خصوصی معمولاً تنها گزینه ی پیش‌رو است. خوب است بدانید که  حق بیمه ی ماهانه برای برخورداری از مزایای این بیمه ها نیز نسبتا بالاست .(در سال ۲۰۲۰، میانگین ماهانه ی حق بیمه ی خصوصی برای یک نفر ۴۵۶ دلار و برای یک خانواده ۱۱۵۲ دلار بود.)

مزایای مهاجرت به آمریکا

سالانه در حدود یک میلیون نفر از ملیت های مختلف به طرق مختلف به آمریکا مهاجرت می کنند. در زیر به مزایایی که این مهاجران در پی آن به آمریکا مهاجرت می کنند میپردازیم :

سیستم آموزشی پیشرفته و مترقی 

آمریکا دارای بهترین دانشگاه ها و موسسات عالی در جهان می باشد. دانشگاه های عالی این کشور محدود به هاروارد و یل نمی شوند.در واقع،  سهم این کشور از دانشگاه های برتر جهان بیشتر از هر کشور دیگری می باشد. یکی از مزایای تحصیل در مقاطع عالی در آمریکا، شانس بالا از برخورداری از بورسیه های تحصیلی است. هر چند ویزای تحصیلی آمریکا خود یک ویزای مهاجرتی محسوب نمی شود اما ادامه تحصیل در آمریکا می تواند پلی به اقامت دائم این کشور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی به شما توصیه می نماییم مقاله‌ی «چرا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی ایده ای عالی است ؟» را مطالعه فرمایید. 

مسکن در آمریکا دست یافتنی است 

معمولاً بالاترین هزینه ی یک فرد مهاجر در کشور مقصد، هزینه ی اجاره‌ی خانه است. به طور متوسط، هزینه‌ی یک سوییت ۴۰ متری در این کشور در حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلار در ماه است. همچنین، به طور میانگین، اجاره‌ی  یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۱۲۵۶ دلار و در خارج از مرکز شهر ۹۹۴ دلار است.  اگر قصد اجاره‌ی یک آپارتمان بزرگتر را دارید، متوسط اجاره‌ی یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲۰۵۸ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۵۹۴ دلار است.

 

در صورتی که فرد قصد خرید مسکن در آمریکا را داشته باشد، برای هر متر مربع در مرکز شهر به طور میانگین باید ۲۸۲۰ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۸۰۹ دلار هزینه کند. 

 

هزینه هایی که در بالا ذکر شد چه برای اجاره‌ی مسکن و چه برای خرید آن، برای افراد مهاجر بسته به تخصص کاری و شغلی که در آن قرار دارند کاملاً و به راحتی دست یافتنی است. (جالب است بدانید که اگر قصد خرید خانه در کانادا را دارید باید در حدود دو برابر هزینه کنید.)

کسب یکی‌ از قوی ترین پاسپورت های جهان

پاسپورت آمریکایی که یکی از مزایای شهروندی آمریکاست این امکان را به دارنده ی آن می دهد که به بیش از ۱۸۰ کشورجهان بدون ویزا مسافرت کند و در صورت مواجه با مشکلی در حین سفر از سفارت خانه های آمریکا در جای جای جهان کمک بگیرند.

زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا  

هر چند همانطور که در بالا ذکر شد بازار کار آمریکا بسیار رقابتی است و افراد معمولاً بیش از۴۰ ساعت در هفته کار میکنند ولی به هر حال کسی که دارای یک ایده ی کارآفرینی خلاقانه باشد مطمئنا در آمریکا بیش از هر جای دیگری قادر به بار نشاندن آن است. هم قوانین این کشور ضامن پایمال نشدن حق فرد کارآفرین است و هم برنامه های متعددی برای حمایت از آنان در در آمریکا وجود دارد. (سایت U.S. Small Business Administration را ببینید.)

 

همچنین زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا طبعاً به معنی نرخ بیکاری  و تورم پایین است. 

 

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

هر وقت که بحث از مهاجرت به کانادا می شود، فقط سرمای هوا به عنوان یک عامل منفی در نظر گرفته می شود و فرض‌ بر این است که این کشور یقیناً بهترین یا حداقل یکی از بهترین  مقاصد مهاجرتی برای تمام افراد است. در این پست سعی کرده‌ایم تا با ذکر منصفانه ی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا، به شما در گرفتن تصمیم خود مبنی بر مهاجرت به این کشور با چشمی بازتر کمک کنیم. 

فهرست مطالب : 

۱- مزایای مهاجرت به کانادا

   ۱-۱: استقبال از مهاجران

   ۱-۲: سیستم خدمات درمانی و بهداشتی مترقی

   ۱-۳:  پایین بودن آمار جرم و جنایت و امنیت بالا 

۲- معایب زندگی در کانادا 

   ۲-۱: دشوار بودن یافتن شغل مورد نظر 

   ۲-۲: نرخ بالای مالیات

   ۲-۳: زندگی در شهرهای کوچک در کانادا 

۳- سخن آخر

مزایای مهاجرت به کانادا 

دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا مسلما دارای مزایای زیادی  است و اصلا به همین خاطر است که سالانه میلیون‌ها نفر متقاضی مهاجرت به به این کشور هستند. در اینجا به ذکر مهمترین این مزایا می پردازیم.

استقبال از مهاجران 

هر چقدر هم که یک کشور از جهات مختلف پیشرفته باشد، اگر دارای جامعه ای باشد که دید خوبی نسبت به مهاجران ندارند، آن کشور نمی‌تواند گزینه ای مطلوب یا حداقل اولین گزینه برای فرد متقاضی مهاجرت محسوب شود. واقعیت این است که کانادا کشوری چند ملیتی می باشد که جمعیت آن را افراد با اصلیت های مختلف از گوشه کنار جهان که در گذشته های دور و نزدیک به این کشور مهاجرت کرده اند، تشکیل می دهد. همین امر باعث شده است که تازه واردینی که در سالهای اخیر به این کشور مهاجرت کرده اند هیچ گاه احساس خارجی و یا بیگانه بودن نکنند زیرا شهروندان کانادایی همواره برخوردی صمیمانه و محترمانه با مهاجرین دارند. 

سیستم خدمات درمانی و بهداشتی مترقی 

کانادا کشوری است که در حدود ۱۰ درصد از تولید سالانه ی ناخالص داخلی خود را صرف خدمات درمانی می کند. برنامه ی خدمات درمانی جهانی دولت کانادا ضامن ارائه خدمات درمانی رایگان به تمام شهروندان و افراد مقیم در این کشور است. جالب است بدانید که این خدمات درمانی رایگان قابل ارائه در تمام مراکز درمانی دولتی در کانادا می باشند.  

 

 ذکر این نکته نیز ضروری است که هر چند سیستم درمانی دولتی کانادا مواردی از قبیل چشم پزشکی، دندان پزشکی، داروهای تجویز شده، پودیاتری (پاپزشکی) و کایروپراکتیک را پوشش نمی دهد، اما در صورت شاغل بودن، فرد می‌تواند با استفاده از بیمه های مبتنی بر کارفرما (که در آنها ۹۰٪ حق بیمه توسط کارفرمایان یا اتحادیه ها پرداخت می شود) تمامی این موارد را پوشش دهد. در واقع، تنها افراد مسن بازنشسته برای پوشش موارد یاد شده نیازمند استفاده از بیمه‌های خصوصی می باشند. 

پایین بودن آمار جرم و جنایت و امنیت بالا 

از یک طرف چون کانادا مانند بعضی از کشورهای دیگر، خودش را درگیر جنگ های خانمان سوز و بی پایان در اقصی نقاط جهان نمی کند، شاهد حملات تروریستی نیست؛ از طرف دیگر، نرخ وقوع جرم هایی مانند قتل، دزدی، تجاوز و کلاهبرداری در این کشور بسیار پایین است. عموماً شهرهای کانادا مانند آمریکا نیستند که در آن بعضی از محلات،  معروف به محله های  جرم و جنایت خیز باشند. در واقع ، شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید به قدم زدن در خیابان های این کشور بپردازید بدون اینکه نگران چیزی باشید.

معایب زندگی در کانادا 

مهاجرت به کانادا برای فردی که با علم به واقعیت های موجود در این کشور و ایجاد آمادگی برای مواجه با آنها اقدام می کند  همواره تجربه ای لذت بخش است. در زیر به ۳ مورد از این واقعیت ها که مواجه شدن با آنها حتماً نیازمند داشتن آمادگی قبلی می باشد اشاره می کنیم .

دشوار بودن یافتن شغل مورد نظر 

هر چند که کشور کانادا به نیروی ماهر با تخصص های گوناگون نیاز دارد، اما این بدان معنا نیست که شما در بدو ورود به این کشور مشغول به کار دلخواه خود می شوید. در واقع پیدا کردن کاری که شرایط مورد نظر شما را داشته باشد ممکن است ماه ها به طول انجامد. چه بسا شما  برای مدتی مجبور به کار کردن با شرایطی که با انتظارات شما فاصله ی زیادی دارد بشوید. دقیقاً به همین دلایل است که به همراه داشتن پول کافی برای پوشش هزینه های زندگی‌ در چند ماه اول زندگی در کانادا امری ضروری است. 

 

دشوار بودن یافتن شغل مورد نظر 

هر چند که کشور کانادا به نیروی ماهر با تخصص های گوناگون نیاز دارد، اما این بدان معنا نیست که شما در بدو ورود به این کشور مشغول به کار دلخواه خود می شوید. در واقع پیدا کردن کاری که شرایط مورد نظر شما را داشته باشد ممکن است ماه ها به طول انجامد. چه بسا شما  برای مدتی مجبور به کار کردن با شرایطی که با انتظارات شما فاصله ی زیادی دارد بشوید. دقیقاً به همین دلایل است که به همراه داشتن پول کافی برای پوشش هزینه های زندگی‌ در چند ماه اول زندگی در کانادا امری ضروری است. 

 

البته مهاجرت به کانادا همیشه مستلزم یافتن شغل نزد کارفرمایان کانادایی نیست. مثلاً در روش استارتاپ کانادا فردی که دارای ایده ی تجاری بدیع و بکر باشد و موفق به جلب نظر موسسات سرمایه گذاری کانادا شود نه تنها خود و همسر و فرزندانش قادر به مهاجرت به کانادا خواهند بود، بلکه شرکت سرمایه گذار، متعهد به پشتیبانی مالی از طرح تجاری وی می باشد تا این طرح به منصه ی ظهور برسد و قادر به تولید درآمد شود. 

 

برای کسب آگاهی بیشتر نسبت به روش استارتاپ کانادا به شما توصیه می نماییم دو مقاله ی زیر را مطالعه فرمایید. 


 

نرخ بالای مالیات 

هر چند درآمد ها در کانادا با مالیات پرداختی دارای سنخیت هستند، اما به هر حال پرداخت چنین مبالغ بالایی (متغیر بین ۱۵ تا ۳۳ درصد بر حسب تعلق به  یک گروه مالیاتی مشخص) برای افراد مهاجر از ایران شاید قابل قبول نباشد. 

 

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که به طور کلی در هنگام خرید کالا و خدمات در این کشور، در حدود ۱۳ ٪ مالیات بر ارزش افزوده پرداخت خواهید کرد.

زندگی در شهرهای کوچک در کانادا 

بسیاری از برنامه های مهاجرتی استانی کانادا فرد را ملزم به سکونت در مناطق روستایی و دور افتاده ی این کشور می نماید. طبعاً این مناطق، از نظر امکانات به هیچ عنوان در حد شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و یا مونترال نیستند. برای مثال در این مناطق، وسایل حمل و نقل عمومی مناسبی‌ وجود ندارد و افراد باید حتماً برای حمل و نقل خود دارای اتومبیل شخصی خود باشند. خرید مایحتاج روزانه نیز بعضاً نیازمند طی مسافت های طولانی است که بدون داشتن ماشین شخصی غیرممکن است. 

در صورتی که فرد ساکن در چنین مناطقی قصد خرید اینترنتی مایحتاج خود را داشته باشد نیز، باید هزینه‌ی بیشتری را به نسبت شهرهای بزرگ متحمل شود.

سخن آخر 

مهاجرت به هر کشوری دارای مزایا و معایبی است و طبعاً کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. امیدواریم که این مقاله برای شما در جهت گرفتن بهترین تصمیم ، مفید بوده باشد. 

 

اگر کشور آمریکا نیز در لیست هدفهای مهاجرتی شما می باشد از شما دعوت می کنیم به مطالعه ی مقاله ی «مهاجرت به کانادا بهتر است یا آمریکا» بپردازید. 

 

مهاجرت

دوراهی مهاجرت یا ماندن ؟ آیا مهاجرت به خارج کار درستی است ؟

بگذارید اول از هرچیز روی این نکته تاکید کنم که مهاجرت یک تجربه ی کاملا شخصی است. پس در این صورت نمی توان هیچ یک از این تجربیات فردی را تعمیم داد و نتیجه گیری کلی کرد. البته چه مهاجرت به یک کشور خارجی تجربه ای مثبت برای فرد باشد چه منفی، دست و پنجه کردن با غم غربت در کشوری بیگانه جزیی جدایی ناپذیر در هر نوع مهاجرت خارج از وطن است. 

امید است مطالبی که در این مقاله مطرح می شود دریچه ای باشد به طرح پرسش های اساسی که هر فردی قبل از تصمیم به مهاجرت باید به آن پاسخ دهد. 

فهرست مطالب : 

۱-  احتمال شکست در مهاجرت برای چه کسانی بیشتر است؟

۲- مهاجرت از ایران به هر قیمتی؟

۳- احتمال موفقیت در مهاجرت برای چه کسانی بیشتر است؟

۴-سخن آخر

احتمال شکست در مهاجرت برای چه کسانی بیشتر است ؟ 

 آن دسته از افرادی که با‌ ذکر به اصلاح دلایلی مانند آلودگی هوا، رانندگی بد ایرانیان، اختلاس مسئولین دولتی و … به دنبال مهاجرت هستند و به اصطلاح به دنبال مدینه ی فاضله ای هستند  که در آن بدون هیچ چالشی تمام درهای موفقیت به سوی آنها باز باشد، سخت در اشتباه هستند. زیرا فردی که عادت کرده که همیشه طلبکار سایر انسانها و اجتماع باشد و اندکی تلاش برای بهبود وضعیت و محیط زندگی خود نمی کند، همین حس طلبکاری را با خود به کشور مقصد می برد. 

آیا تا کنون با افرادی برخورد کرده اید که پس از چند سال زندگی در خارج به ایران برگشته اند و مدعی هستند که مثلاً آمریکا و آلمان کشورهای خوبی هستند اما برای مردم آمریکا و آلمان و نه برای افرادی مانند ما! وقتی بیشتر با این افراد صحبت می کنید متوجه میشوید که آنها از از اینکه چرا باید از صبح تا شب ‌کار کنند و یا چرا باید در خارج این همه مالیات بدهند، می نالند. این افراد همان طلبکارانی هستند که همیشه در پی دست یافتن به موفقیت بدون هیچ پذیرش هیچ گونه مسئولیتی هستند.

 مهاجرت از ایران به هر قیمتی؟

عده ای هستند که مهاجرت برای آنها حکم بازی نکرده را دارد یا بی نهایت از زندگی در ایران خسته شده اند. چنین افرادی ممکن است به دلیل عطشی که برای رسیدن به یک کشور اروپایی، آمریکا، کانادا و …. را دارند حاضر باشند از هر گونه که شد، حتی با توهین به ملیت خود، دروغ، اعتماد به باندهای قاچاقچیان ‌و غیره خود را به سرمنزل مقصود خود برسانند؛ غافل از آنکه با رسیدن به این سرمنزل مقصود هیچ معجزه ای قرار نیست رخ دهد. مسلماً برای این گونه افراد خود مهاجرت یک هدف است و پس از رسیدن به این هدف، فرد که چه بسا باید انگ پناهندگی را تا آخر عمر به یدک بکشد، دیگر انگیزه ای برای رشد و  پیشرفت ندارد. 

 

البته افرادی همه هستند که به دلیل وجود جنگ داخلی در کشور خود راه دیگری جز پناهندگی را نداشته اند که البته این مورد شامل کشور عزیزمان ایران نمی‌شود.

احتمال موفقیت در مهاجرت برای چه کسانی بیشتر است ؟ 

اگر مهاجرت برای فرد هدف غایی نباشد و فقط یک گام و پله برای رسیدن به رویایی باشد که در ایران امکان ظهور و بروز آن نبوده، چنین مهاجرتی اگر از راه قانونی باشد قطعاً با موفقیت همراه خواهد بود. در این صورت فرد با توجه به رویای خود کشوری را که دارای امکانات محقق کردن رویای خود در آن وجود دارد را برمی‌گزیند. مثلا اگر فرد دارای یک ایده ی کارآفرینی است که به کارآمدی آن ایمان دارد ولی تامین سرمایه ی آن در ایران برای وی دشوار یا غیر ممکن است، ویزای استارتاپ کانادا  یک گزینه ی کارآمد می باشد‌. یا مثلاً اگر رویای فرد ادامه  تحصیل در یکی‌ از بهترین دانشگاه های دنیا میباشد، تحصیل در آمریکا حتما یکی از مطلوب‌ترین گزینه های فرد است.

سخن آخر

مسلماً اگر در ایران زندگی می کنید و امکان رسیدن به اهدافتان برایتان میسر است، مهاجرت  موضوعیتی در زندگی شما ندارد. از جهتی اگر مهاجرت در راستای تحقق رویاهای شماست آن وقت باید بررسی مزایا و معایب هر دو گزینه ی مهاجرت و ماندن را شروع کنید. چه بسا افرادی که تحمل دوری از خانواده، دوستان و وطن را ندارند و برای چنین افرادی مهاجرت هر چند در نگاه اول بهترین مسیر است ولی ماندن در ایران به صلاح آنهاست. 

 

در نهایت بعد از تصمیم گیری فرد مبنی بر سنگین تر بودن وزنه ی مهاجرت بر ماندن در ایران‌، فرد می تواند چند کشور‌ مقصد را به عنوان گزینه ی مهاجرتی خود  به ترتیب اولویت برگزیند و وارد پروسه ی مهاجرت شود. 

 

راستی شما ماندن در ایران را ترجیح می دهید و یا فکر می کنید که وقت بستن چمدانهاست؟ نظرات خود را در قسمت پایین با من به اشتراک بگذارید.

ویزا نیو | مرکز تخصصی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی

مهاجرت به کانادا بهتر است یا آمریکا ؟

کانادا و آمریکا هر دو کشورهایی مهاجرپذیر، توسعه یافته و دموکراتیک هستند. اما به هر حال بعضی از کشورهای توسعه یافته در بعضی از فاکتورها از همتایان خود در وضعیت مطلوب تر یا کمتر مطلوب قرار دارند. در این مقاله به مقایسه ی‌ کانادا و آمریکا در حوزه های مختلف می پردازیم. امید است  که بعد از خواندن این مقاله انتخاب بین این دو کشور برایتان راحت تر شود. 

مقایسه ی‌ درآمد در کانادا و آمریکا

متوسط درآمد یک فرد آمریکایی و کانادایی کم و بیش یکسان است. درآمد ماهیانه در کانادا پس از کسر مالیات حدود ۳/۰۰۰$ است که در حدود ۳۶/۰۰۰$ در سال شود. این متوسط درآمد در آمریکا ماهانه ۲/۹۴۲$ است که معادل سالانه ۳۵/۳۰۴$ می شود. 

 

مقایسه ی هزینه های زندگی در کانادا و آمریکا 

اگر معیار اصلی شما برای مهاجرت به کانادا یا آمریکا میزان هزینه های زندگی است، باید بدانید که از منظر کلی، هزینه های زندگی در کانادا از آمریکا اندکی پایینتر است. برای مثال، هزینه ی مواد غذایی در آمریکا به طور کلی کمی گرانتر از کاناداست. (یک قرص نان سفید تازه ی ۵۰۰ گرمی در آمریکا ۲/۷۳$ و در کانادا ۲/۳۹$ است یا یک کیلوگرم برنج سفید در آمریکا ۳/۹۶ $ و در کانادا ۳/۰۲ $ است.)

هزینه های درمانی نیز در کانادا از آمریکا ارزانتر است. پس از پرداخت حق بیمه، خدمات درمانی در کانادا به صورت رایگان وجود دارد. این در حالی است که استفاده از خدمات بیمه در آمریکا بسیار دشوار است. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که  سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا در مقیاس بین المللی با بالاترین مشکل و شکایت زمان همراه است.

به طور کلی، متوسط هزینه ی زندگی یک فرد که شامل، مسکن، خوراک و پوشاک، تفریحات و غیره است در آمریکا چیزی بین ۱۰۰۰$ تا ۱۵۰۰$  در ماه است. متوسط  ماهانه ی هزینه ی زندگی در کانادا چیزی در حدود ۹۰۰$ است. این تفاوت تا حد زیادی به پایین تر بودن میانگین هزینه ی اجاره در کانادا (به میزان حدود ۱۸٪ ) می باشد. 

مقایسه‌ی دانشگاه ها در کانادا و آمریکا

از منظر تعداد دانشگاه های تراز اول، آمریکا بی شک در جایگاه بالاتری از کانادا قرار دارد. فقط سه دانشگاه مک گیل، تورنتو و بریتیش کلمبیا در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر در رتبه بندی QS قرار دارند، در حالی که ۲۸ دانشگاه دراین لیست، دانشگاه های آمریکایی هستند که شامل دانشگاه ماساچوست، هاروارد، بوستون،‌ میشیگان و غیره می شود. 

اما این رتبه ها به هیچ وجه به این معنی نیست که سیستم آموزش عالی در کانادا عالی نیست. واقعیت این است که دانشگاههای سراسر کانادا سطح قابل توجهی از آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهند. دانشگاههای  مونترال ، کلگری، واترلو، اتاوا و در واقع تمام دانشگاه های کانادا تمام تلاش خود را میکنند که همه دانشجویان بهترین آموزش ممکن را کسب  کنند. 

از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های کانادا یا آمریکا می تواند سکوی پرتابی برای مهاجرت به یکی از این دو کشور باشد، به مقایسه‌ی  تحصیل در دانشگاه های این دو کشور از جنبه های دیگر نیز می پردازیم. 

گرفتن فاند

 در آمریکا پوزیشن های فاند خیلی بیشتر از کانادا می باشد.این امر به دلیل بودجه ی بیشتر دانشگاه ها در آمریکا می باشد.  

 شهریه 

میانگین شهریه ی سالانه دانشگاه در کانادا پایین تر از آمریکا است. در مقطع کارشناسی، این عدد چیزی در حدود ۳۳,۰۰۰$  در آمریکا می باشد، در حالی که در کانادا این عدد در حدود ۲۲,۵۰۰$ است. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز دانشگاه های آمریکایی بسیار گرانتر از همتایان کانادایی خود می باشند. برای مثال شهریه ی سالانه ی دکتری در آمریکا چیزی بین ۲۸/۰۰۰$ تا ۴۰/۰۰۰$ می باشد. این در حالیست که شهریه ی سالانه ی دکتری در کانادا چیزی بین ۶/۵۰۰$ تا ۱۶/۰۰۰$ است.

The USPVS

اگر قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا را دارید، یا می خواهید در آمریکا ادامه تحصیل دهید اما هزینه های بالای تحصیل در این کشور مانع از رسیدن شما به رویایتان شده است، به info@theuspvs.com ایمیل بزنید یا با شماره ی ۰۲۱۲۲۱۴۵۴۲۱ تماس بگیرید تا از مشاوره ی نیم خبره ی ما بهره مند شوید.

نرخ پذیرش دانشجو 

نرخ پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر کانادا ۳ برابر نرخ پذیرش دانشجو در دانشگاه های برتر آمریکا است. ۶۱٪ از متقاضیان ورود به دانشگاه های برتر کانادا فرصت ورود به این موسسات را پیدا می کنند. این در حالی است که فقط به ۲۳٪ از متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا فرصت ورود به این موسسات عالی داده می شود.

فرصت های شغلی پس از اتمام تحصیل 

فارغ التحصیلان دانشگاهی در کانادا می توانند با اخذ مجوز کار پس از تحصیل در کانادا مقیم شوند. ویزایی که در راستای این مجوز صادر می شود، اجازه ی کار تمام وقت، حداکثر به مدت ۳ سال پس از فارغ التحصیلی را به افراد می دهد که مزیت برجسته ای برای افرادی به حساب می آید که قصد کسب اقامت دائم در کانادا را دارند. 

در آمریکا نیز راه های مشخص و محدودی جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در آمریکا وجود دارند که البته این راهها بسیار رقابتی و محدود است. به طور کلی دانشجویان بین المللی که با ویزای F1 وارد آمریکا شده اند پس از فارغ التحصیلی در صورت یافتن کارفرمای آمریکایی می توانند ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار H-1B تبدیل نمایند. در نهایت پس از ۵ سال کار با ویزای  H-1B فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم (گرین کارت) اقدام کند. 

کانادا و آمریکا هر دو بازار گستره ای دارند. اما توفیق فرد برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی، بستگی زیادی به رشته و تخصص فرد فارغ التحصیلی دارد. همچنین مهارت های زبانی و توانایی ادغام در جامعه نیز تأثیر به سزایی در این امر دارند. 

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.
canada

راه های مهاجرت به کانادا از طریق کاری در ۲۰۲۱ کدامند ؟

مهاجرت به کانادا یکی از روش هایی است که از طریق آن هر ساله افراد زیادی از نیروهای متخصص و نیمه متخصص گرفته تا افراد دارای طرح ها و ایده های تجاری مبتکرانه  اقامت دائم خود را می گیرند. قبل از شرح روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار، به صورت اجمالی به مزایای این نوع مهاجرت می پردازیم :

 • نرخ سالانه ی  تورم و بیکاری‌ بسیار پایین ( فقط ۰/۷۲٪  در سال ۲۰۲۰ برای تورم و ۹/۵٪ برای بیکاری؛ توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹ فقط ۵/۷٪ بود و این جهش به دلیل شیوع بیماری کرونا در سال ۲۰۲۰ است.)
 • هزینه های مربوط به راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا پایین است؛ به علاوه سازمانهای بسیاری در کانادا وجود دارند که حامی مالی  کارآفرینان با طرح ها و ایده های بدیع هستند. 
 • مالیات بسیار پایین بر درآمد کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک (مالیات بر درآمد کسب و کارهای کوچک فقط ۹٪ است. در حالی که این عدد در آمریکا‌ برای کسب‌ کارهای کوچک با فقط یک مالک ۱۳/۳٪  و برای کسب و کارهای دارای بیش از یک مالک ۲۳/۶٪ است!)
 • سطح رفاه اجتماعی عالی و کیفیت زندگی بالا و ایده آل در این کشور 

روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار 

اگر قصد استخدام و کار برای دیگران را دارید، به طور کلی دو روش برای مهاجرت به کانادا از طریق کار وجود دارد. برنامه ی مهاجرتی فدرال و استانی.

برنامه ی مهاجرت فدرال 

دولت کانادا سیستم اکسپرس اینتری که یک یک سیستم امتیاز محور است را برای آن دسته از متقاضیان که قصد‌ مهاجرت از طریق برنامه ی فدرال دارند را به وجود آورده است. در زیر به این سیستم و روش های موجود در آن برای مهاجرت کاری  به کانادا می پردازیم.

سیستم اکسپرس اینتری 

بهترین و کارآمدترین روش مهاجرت به کانادا برای آن دسته از نیروی کار ماهر و با تجربه ی مرتبط که قصد مهاجرت به کانادا دارند،‌ ثبت نام در سامانه ی اکسپرس اینتری است. متقاضیان اقامت دائم کانادا از این طریق بر اساس تجربه، رشته و تخصص خود در یک از برنامه های زیر قرار میگیرند. 

برای احراز شرط شغلی برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری، تخصص کاری شما باید در یکی از گروه های شغلی ۰،  A یا B قرار گیرد. برای چک کردن این مورد اینجا کلیک کنید. 

برنامه ی نیروی کار ماهر فدرال 

 فرد متقاضی برای احراز صلاحیت جهت فرستادن اپلیکیشن مهاجرت کاری به کانادا ملزم به کسب حداقل ۶۷ امتیاز در این برنامه است. امتیازات بر اساس فاکتورهای زیر می باشد : 

 • تحصیلات : حداکثر امتیاز قابل کسب ۲۵ 
 • زبان خارجی : حداکثر امتیاز قابل کسب  ۲۸ 
 • سابقه ی کار در یکی از گروه های شغلی ۰، A یا B : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۵ که کسب حداقل ۹ امتیاز آن اجباری است.
 • سن : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۲ 
 • پیشنهاد شغلی : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۰ 
 • انطباق پذیری در کانادا : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۰
 • منظور از انطباق پذیری برخورداری از شرایطی مانند داشتن اقوام در کانادا یا سابقه ی تحصیل و کار در این کشور می باشد.
برنامه ی نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز

این برنامه مخصوص افراد فنی است که دارای حداقل ‌دیپلم هنرستان و سابقه کار فنی در یکی از مشاغل گروه شغلی B (به مدت ۲ سال تمام وقت در طی ۵ سال قبل از درخواست ) می باشند.  دیگر مواردی که فرد برای کسب صلاحیت برای اپلای در این برنامه ملزم به کسب آنهاست به شرح زیر است :

 • داشتن حداقل دانش زبانی (نمره ی ۵ در بخش گفتاری و شنیداری و نمره ی ۴ در بخش خواندن و نوشتن)
 • داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) به صورت تمام وقت و اعتبار یک سال 
 • داشتن تمکن مالی برای تأمین مایحتاج اولیه 
 برنامه ی مهاجرت از طریق تجربه ی کار در کانادا 

این برنامه مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که تجربه ی کار در کانادا در گذشته را دارند و یا تحصیل خود را در کانادا به اتمام رسانده اند و با گرفتن مجوز کار پس از تحصیل به کسب تجربه ی کاری در کانادا پرداخته اند. از جمله شرایط لازم در این روش عبارت اند از: 

 • حداقل یک سال تجربه ی کار کانادایی طی ۳ سال قبل از درخواست در یکی از گروه های شغلی ۰، A یا B
 • داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB5 در مشاغل گروه B و  CLB7 در مشاغل گروه ۰ و A

 مهاجرت کاری استانی 

استان های مختلف در کانادا توافق نامه های متفاوتی را با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تنظیم کرده اند. بنابراین هر استان قوانین و سیستم امتیاز دهی مختص خود را برای بررسی درخواست مهاجرت افراد دارد. 

در حال حاضر یازده استان کانادا دارای دستورالعمل های مخصوص خود برای پذیرش متقاضیان کاری هستند که بررسی این دستورالعمل ها از حوصله ی این مقاله خارج است.  ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه ها نه تنها  پروسه ای بسیار هزینه برتر از اکسپرس اینتری است بلکه وقت گیرتر نیز هستند. (به طور متوسط پروسه ی مهاجرتی در سیستم اکسپرس اینتری ۶ ماه به طول می انجامد در حالی که برنامه های استانی به طور میانگین ۱۹ ماه طول می کشد.) 

به علاوه  در سیستم اکسپرس اینتری، فرد بعد از ورود به خاک کانادا مختار به اقامت در هر نقطه از خاک کانادا که بخواهد است؛ این در حالی است که افرادی که تحت لوای برنامه های استانی به کانادا مهاجرت می کنند ملزم به اقامت به مدت حداقل دو سال در آن استان بخصوص هستند. 

ویزای خوداشتغالی کانادا

 این روش مهاجرتی مناسب افراد هنرمند یا ورزشکاری است که در زمینه ی کاری خود تجربه و سابقه ی لازم را دارا می باشند. مانند اکسپرس اینتری، ویزای خوداشتغالی کانادا بر اساس یک سیستم امتیازبندی تعریف شده است. امتیازات در ویزای خوداشتغالی بر اساس فاکتورهای زیر می باشد: 

 • تحصیلات : حداکثر ۲۵ امتیاز (مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری‌ حداکثر امتیاز را به برای فرد به ارمغان می آورد.)
 •  تجربه ی کاری : حداکثر ۳۵ امتیاز (۵ سال سابقه ی کاری مرتبط حداکثر امتیاز را برای فرد به ارمغان می آورد؛ ولی حداقل ۲ سال تجربه ی کاری الزامی است.) شرکت در مسابقات بین المللی  برای ورزشکاران و برگزاری گالری های هنری برای هنرمندان موجب تقویت رزومه می‌شود. البته این به این معنا نیست که افرادی که در مسابقات و یا رویدادهای ورزشی یا هنری شرکت نکرده اند‌ هیچ شانس ندارند. در واقع فردی که بتواند نشان دهد به صورت خود اشتغالی در ایران از هنر خود درآمدزایی داشته یا مثلاً داور یا مربی ورزشی فعال در ایران بوده است نیز می تواند از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام نماید. اما طبعاً  افرادی که دارای سوابق بین المللی در عرصه های ورزشی یا هنری هستند شانس بالاتری برای اخذ ویزای خوداشتغالی دارند. 
 • سن : حداکثر ۱۰ امتیاز ( افراد ۲۱ تا ۴۹ ساله حداکثر امتیاز را کسب می کنند.)
 • دانش زبانی : حداکثر ۲۴ امتیاز 
 • سازگاری : حداکثر ۶ امتیاز (مواردی از قبیل داشتن سابقه ی کار و تحصیل در کانادا و همین طور داشتن اقوام در کانادا به فرد برای کسب امتیاز در این فاکتور کمک می‌کنند.)

فرد ورزشکار یا هنرمندی که قصد اقدام به مهاجرت از این طریق را دارند با کسب حداقل ۳۵ امتیاز قادر به اپلای خواهند بود.  فرد از طرف دیگر باید بتواند به دولت کانادا اثبات کند که تمکن مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار خود را دارد و می تواند برای خود یک فرصت شغلی ایجاد کند که موجب رشد اقتصادی کانادا نیز شود.  

ویزای استارتاپ کانادا 

اگر فرد متقاضی مهاجرت دارای طرح یا ایده ی تجاری خلاقانه ای باشد که در صورت راه اندازی یک کسب و کار بر اساس آن و پس از گذشت چندین سال از راه اندازی، قابلیت مطرح شدن در سطح جهانی را داشته باشد، ویزای استارتاپ کانادا بهترین روش برای مهاجرت چنین فردی به کانادا است.  

عامل اصلی موفقیت در این روش مهاجرتی، ارائه ی یک طرح تجاری است که مورد تایید یکی از سازمانهای حامی در کانادا واقع شود. در واقع گرفتن تاییده از یکی از این سازمان به مثابه ی موافقت این سازمانها برای سرمایه گذاری در کسب و کار با ایده ی خلاقانه و بدیع است.  

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به این روش مهاجرتی به کانادا داشته باشد به شما توصیه می نماییم که مقاله ی چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد را مطالعه فرمایید. 

The USPVS

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ را دارید و می‌خواهید نقشه‌ی کسب و کار خود را با رعایت تمام جوانب و به صورتی تخصصی آماده کنید تا از بالاترین شانس برای اخذ این ویزا برخوردار شوید، موسسه ی USPVS با ۱۵۰ پرونده‌ی موفق در اخذ ویزای استارتاپ حامی و پشتیبان شماست‌.