مهاجرت به آمریک معایب و مزایای مهاجرت به آمریکا

معایب و مزایای مهاجرت به آمریکا

هر چند آمریکا معروف به سرزمین فرصت هاست و رسیدن به این کشور رویای بسیاری از افراد است. اما این بدان معنا نیست که تاکنون تمام افرادی که به هر طریق وارد این کشور شده اند، زندگی مطلوب خود را پیدا کرده اند و پس از مدتی به کشور خود بازنگشته اند. در این مقاله قصد داریم که به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به بپردازیم تا افرادی که آمریکا را در لیست مقاصد مهاجرتی خود دارند با چشم بازتر در این باره تصمیم گیری کنند. 

 آنچه در این مقاله می خوانید:

۱- معایب مهاجرت به آمریکا

  ۱-۱-آمار بالای خشونت های مسلحانه 

  ۱-۲-مواجه با نژاد پرستی در آمریکا امری غیر ممکن نیست

  ۱-۳-چالش های شغلی در آمریکا

  ۱-۴-هزینه ی بالای خدمات درمانی  در آمریکا‌ 

۲-مزایای مهاجرت به آمریکا

  ۲-۱-سیستم آموزشی پیشرفته و مترقی 

  ۲-۲-مسکن در آمریکا دست یافتنی است  

  ۲-۳-کسب یکی‌ از قوی ترین پاسپورت های جهان

  ۲-۴-زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا

معایب مهاجرت به آمریکا 

موارد زیر واقعیت های زندگی در آمریکا هستند که پیشنهاد میکنیم با آگاهی کامل به این موارد،  پروسه ی مهاجرت به آمریکا را شروع کنید.

آمار بالای خشونت های مسلحانه 

قوانین مربوط به حمل سلاح در آمریکا  نه تنها در مقایسه با کشورهای پیشرفته بلکه در مقایسه با اکثر کشورها بسیار ضعیف است. هر ساله افرادی در این کشور قربانی تیراندازی کور می‌شوند. جالب است بدانید این موضوع مخصوص یک یا چند ایالت به خصوص نیست و از کالیفرنیا گرفته تا نیویورک  فجایع زیادی از این رو اتفاق افتاده است. 

مواجه با  نژادپرستی در آمریکا‌ امری غیر ممکن نیست

اگر اخبار آمریکا را دنبال کرده باشید می دانید که رفتار متفاوت پلیس با سیاه پوستان، مکزیکی ها، خاورمیانه ای ها و غیره امر تازه ای نیست. این رفتار بد در بخش های مختلف جامعه ی آمریکا وجود دارد. هر چند قوانین مدنی این کشور بسیار مترقی می باشد اما گزارش ها حاکی از این است که ۶۴٪ از آمریکایی ها معتقدند که نژادپرستی کماکان یکی از معضلات اصلی جامعه ی آمریکایی است. 

چالش های شغلی در آمریکا

درست است که فرصت های شغلی زیادی در آمریکا وجود دارد، اما برای این فرصت ها، همواره متقاضیان زیادی نیز وجود دارند. از آنجایی که همواره برای پر کردن یک پست، یک جایگزین وجود دارد، به محض برآورده نکردن استانداردهای آن شغل به هر دلیل موجه و غیر موجهی، فرد با خطر اخراج روبرو است. ذکر این نکته ضروری است که بین آمریکایی ها و مهاجران هیچ تفاوتی در این زمینه نیست و صد البته افراد سخت کوش تا زمانی که راندمان بالایی دارند، از درآمد بالایی  نیز برخوردار می شوند.  

اگر هم شما، در یک شرکت بزرگ آمریکایی مشغول به کار شوید، علاوه بر تحمل یک محیط کاری خسته کننده، باید به روزی بیش از ۸ ساعت کار تن در دهید. این موارد باعث می شود که زندگی شخصی شما به شدت تحت شعاع قرار بگیرد و در واقع شما تبدیل به یک ماشین شوید.

هزینه ی بالای خدمات درمانی  در آمریکا‌ 

هر چند مراقبت های پزشکی در آمریکا با بهترین کیفیت در اختیار بیماران قرار میگیرد، اما این خدمات فقط در اختیار کسانی قرار میگیرد که توانایی پرداخت هزینه های آن را داشته باشند. جالب است بدانید که بیمه بودن فرد به معنای رایگان بودن خدمات پزشکی برای او نیست و در بیشتر اوقات فرد باید درصدی از مخارج درمانی خود را متقبل شود. برای مثال چکاپ یک فرد که از سرماخوردگی عفونی که با داروهای معمول درمان نشده است رنج می برد، می تواند در صورت بیمه نبودن ۲۰۰۰ دلار و در صورت بیمه بودن ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار برای وی هزینه بردارد. 

ذکر این نکته نیز ضروری است که خدمات درمانی دولتی دارای پوششی بسیار محدود می باشند و قوانین آن نیز پیوسته در حال تغییر است.از طرفی این خدمات بیشتر به کسانی تعلق می‌گیرد که از عهده ی‌ پرداخت دیگر خدمات درمانی بر نمی آیند. بنابراین، برای مهاجران به آمریکا، بیمه های درمان خصوصی معمولاً تنها گزینه ی پیش‌رو است. خوب است بدانید که  حق بیمه ی ماهانه برای برخورداری از مزایای این بیمه ها نیز نسبتا بالاست .(در سال ۲۰۲۰، میانگین ماهانه ی حق بیمه ی خصوصی برای یک نفر ۴۵۶ دلار و برای یک خانواده ۱۱۵۲ دلار بود.)

مزایای مهاجرت به آمریکا

سالانه در حدود یک میلیون نفر از ملیت های مختلف به طرق مختلف به آمریکا مهاجرت می کنند. در زیر به مزایایی که این مهاجران در پی آن به آمریکا مهاجرت می کنند میپردازیم :

سیستم آموزشی پیشرفته و مترقی 

آمریکا دارای بهترین دانشگاه ها و موسسات عالی در جهان می باشد. دانشگاه های عالی این کشور محدود به هاروارد و یل نمی شوند.در واقع،  سهم این کشور از دانشگاه های برتر جهان بیشتر از هر کشور دیگری می باشد. یکی از مزایای تحصیل در مقاطع عالی در آمریکا، شانس بالا از برخورداری از بورسیه های تحصیلی است. هر چند ویزای تحصیلی آمریکا خود یک ویزای مهاجرتی محسوب نمی شود اما ادامه تحصیل در آمریکا می تواند پلی به اقامت دائم این کشور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی به شما توصیه می نماییم مقاله‌ی «چرا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی ایده ای عالی است ؟» را مطالعه فرمایید. 

مسکن در آمریکا دست یافتنی است 

معمولاً بالاترین هزینه ی یک فرد مهاجر در کشور مقصد، هزینه ی اجاره‌ی خانه است. به طور متوسط، هزینه‌ی یک سوییت ۴۰ متری در این کشور در حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ دلار در ماه است. همچنین، به طور میانگین، اجاره‌ی  یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۱۲۵۶ دلار و در خارج از مرکز شهر ۹۹۴ دلار است.  اگر قصد اجاره‌ی یک آپارتمان بزرگتر را دارید، متوسط اجاره‌ی یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۲۰۵۸ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۵۹۴ دلار است.

 

در صورتی که فرد قصد خرید مسکن در آمریکا را داشته باشد، برای هر متر مربع در مرکز شهر به طور میانگین باید ۲۸۲۰ دلار و در خارج از مرکز شهر ۱۸۰۹ دلار هزینه کند. 

 

هزینه هایی که در بالا ذکر شد چه برای اجاره‌ی مسکن و چه برای خرید آن، برای افراد مهاجر بسته به تخصص کاری و شغلی که در آن قرار دارند کاملاً و به راحتی دست یافتنی است. (جالب است بدانید که اگر قصد خرید خانه در کانادا را دارید باید در حدود دو برابر هزینه کنید.)

کسب یکی‌ از قوی ترین پاسپورت های جهان

پاسپورت آمریکایی که یکی از مزایای شهروندی آمریکاست این امکان را به دارنده ی آن می دهد که به بیش از ۱۸۰ کشورجهان بدون ویزا مسافرت کند و در صورت مواجه با مشکلی در حین سفر از سفارت خانه های آمریکا در جای جای جهان کمک بگیرند.

زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا  

هر چند همانطور که در بالا ذکر شد بازار کار آمریکا بسیار رقابتی است و افراد معمولاً بیش از۴۰ ساعت در هفته کار میکنند ولی به هر حال کسی که دارای یک ایده ی کارآفرینی خلاقانه باشد مطمئنا در آمریکا بیش از هر جای دیگری قادر به بار نشاندن آن است. هم قوانین این کشور ضامن پایمال نشدن حق فرد کارآفرین است و هم برنامه های متعددی برای حمایت از آنان در در آمریکا وجود دارد. (سایت U.S. Small Business Administration را ببینید.)

 

همچنین زندگی در کشوری با قوی ترین اقتصاد دنیا طبعاً به معنی نرخ بیکاری  و تورم پایین است. 

 

چرا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای دانشجویی ایده‌ای عالی است ؟

مهاجرت تحصیلی به آمریکا همواره به عنوان اصلی ترین یا حداقل یکی از اصلی ترین روشهای مهاجرت به این کشور مطرح بوده است. در واقع ۱۸ درصد از کل متقاضیان ادامه تحصیل در سراسر جهان، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. 

 

در این که کشور آمریکا مهد تکنولوژی می باشد و یا قدرتمندترین قدرت اقتصادی جهان می باشد، شکی نیست. اما این موارد به تنهایی نمی توانند مهمترین دلایل برای آغاز پروسه ی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باشند‌. زیرا اگر فقط بحث تکنولوژیست، کشوری مانند ژاپن نیز چیزی در این زمینه از آمریکا کم ندارد. از نظر قدرت اقتصادی نیز کشوری مانند چین نیز در حال کم کردن فاصله ی خود در این زمینه با آمریکاست. 

 

 پس در واقع چه دلایلی وجود دارند که آمریکا را به محبوب ترین مقصد  برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است ؟ این مقاله را دنبال کنید تا جواب این پرسش را بیابید!

رقابت کمتر برای ورود به مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد در مقایسه با کشورهای پیشرفته ی دیگر

 هر چند ۹۰ درصد از بهترین دانشگاههای دنیا در این کشور وجود دارد. اما این دانشگاهها در تمام ایالتهای کشور پراکنده هستند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد (تحقیقاتی) را دارید، پیدا کردن سوپروایزر کار سختی نیست. به علاوه فرقی نمی کند که شما قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی را دارید یا علوم انسانی را! 

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، موسسه USPVS، کارگزار دانشجویی برتر با دسترسی به بیش از ۳۰۰ دانشگاه و موسسه ی علمی در آمریکا، حامی و پشتیبان شما در تمامی مراحل، از اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی گرفته تا پیک آپ فرودگاهی، باز کردن حساب بانکی و یافتن کار دانشجویی است.

در کشور آمریکا نه تنها در تمام گرایش ها و حوزه های تحقیقاتی امکان ادامه تحصیل وجود دارد، بلکه امکان اخذ بورسیه های تحصیلی نیز در تمامی این گرایش و حوزه ها نیز وجود دارند. در مورد بعد بیشتر راجع به فاندهای تحصیلی در آمریکا توضیح می دهیم.

تخصیص بالاترین میزان بودجه برای بورسیه های تحصیلی در میان تمام کشورهای دنیا

هر چند تحصیل در آمریکا به خصوص در دانشگاههای عالی آن بسیار گران است.(برای مثال، هزینه‌ی یک فوق لیسانس با احتساب شهریه و هزینه‌ی زندگی در آمریکا در حدود ۷۰/۰۰۰ دلار است.) اما در کشور آمریکا، اساتید توان و قدرت بسیاری زیادی دارند؛ بدین صورت که دپارتمان های علمی به آنها باندهای بسیاری می دهند. چه بسا که یک استاد در طول سال دارای ۵ یا ۶ فاند می باشد که می تواند به دانشجویان خود اعطا کند.

 

این فاند نه تنها می‌تواند کل شهریه ی دانشگاه را پوشش دهد، بلکه در دریافت ۱۶۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار دستمزد ماهانه به دانشجو را بابت کار تحقیقاتی را تضمین می کند. 

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که که از بین مقاطع تحصیلی،  طبعاً ترجیح اساتید بر حضور یک دانشجوی دکترا در تیم تحقیقاتی خود و تخصیص فاند به وی است. هرچند گرفتن فاند در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویانی که دارای مقاله های ISI هستند و با نرم افزارهای پژوهشی مختلف آشنایی دارند نیز وجود دارد. 

The USPVS

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا در مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد را دارید ولی هزینه ی بالای تحصیل در این کشور مانع از رسیدن شما به به رویایتان شده است، به info@theuspvs.com ایمیل بزنید یا با شماره ۰۲۱۲۲۱۴۵۴۲۱ تماس بگیرید تا از مشاوره ی‌ تیم خبره ی ما بهره‌مند شوید.

شرایط مطلوب اقامت پس از اتمام تحصیل در آمریکا

عموماً اصلی ترین معیاری که دانشجویان خارجی در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود در نظر میگیرند این موضوع است که آیا در کشور مقصد فرصت های پیدا کردن شغل با درآمد مناسب برای فارغ التحصیلان بین المللی وجود دارد با خیر؟ 

 

بیشتر دانشجویان بین‌المللی در آمریکا تحت ویزای F1 وارد این کشور می شوند. هر چند طرف مدت ۶۰ روز‌ پس از اتمام تحصیل دانشجویان دارای این نوع ویزای تحصیلی وقت دارند که یک ویزای جدید بگیرند (در غیر این صورت باید به آمریکا را ترک کنند) اما فرد به صورت قانونی می تواند ۹۰ روز قبل از تاریخ فارغ التحصیلی جست و جوی خود را برای شغل مناسب در کشور آمریکا‌ آغاز کند. 

 

خبر خوب دیگر برای دانشجویان خارجی در آمریکا این است که در حین تحصیل امکان کارورزی و کار داوطلبانه وجود دارد. استفاده از چنین فرصت های نه تنها فرد را دارای تجربه و اعتماد به نفس بیشتر برای کار میکند، بلکه افراد می توانند با داشتن روابط اجتماعی و عمومی قوی در محیط کار، شانس کار کردن خود در همان محل را پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، بالا ببرند. 

کلام آخر

در این مقاله به طور اجمالی، مزایای مهاجرت تحصیلی به آمریکا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در هر مقطع تحصیلی قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارید،‌ موسسه ی USPVS با نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه در آمریکا حامی و پشتیبان شما برای در اخذ ویزای دانشجویی این کشور می باشد. 

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.
چاپ مقالات علمی در پذیرش تحصیلی آمریکا

امتیاز چاپ مقالات علمی در پذیرش تحصیلی آمریکا

مقالات علمی نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می‌باشد.
.
به تجربه ثابت شده است که دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکترا دارند.
.
دانشگاه‌ها از دانشجویان کارشناسی ارشد انتظار بیشتری برای داشتن مقاله دارند. به همین دلیل چنانچه دانشجوی کارشناسی ارشد هستید و قصد ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکترا را دارید،‌ در چاپ مقالات علمی کوشش جدی نمایید.
برای مطرح کردن سوالات بیشتر و پاسخ گویی میتوانید با تلفن یا ایمیل، با کارشناسان دفتر ما تماس بگیرید.

American passport

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

شرکت USPVS آماده خدمت به شما عزیزان جهت تسهیل در پروسه تحصیل و مهاجرت به آمریکا می باشد. اطلاعات صحیح اولین و مهم ترین نیاز یک متقاضی است. قوانین و شرایط متغیر بوده و به همین دلیل دقت در انتخاب مشاور مناسب به منظور معرفی صحیح و هوشمندانه یک متقاضی مهمترین ابراز کسب موفقیت است.

دوستان عزیز جهت پرسش سوالات خود و ارتباط با کارشناسان شرکت uspvs در پروسه تحصیل و مهاجرت به آمریکا تمامی روزهای هفته می توانید با ما در تماس باشید و سیٔوالات خود را بطور مستقیم با ما مطرح نمایید.

مزایای تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی

مزایای تحصیل در آمریکا برای دانشجویان خارجی

 ارتقاء مهارت های زبان انگلیسی


تکمیل مهارت های زبان انگلیسی در طول زمان تحصیل در دانشگاه آمریکایی می تواند مزایای ارزشمندی در خصوص یادگیری زبان انگلیسی‌ برای شما داشته باشد. یکی از بهترین راه ها برای تسلط به یک زبان جدید این است که خود را به طور کامل در آن غوطه ور کنید.
اگر یک انگلیسی زبان غیر بومی هستید ، اصلاح مهارتهای شما می تواند به شما در دستیابی به مزیت رقابتی در بازار کسب و کار کمک کند.


موقعیت های تحقیقاتی در دانشگاه های آمریکا


آمریکا نقش اصلی را در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی در دنیا ایفا می کند. این کشور همواره از بودجه های تحقیقاتی سخاوتمندانه خود، پشتیبانی و فرصت هایی را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ارائه می دهد. این نکته حائز اهمیت است که بیشترین دانشگاه های تحقیقاتی دنیا مستقر در آمریکا هستند.


پیشرفت علمی دانشجویان محصل در دانشگاه های آمریکا


کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم‌های تحصیلی دنیا با مدارک معتبر در تمامی رشته‌ها را در اختیار دارد. مدارک صادرشده از این کشور، شناخته‌شده و معتبر برای تمام دنیا می باشد و این برتری همواره برای متقاضیان کار در سراسر دنیا خواهد بود

تجربه بین المللی


تحصیل در خارج از کشور می تواند امکان تجربه های تحقیقاتی و حرفه ای در سطح استانداردهای بین المللی ایجاد کند. تحقیقات دانشگاهی در کشوری مانند آمریکا از استانداردهای بالای علمی برخوردار هستند و عادت به کار در چنین محیطی می تواند رقابت پذیری بین المللی، تحقیقاتی یا حرفه ای را امکانپذیر نماید.


امکان اخذ اقامت آمریکا


جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در آمریکا در صورتی که برنامه ریزی مشخصی، قبل از ورود و شروع تحصیل در آمریکا، همزمان با انتخاب رشته و دانشگاه داشته باشید در پایان تحصیل در آمریکا، دریافت اقامت آمریکا برای شما هموارتر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ویزای دانشجویی آمریکا تنها راه ممکن برای ورود به آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا تنها راه ممکن برای ورود به آمریکا

ویزای دانشجویی آمریکا تنها راه ممکن برای ورود به آمریکا

با توجه به سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ و طرح های مهاجرتی وی ویزای دانشجویی آمریکا کماکان تنها راه ممکن برای ورود متقاضیان به آمریکا است. سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ عامل سخت تر کردن شرایط برای مهاجرت ایرانیان به آمریکا  بوده و هر روز رو به افزایش است.
.
بر خلاف ویزای تحصیلی آمریکا که تنها راه ورود آمریکا است بر اساس قوانین جدید رئیس جمهوری آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش بی شمار تعداد بیکاری در کشور آمریکا دریافت ویزای کاری و گرین کارت  تا پایان سال ۲۰۲۰ متوقف شده است.
.
با این وجود تنها راهی که در حال حاضر برای ورود به خاک آمریکا وجود دارد ویزای دانشجویی و تحصیلی است
.
البته چندین پیش شرط دارد:
.
✅اخذ پذیرش تحصیلی در شرایط سنی خوب و معقول
✅دارا بودن مدرک زبان
✅اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های با رنکینگ بالا
✅پرداخت قسمت اعظم هزینه تحصیل به دانشگاه مقصد
✅قوی بودن پاسپورت متقاضی ( یعنی قبلا کشورهای معتبر دنیا ویزا اخذ کرده باشد.
.
کارشناسان ویزای تحصیلی آمریکا در شرکت USPVS بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا ، تابعیت و اقامت تحصیلی در آمریکا را ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه ویزای تحصیلی آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.

ویزای F1

ویزای F1

ویزای F1 ویژه متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم، لیسانس،فوق لیسانس و دکترا ) و دوره های اموزشی زبان انگلیسی را دارند تعلق می گیرد.
حداقل مدت زمان این ویزا یکساله می باشد . دانشجویانی که با ویزای F1 درامریکا حضور دارند ، اجازه کار نخواهند داشت ، به جزء ۲۰ ساعت در محیط دانشگاه.