Fotolia_61508527_Subscription_Monthly_M

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا برای نیروی متخصص بدون پیشنهاد شغلی (SINP) در سال ۲۰۲۲

یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا ، برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP) برای نیروی متخصص  بدون پیشنهاد شغلی میباشد  که سالیانه مورد توجه  بسیاری از متقاضیان  واجد شرایط بین المللی از میان برنامه های استانی کانادا قرار میگیرد. در حالی که محبوب ترین مسیر مهاجرت به کانادا سیستم معروف اکسپرس اینتری است، مسیری به همان اندازه امیدوارکننده به نام برنامه مهاجرت استانی نیز وجود دارد .

اکسپرس اینتری بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) است که در آن امتیازات بر اساس عوامل سرمایه انسانی جمع آوری می شود. در حالی که در بیشتر موارد داوطلبان اکسپرس اینتری نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند، اما با داشتن یک پیشنهاد شغلی امتیازی بسیار بالاتر و در نتیجه شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه و درخواست اقامت دائم کانادا خواهند داشت.

از سوی دیگر، برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای اطمینان از بهره مندی یکنواخت تمامی استان های کانادا از حضور مهاجرین معرفی شد. این برنامه به استان‌ها و مناطق این فرصت را می‌دهد که سالانه تعداد معینی از مهاجران اقتصادی را به عنوان نامزدهای دریافت اقامت دائم معرفی کنند.البته الزاماتی که هر استان تعیین می کند با استان های دیگر متفاوت است.

زیر گروه های برنامه استانی ساسکاچوان (SINP)

برنامه استانی ساسکاچوان مسیرهایی را برای مهاجرت به کانادا فراهم آورده است که از طریق آن به افراد غیر کانادایی  که مایل به اقامت در این استان هستند گواهی نامزدی و فرصت درخواست اقامت دائم کانادا را به افراد واجد شرایط می دهد.از میان زیر گروه های مختلف تحت برنامه استانی ساسکاچوان، دو مسیر بسیار فعال وجود دارد که شما برای اقدام نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید که عبارتند از :

 1. روش مرتبط با اکسپرس اینتری ساسکاچوان که  برای درخواست آن ، نیاز به داشتن یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری فدرال می باشد. از طریق این برنامه پیشرفته استانی متقاضیان اکسپرس اینتری گواهی نامزدی اقامت ساسکاچوان را دریافت و با کسب ۶۰۰ امتیاز اضافه، شانس بالاتری برای درخواست اقامت دائم کانادا خواهند داشت.
 2. از طریق مشاغل مورد تقاضای کانادا در استان ساسکاچوان است که نیازی به داشتن پروفایل اکسپرس اینتری ندارد. این مسیر برای آوردن کارگران ماهر برای تامین نیازهای بازار کار استان ساسکاچوان طراحی شده است که برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در یکی از سمت های شغلی موجود در لیست مشاغل مورد تقاضا ساسکاچوان داشته باشد.

طبق اخبار مهاجرت استان ساسکاچوان به طور مرتب  و سالیانه از این دو زیر گروه دعوت نامه صادر می کند. امسال تا کنون، ۲۷۳۳ اکسپرس اینتری ساسکاچوان و ۳۴۳۳ نامزد مشاغل مورد تقاضا دعوت شده اند.

اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان

این زیر گروه برای متقاضیانی است که پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا تجربه دارند. به طور خاص، نامزدها باید این شرایط را داشته باشند:

 • کسب حداقل ۶۰  از ۱۱۰ امتیاز در شبکه ارزیابی امتیازات
 • داشتن شماره پروفایل اکسپرس اینتری و کد ورود به بانک مشاغل کانادا
 • کارنامه آیلتس یا فرانسه CLB7 
 • دارای حداقل سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود  در سطحوح شغلی O,A,B و داشتن کد شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان 
 • دارای تحصیلات تکمیلی  که معادل حداقل یک سال تحصیل در کاناداست
 • تمکن مالی برای تامین هزینه های اسکان در ساسکاچوان 

مشاغل مورد تقاضا استان ساسکاچوان

این زیرمجموعه برای متقاضیانی است که پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا واجد شرایط هستند. به طور خاص،شما برای تثاضای این برنامه  باید دارای شرایط زبر باشید:

۱- در شبکه ارزیابی امتیاز SINP حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۱۰ را کسب کنید.

۲- خارج از کانادا زندگی کنید یا مدرکی دال بر وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.

۳-  مدعی پناهندگی نباشید.

۴-  بر اساس معیار زبان کانادایی (CLB) دارای حداقل نمره زبان ۴ باشید.

۵-دارای  تحصیلات تکمیلی 

۶- داشتن تجربه کاری مرتبط با شغل و تحصیلات

۷- باید حداقل سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در سطح شغلی O,A,B و کد شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان داشته باشید.

۸- بودجه کافی برای تامین هزینه های اسکان در ساسکاچوان را داشته باشید.

نتیجه:

هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با برنامه استانی ساسکاچوان است. چنانچه برای اقدام در این برنامه شرایط کافی را ندارید دلسرد نشوید ، شما هنوز هم امکان مهاجرت به کانادا را خواهید داشت! شما میتوانید برای برنامه دیگری از قبیل ویزا استارت آپ کانادا که یکی از پرطرفدارترین برنامه های مهاجرتی حال حاضر کانادا است اقدام نمایید. بدین منظور برای ارزیابی و دریافت خدمات مهاجرت به کانادا می بایست فرم ارزیابی استارت آپ را تکمیل کرده و با دریافت مشاوره ۱۵ دقیقه ای بهترین و موفق ترین مهاجرت به کانادا را تجربه نمایید.  

برای اطلاع از سایر خدمات مهاجرتی کانادای موسسه ی مهاجرتی USPVS  اینجا کلیک کنید.

مراجع اصلی:

۱-Alexandra Miekus.(October 23,2021).PGP 2021: Immigrate to Canada without a job offer: Saskatchewan PNP

https://www.cicnews.com/2021/10/immigrate-to-canada-without-a-job-offer-saskatchewan-pnp-1019380.html#gs.e3k82b

۲-  Michael Niren. (February 17, 2014, Updated November 8, 2021).Moving to Canada Without a Job Offer

https://www.visaplace.com/blog-immigration-law/immigrate-canada-job-offer/

۳-Immilaw Team. (November 3, 2021). Immigrate to Canada Without a Job Offer (Saskatchewan PNP)

https://www.immilawimmigration.com/immigrate-to-canada-without-job-offer/

28-Canada-immigration

طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)

سیستم طبقه بندی برای توصیف مشاغل کانادا را سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) می نامند که هر ساله مورد بررسی اداره مهاجرت کانادا قرار گرفته و هر پنج سال یکبار به روز می شود تا اطمینان حاصل شود که متناسب با بازار کار باشد. همچنین هر ۱۰ سال یکبار بر روی این سیستم تغییرات اساسی انجام می شود . بطور مثال نسخه جدید این سیستم که بزرگترین ارتقاء از سال ۲۰۱۱ است ، در ماه گذشته در نشریه NOC 2021 منتشرگشت.

طبق اخبار مهاجرت به کانادا در پاییز ۲۰۲۲، سیستم مهاجرت کانادا در طبقه بندی مشاغل تجدید نظر خواهد کرد.این تغییرات بر تقاضای برخی متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کارو برنامه  اقتصادی  تأثیر می گذارد ، اگرچه دولت فدرال هنوز اعلام نکرده است که درخواست اقامت چه نوع متقاضیانی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

همچنین اداره مهاجرت کانادا بر این قرار است که سیستم طبقه بندی مشاغل ۲۰۲۱  را در “پاییز ۲۰۲۲” اجرا کند واز آن پس سیستم جدیدی بنام TEER که براساس چهار مهارت کارآموزی ، تحصیلات ، تحربه و مسئولیت است جایگزین سطوح مهارت سیستم  قبلی NOC خواهد شد.

عناوین شغلی سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا در ۵۰۰ گروه شغلی، ۴ سطح مهارتی و ۱۰ گروه شغلی بزرگ، سازماندهی شده است که به بیان برخی از آنها میپردازیم:

گروه‌های شغلی بزرگ درطبقه بندی ملی مشاغل (NOC):

این گروه ها  بر اساس نوع کار و یا حوزه‌ی فعالیت شغلی دسته‌بندی می شوند  و به بیانی ساده نشان دهنده تجربه ای است که فرد متقاضی برای ورود به یک شغل مورد نیاز دارد است.بنابراین متقاضیان باید نشان دهند که تجربه کاری در سیستم طبقه بندی مشاغل که تحت یکی از گروه های شغلی بزرگ زیر قرار می‌گیرد را دارند:

۱-  NOC 0 مشاغل نوع ۰ معمولاً ماهیت مدیریتی دارند.

۲- NOC A مشاغل با مهارت نوع A حرفه ای هستند و معمولاً به مدرک دانشگاهی نیاز دارند. 

۳- NOC B مشاغل با مهارت B مشاغل حرفه ای هستند که معمولاً به دیپلم کالج یا آموزش به عنوان کارآموز نیاز دارند.

قابل ذکر است که براساس این سیستم، اولین رقم هر کد شغلی، نشان دهنده گروه شغلی بزرگ است. بطور مثال عدد ۰ نشان دهنده ی مشاغل مدیریتی است .

سطح مهارت در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC):

دسته بندی دیگری در طبقه بندی مشاغل ملی کانادا، نیز وجود دارد که بر اساس آن طبقه بندی مشاغل بر پایه ی سطح آموزش و تحصیلات مورد نیاز برای اشتغال در آن شغل میباشد. در این تقسیم بندی به طور کلی ۴ سطح مهارتی A، B، C، D وجود دارد که رقم دوم کد شغلی نشان دهنده ی  سطح مهارتی مشاغل است که عبارتند از :

A-رقم دوم کد شغلی ۰ یا ۱:برای سمت‌های مدیریتی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد مانند پزشکی ، دندانپزشکی

B-رقم دوم کد شغلی ۲ یا ۳: شامل مشاغلی است که معمولاً به آموزش دانشگاهی، آموزش تخصصی و یا آموزش کارآموزی نیاز دارند مانند سرآشپز

C-رقم دوم کد شغلی ۴ یا ۵ : مشاغلی که معمولا به آموزش متوسطه و یا آموزش تخصصی شغلی نیاز دارند مانند راننده کامیون

D-رقم دوم کد شغلی ۶ یا ۷:مشاغلی که نیاز به آموزش شغلی دارند مانند کارکنان خدماتی

دلایل تغییرسطح مهارت در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC)

همانطور که در بالا گفته شد قرار است به جای رویکرد فعلی طبقه بندی  ملی مشاغل بر اساس سطح مهارت در چهار گروه A,B,C,D ، دولت کانادا مشاغل را بر اساس سیستم جدید کارآموزی ، تحصیلات ، تجربه و مسئولیت ها (TEER) در ۶ گروه ۰,۱,۲,۳,۴,۵ طبقه بندی کند .دلایل این تغییر عبارتند از : 

اول ، تعریف مشاغل در “سطح مهارت” گیج کننده است ، زیرا سیستم NOC بر شغل تمرکز می کند و نه مهارت اما  سیستم TEER بر تحصیلات و تجربه مورد نیاز برای کار در یک شغل خاص متمرکز خواهد بود. 

دوم اینکه سیستم طبقه بندی NOC قبلی تقابل غیر واقعی مهارت سطح بالا و سطح پایین را نشان می دهد  در حالی که باید تصویر دقیق تری از مهارت هایی که یک شغل لازم دارد از آن کشیده شود .

در سیستم جدید TEER دارای ۵۱۶ شغل بیشتراز  NOC 2016 افزایش یافته است که مشاغل جدید عمدتا بر اساس زمینه های نوظهور در علم داده، امنیت سایبری و موارد دیگر ایجاد شده اند.

نتیجه:

و سخن آخر ، هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با سیستم طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) است. امید است این مقاله  در مسیر کسب اطلاعات اولیه ی مهاجرت به کانادا مفید واقع شود .

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و هنوز در انتخاب روش مهاجرت تعلل دارید، اولین قدم را برداشته و  به ما ایمیل بزنید ، ما شرایط شما را دقیق بررسی کرده وشما با دریافت بهترین مشاوره مهاجرت؛ گامی مهم بسوی رسیدن به هدفتان برداشته اید.

اولین قدم تا کانادا با اولین تماس

مراجع اصلی:

۱- ShelbyThevenot &Kareem El-Assal (October 20,2021)Canada has introduced NOC 2021. What will it mean for immigrants in 2022?

https://www.cicnews.com/2021/10/canada-has-introduced-noc-2021-what-will-it-mean-for-immigrants-in-2022-1019367.html#gs.e7av86

۲- Admin.(October 21,2021).Canada has introduced NOC 2021. What will it mean for immigrants in 2022?Immigration Visa

https://foreignfocus.in/immigration-visa/canada-has-introduced-noc-2021-what-will-it-mean-for-immigrants-in-2022/

۳-Robynn Farrell,( November 3, 2021).Canadian Immigration: Big Changes Set for NOC in 2022

https://canadianvisa.org/blog/news/canadian-immigration-big-changes-set-for-noc-in-2022

shutterstock_1757884433-1265x600

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری کانادا

یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا بصورت دائم ،اسکیل ورکر فدرال( Federal Skilled Worker)یا اکسپرس اینتری (Express Entry) کانادا است.براساس این برنامه مهاجرتی با داشتن تخصص و سابقه کار در مشاغلی که در آن کمبود نیروی کاردر کانادا وجود دارد ، سالیانه جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا اعلام میگردد .طبق این برنامه مهاجرتی شما عزیزان میباسیت حداقل شرایط جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری را کسب کنید. محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری براساس جدولی با شش فاکتور سن ، تحصیلات ،داشتن پیشنهاد کار،سابقه کاری، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه  وانطباق پذیری میباشد.با کسب امتیاز لازم شما میتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید.

 

برنامه اکسپرس اینتری کانادا به سه نوع  ۱-اسکیل ورکر فدرال ،۲-اسکیل تریدز فدرال ۳-تجربه کار کانادایی تقسیم میشود.

برنامه اسکیل ورکر فدرال 

این برنامه برای نیروی کار ماهر با تخصص که قصد مهاجرت به کانادا بطور دائمی را دارد بهترین گزینه است .این برنامه تا به حال بسیار مورد توجه اکثر متقاضیان قرار گرفته است.

برنامه اسکیل تریدز فدرال 

این برنامه برای نیروهای کار ماهر که دارای مشاغل فنی در شاخه های مختلف اند وقصد مهاجرت به کانادا بطور دائمی را دارند میباشد.

تجربه کار کانادایی 

این برنامه مربوط به متقاضیانی است که حداقل به مدت یک سال ، تجربه کار در کانادا را داشته اند و اکنون به صورت دائمی قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مهاجرت به کانادا با ما در تماس باشید

وضعیت متقاضیان اسکیل ورکر فدرال و تجربه کار کانادایی ۲۰۲۱ -۲۰۲۲

اداره مهاجرت کانادا در سال ۲۰۲۱، برنامه تجربه کار کانادایی را اولویت اصلی پذیرش منقاضیان مهاجرت به کانادا قرار داد. همان طور که میدانید انتخاب وسیع و بی شماری مورخ  13 فوریه انجام گرفت و باعث شد ۱۴۱۰۰۰ نفر ویزای دائم بگیرند. پس از آن در انتهای ماه ژوئیه امسال ۲۵۰۰۰ درخواست تجربه کار کانادایی پذیرفته شد.طبق آخرین خبر، درسال ۲۰۲۱ اداره مهاجرت بازه ی چهار تا هشت ماهه ای را از دریافت دعوت نامه تا ویزای دائم کانادا برای متقاضیان تجربه کار کانادایی در نظر گرفته است ، بنابراین افرادی که پس از ماه ژوئیه دعوت نامه دریافت نمودند، امسال شانس کمتری برای دریافت ویزای اقامت دائم  دارند.

همچنبن قابل توجه است که اداره مهاجرت کانادا از اوایل سال ۲۰۲۲ قصد بررسی پرونده های اسکیل ورکر فدرال هایی که به دلیل کووید-۱۹ مدت زیادی در حال انتظار هستند، را دارد. البته این لزوما به این معنا نیست که هیچ قرعه کشی از میان متقاضیان اسکیل ورکر فدرال قبل از پایان سال انجام نمی شود ، اما این بدان معناست که منقاضیان انتظار تاخیر در بررسی ها را کماکان داشته باشند.

از آنجایی که محدودیت های مسافرتی کانادا برای همه دارندگان (COPR) از ۲۱ ژوئن لغو شده است  از لحاظ تئوری ، این امر باعث می شود اداره مهاجرت کانادا برای بالا بردن تعداد مهاجرین ، درخواست های اسکیل ورکر فدرال خارج از کشور را بررسی کند. اما در عمل ، به نظر می رسد اداره مهاجرت کانادا، همچنان به روال بررسی و پذیرش متفاضیان قبل از ۲۱ ژوئن پایبند است.

نتیجه:

سخن پایانی، اگرشما به هر دلیلی شرایط برنامه اسکیل ورکر فدرال یا تجربه ی کار کانادایی را ندارید یا با اطمینان خاطر بیشتری قصد مهاجرت به کانادا به عنوان مهاجرپذیرترین کشور در سالهای اخیر را دارید ، تیم موسسه USPVS اطلاعات غنی را در مورد چگونگی اخذ اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ را به شما پیشنهاد میدهد.برای اطلاع از خدمات ویژه ما و همچنبن در صورتی که پرسش‌های بیشتری در این زمینه داشتید، می‌توانید از متخصصین تیم ما مشاوره و ارزیابی رایگان دریافت کنید.

مراجع اصلی:

۱- Shelby.Thevenot.(October 19,2021).PGP 2021: How to calculate your income

https://www.cicnews.com/2021/10/pgp-2021-how-to-calculate-your-income-1019422.html#gs.eue7vi

۲-  Joseph.Parker.(October 12,2021).Quarter 3, 2021: Focus on CEC and PNP applicants in Express Entry

https://www.cictimes.com/how-to-calculate-your-income-for-pgp-2021

۳– Immigtoronto.(October 12, 2021).The 3rd quarter of Express Entry focuses on CEC and PNP candidates

https://www.immigration.ca/how-much-money-do-i-need-to-sponsor-my-parents-or-grandparents

What-are-the-different-types-of-interpersonal-relationships

مهاجرت به کانادا برای والدین یا پدر و مادربزرگ (PGP): نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر

هنگامی که از اداره مهاجرت کانادا درخواست اسپانسرشیپ والدین یا والدین آنها (پدربزرگ و مادربزرگ یا یکی از آنها) برای مهاجرت به کانادا را می کنید تا آنها نیز به این کشور مهاجرت کنند؛ باید ثابت کنید که دارای حداقل درآمد قابل پذیرش بوده و تمکن مالی لازم برای حمایت از آنها را دارید.

براساس قانون مهاجرت به کانادا ، حداقل میزان درآمد قابل قبول ، بسته به اندازه خانواده شما ، تعداد افرادی که در پرونده خواهند بود و اینکه آیا اگر از استان کبک اقدام کنید  یا دیگر استان های کانادا، برای متقاضیان اسپانسرشیپ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) متفاوت خواهد بود.براساس موقعیت فرد اسپانسر ، تمام این قاکتورها در نحوه محاسبه درآمد موثر میباشد .

بدین منظور تعداد اعضای خانواده خود را شمرده و به این نکته توجه کنید که افراد ذیل در شمارش شما قرار گیرند:

 •         خودتان
 •         همسرتان
 •         فرزندان زیر ۲۲ سال شما
 •         فرزندان زیر ۲۲ سال همسر شما ؛ اگر از ازدواج های قبلی باشند
 •         هر شخص دیگری که قبلاً اسپانسر او شده اید و هنوز مسئولیت مالی او را بر عهده دارید.
 •         والدین، پدربزرگ و مادربزرگ هایی که قصد حمایت از آنها را دارید.
 •         همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شما حتی اگر همراه آنها به کانادا نخواهند بیایند.

همچنین به خاطر داشته باشید اگر فرزندان آنها بیش از ۲۲ سال سن داشته باشند ، باید تحت برنامه دیگری برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر مهاجرت به کانادای والدین یا پدر و مادر بزرگ خارج از کبک

اداره مهاجرت کانادا پس از دریافت درخواست اسپانسرشیپ در خصوص مهاجرت به کانادا برای والدین یا والدین آنها، درآمد شما را در طول سه سال مالیاتی متوالی پیش از درخواست بررسی  و ارزیابی می کند.بطور مثال برای ارزیابی درآمد امسال ، درآمد سالانه شما در سه سال متوالی ۲۰۱۸ ، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بررسی خواهد شد.

این نکته حائز اهمیت است که حداقل درآمد لازم  فقط بر اساس درآمد شما و همسرتان محاسبه می شود و درآمد والدین ، پدربزرگ و مادر بزرگ محاسبه نمیگردد.

طبق حداقل درآمد لازم برای اسپانسر والدین ، پدربزرگ و مادربزرگ  برای هر سال معمولاً بر اساس جدول فدرال به علاوه ۳۰ درصد محاسبه می شود .اما در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری کوید ۱۹ و تاثیرات منفی آن بر روی اقتصاد جهانی  مقداری پایین تر تعیین شده است.

اگر به اعضای خانواده شما در طول این سالها عضوی اضافه شده یا از تعداد اعضا کاسته شده، حداقل درآمد لازم به تعداد افراد خانواده موجود در آن سال محاسبه می گردد. به عنوان مثال ، اگر شما و همسرتان اولین فرزند خود را در سال ۲۰۱۹ به دنیا آوردید ، باید این مبلغ درآمدی را برای یک خانواده  سه نفره در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برآورده کنید.

برای محاسبه حداقل درآمد اسپانسر این موضوع که در کدام استان از کانادا زندگی می کنید در سهولت اثبات درآمد نقش بسزایی دارد .اگر در کبک زندگی می کنید ، اثبات حداقل درآمد آسان تری خواهید داشت و تنها کافی است مدرکی دال بر درآمد ۱۲ ماه گذشته را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. اگر شما به عنوان اسپانسر به تنهایی نتوانید شرایط لازم را برآورده کنید ،در مرحله ی بعد درآمد همسر شما ارزیابی شده و در محاسبه به کمکتان می آید.

نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر مهاجرت به کانادای والدین یا پدر و مادر بزرگ در کبک

اگر در کبک زندگی می کنید ، اثبات حداقل درآمد آسان تری خواهید داشت و تنها کافی است مدرکی دال بر درآمد ۱۲ ماه گذشته را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. اگر شما به عنوان اسپانسر به تنهایی نتوانید شرایط لازم را برآورده کنید ،در مرحله ی بعد درآمد همسر شما ارزیابی شده و در محاسبه به کمکتان می آید.

نتیجه:

هر چند که در این مقاله شما را با نحوه محاسبه حداقل درآمد اسپانسر والدین و والدین آنها آشنا کردیم، اما قابل ذکر است که فقط یک مشاوره حرفه‌ای در این زمینه می تواند در تسهیل روند مهاجرت به بهترین نحو به شما کمک کند .تیم مجرب ما در موسسه ی USPVS آماده است تا شما را در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا یاری رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

مراجع اصلی:

۱- Shelby.Thevenot.(October 19,2021).PGP 2021: How to calculate your income

https://www.cicnews.com/2021/10/pgp-2021-how-to-calculate-your-income-1019422.html#gs.eue7vi

۲- Scarlett.Wilson. ( ۲۰ Oct 2021  ). How to calculate your income for PGP 2021

https://www.cictimes.com/how-to-calculate-your-income-for-pgp-2021

۳– Immigration.co( August 3, 2021).How Much Money Do I Need To Sponsor My Parents or Grandparents?

https://www.immigration.ca/how-much-money-do-i-need-to-sponsor-my-parents-or-grandparents

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برنامه ی ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک برنامه ی مهاجرتی آزمایشی به لیست راه های اخذ اقامت دائم کانادا اضافه شد. هر چند در سال ۲۰۱۴، فقط تعداد انگشت شماری از افراد توانستند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند، با گذشت زمان تعداد بیشتری از افراد موفق به کسب اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ی استارتاپ کانادا شدند. به‌ طوری که این تعداد از بیش از صد نفر در سال ۲۰۱۷، به بیش از صد نفر به بیش از ۲۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ رسید. 

در این مقاله تمام معیارها، برای احراز شرایط لازم ویزای استارتاپ کانادا را با شما در میان می گذاریم تا شما را در تصمیم گیری خود برای یافتن راهی مطلوب برای مهاجرت به کانادا یاری رسانیم. پس با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید : چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد؟

ایجاد یک کسب و کار واجد شرایط

 هر کسب و کاری نمی تواند شما را به ویزای استارتاپ برساند. افراد متقاضی باید شرایط زیر را برآورده کنند تا کسب و کارشان به عنوان یک کسب واجد شرایط در نظر گرفته شود : 

توجه :تحت هر کسب و کار واحد، حداکثر ۵ نفر می توانند به عنوان مالکین کسب و کار برای ویزای استارتاپ تقاضا دهند. 

۱- هر فرد متقاضی باید  دارای حداقل ۱۰٪ از سهام شرکت مزبور و به تبع آن اختیار و حق رأی باشد. 

۲-حداقل ۵۰٪ از حق رأی در کسب و کار مزبور‌ باید متعلق به متقاضیان و شرکت ذیصلاح تامین کننده ی سرمایه باشد. 

در صورت اخذ ویزای استارتاپ، افرادی که از این طریق وارد کانادا می شوند برای کسب اقامت دائم خود باید شرایط زیر را برآورده کنند

تمام متقاضیان باید به ایفای نقش مدیریتی فعالانه در کسب و کار مزبور‌ ادامه دهند و همین طور در کانادا زندگی کنند. 

کسب و کار مزبور‌ باید در کانادا راه اندازی شود و حداقل بخشی از فعالیت های مهم تجاری خود را در کانادا انجام دهند. 

کسب حمایت از یک شرکت سرمایه سرمایه گذار ذی صلاحیت 

یک شرکت ذیصلاح، نهادی واقع در کانادا است که به استارتاپ شما کمک می کند در این کشور فعالیتهای خود را بسط و گسترش دهید. این شرکت ها تأیید دولت کانادا را برای سرمایه گذاری در در استارتاپ ها را دارا می باشند. 

به طور کلی، سه گروه از این شرکت های سرمایه گذار وجود دارند. برای مشاهده ی لیست کامل این سازمانها، اینجا را کلیک کنید. 

صندوق های سرمایه گذار خطر پذیر 

حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز توسط این سازمانها۲۰۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

سرمایه گذاران فرشته 

حداقل سرمایه‌گذاری مورد مورد نیاز توسط این سازمانها  ۷۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

مراکز رشد (انکوباتور)

هیچ حداقل مبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها از طرف سازمان مهاجرت کانادا در نظر گرفته نشده است و صرف پذیرفتن یک استارتاپ توسط  یک انکوباتور کفایت می‌کند. 

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا : انتخاب کدام موسسه ی سرمایه گذاری؟

دارا بودن دانش زبانی لازم 

کانادا دارای دو زبان رسمی است : انگلیسی و فرانسوی. طبیعی است که فرد برای اداره موفق‌ کسب و کار خود در کانادا باید حداقل توانایی تکلم به یکی از این دو زبان را داشته باشد. برای اثبات توانایی زبانی، فرد باید در یکی از تست های مربوطه مانند IELTS برای زبان انگلیسی یا TCF برای فرانسوی حداقل نمره ی پنج را کسب کند. 

دارا بودن توانایی مالی  

بدیهی است که از بدو ورودتان به کانادا تا رسیدن کسب و کارتان به درآمد زایی، به منابع مالی نیاز دارید تا بتوانید به آرامش خاطر زندگی در کانادا را آغاز نمایید. دولت کانادا نیز می خواهد در مورد این مطلب اطمینان خاطر داشته باشد و از این رو از شما می خواهد تا ثابت نمایید که استطاعت مالی برای تأمین خود و اعضای خانواده تان که با شما به کانادا می آیند را دارید. 

در هنگام تحویل درخواست خود، شما بسته به تعداد افرادی که با شما وارد کانادا می شوند، باید تمکن مالی ارائه دهید. لیست مبالغ بر حسب تعداد افراد از این قرار است : 

 • ۱ نفر (فقط خود شما) : ۱۲/۹۶۰ دلار کانادا
 • ۲ نفر : ۱۶/۱۳۵ دلار مانادا 
 • ۳نفر : ۱۹/۸۳۶ دلار کانادا 
 • ۴ نفر: ۲۴/۰۸۳ دلار کانادا
 • ۵ نفر: ۲۷/۳۱۵ دلار کانادا
 • ۶ نفر: ۳۰/۸۰۶ دلار کانادا
 • ۷ نفر: ۳۴/۲۹۹ دلار کانادا 

برای هر فرد اضافی : ۳/۴۹۲ دلار کانادا 

هر چند که در این مقاله شما را معیارهای احراز شرایط ویزای استارتاپ کانادا آشنا کردیم، اما ذکر این نکته ضروری است که هیچ جایگزینی برای یک مشاوره ی حرفه‌ای که بسته به شرایط هر فرد متفاوت است، وجود ندارد. تیم مجرب ما  در موسسه ی USPVS آماده است تا شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای استارتاپ یاری می رساند.

اگر در صدد مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی استارتاپ هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا پروسه ی خود را آغاز کنید.

The USPVS

اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا را گرفته اید، و می خواهید بدون دلهره و استرس تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را طی نمایید، موسسه ی USPVS شما را در تمامی مراحل از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا گرفته تا تکمیل اطلاعات فرم های مربوط به ویزا یاری می رساند.
canada

راه های مهاجرت به کانادا از طریق کاری در ۲۰۲۱ کدامند ؟

مهاجرت به کانادا یکی از روش هایی است که از طریق آن هر ساله افراد زیادی از نیروهای متخصص و نیمه متخصص گرفته تا افراد دارای طرح ها و ایده های تجاری مبتکرانه  اقامت دائم خود را می گیرند. قبل از شرح روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار، به صورت اجمالی به مزایای این نوع مهاجرت می پردازیم :

 • نرخ سالانه ی  تورم و بیکاری‌ بسیار پایین ( فقط ۰/۷۲٪  در سال ۲۰۲۰ برای تورم و ۹/۵٪ برای بیکاری؛ توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹ فقط ۵/۷٪ بود و این جهش به دلیل شیوع بیماری کرونا در سال ۲۰۲۰ است.)
 • هزینه های مربوط به راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا پایین است؛ به علاوه سازمانهای بسیاری در کانادا وجود دارند که حامی مالی  کارآفرینان با طرح ها و ایده های بدیع هستند. 
 • مالیات بسیار پایین بر درآمد کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک (مالیات بر درآمد کسب و کارهای کوچک فقط ۹٪ است. در حالی که این عدد در آمریکا‌ برای کسب‌ کارهای کوچک با فقط یک مالک ۱۳/۳٪  و برای کسب و کارهای دارای بیش از یک مالک ۲۳/۶٪ است!)
 • سطح رفاه اجتماعی عالی و کیفیت زندگی بالا و ایده آل در این کشور 

روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار 

اگر قصد استخدام و کار برای دیگران را دارید، به طور کلی دو روش برای مهاجرت به کانادا از طریق کار وجود دارد. برنامه ی مهاجرتی فدرال و استانی.

برنامه ی مهاجرت فدرال 

دولت کانادا سیستم اکسپرس اینتری که یک یک سیستم امتیاز محور است را برای آن دسته از متقاضیان که قصد‌ مهاجرت از طریق برنامه ی فدرال دارند را به وجود آورده است. در زیر به این سیستم و روش های موجود در آن برای مهاجرت کاری  به کانادا می پردازیم.

سیستم اکسپرس اینتری 

بهترین و کارآمدترین روش مهاجرت به کانادا برای آن دسته از نیروی کار ماهر و با تجربه ی مرتبط که قصد مهاجرت به کانادا دارند،‌ ثبت نام در سامانه ی اکسپرس اینتری است. متقاضیان اقامت دائم کانادا از این طریق بر اساس تجربه، رشته و تخصص خود در یک از برنامه های زیر قرار میگیرند. 

برای احراز شرط شغلی برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری، تخصص کاری شما باید در یکی از گروه های شغلی ۰،  A یا B قرار گیرد. برای چک کردن این مورد اینجا کلیک کنید. 

برنامه ی نیروی کار ماهر فدرال 

 فرد متقاضی برای احراز صلاحیت جهت فرستادن اپلیکیشن مهاجرت کاری به کانادا ملزم به کسب حداقل ۶۷ امتیاز در این برنامه است. امتیازات بر اساس فاکتورهای زیر می باشد : 

 • تحصیلات : حداکثر امتیاز قابل کسب ۲۵ 
 • زبان خارجی : حداکثر امتیاز قابل کسب  ۲۸ 
 • سابقه ی کار در یکی از گروه های شغلی ۰، A یا B : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۵ که کسب حداقل ۹ امتیاز آن اجباری است.
 • سن : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۲ 
 • پیشنهاد شغلی : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۰ 
 • انطباق پذیری در کانادا : حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۰
 • منظور از انطباق پذیری برخورداری از شرایطی مانند داشتن اقوام در کانادا یا سابقه ی تحصیل و کار در این کشور می باشد.
برنامه ی نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز

این برنامه مخصوص افراد فنی است که دارای حداقل ‌دیپلم هنرستان و سابقه کار فنی در یکی از مشاغل گروه شغلی B (به مدت ۲ سال تمام وقت در طی ۵ سال قبل از درخواست ) می باشند.  دیگر مواردی که فرد برای کسب صلاحیت برای اپلای در این برنامه ملزم به کسب آنهاست به شرح زیر است :

 • داشتن حداقل دانش زبانی (نمره ی ۵ در بخش گفتاری و شنیداری و نمره ی ۴ در بخش خواندن و نوشتن)
 • داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) به صورت تمام وقت و اعتبار یک سال 
 • داشتن تمکن مالی برای تأمین مایحتاج اولیه 
 برنامه ی مهاجرت از طریق تجربه ی کار در کانادا 

این برنامه مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که تجربه ی کار در کانادا در گذشته را دارند و یا تحصیل خود را در کانادا به اتمام رسانده اند و با گرفتن مجوز کار پس از تحصیل به کسب تجربه ی کاری در کانادا پرداخته اند. از جمله شرایط لازم در این روش عبارت اند از: 

 • حداقل یک سال تجربه ی کار کانادایی طی ۳ سال قبل از درخواست در یکی از گروه های شغلی ۰، A یا B
 • داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB5 در مشاغل گروه B و  CLB7 در مشاغل گروه ۰ و A

 مهاجرت کاری استانی 

استان های مختلف در کانادا توافق نامه های متفاوتی را با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تنظیم کرده اند. بنابراین هر استان قوانین و سیستم امتیاز دهی مختص خود را برای بررسی درخواست مهاجرت افراد دارد. 

در حال حاضر یازده استان کانادا دارای دستورالعمل های مخصوص خود برای پذیرش متقاضیان کاری هستند که بررسی این دستورالعمل ها از حوصله ی این مقاله خارج است.  ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه ها نه تنها  پروسه ای بسیار هزینه برتر از اکسپرس اینتری است بلکه وقت گیرتر نیز هستند. (به طور متوسط پروسه ی مهاجرتی در سیستم اکسپرس اینتری ۶ ماه به طول می انجامد در حالی که برنامه های استانی به طور میانگین ۱۹ ماه طول می کشد.) 

به علاوه  در سیستم اکسپرس اینتری، فرد بعد از ورود به خاک کانادا مختار به اقامت در هر نقطه از خاک کانادا که بخواهد است؛ این در حالی است که افرادی که تحت لوای برنامه های استانی به کانادا مهاجرت می کنند ملزم به اقامت به مدت حداقل دو سال در آن استان بخصوص هستند. 

ویزای خوداشتغالی کانادا

 این روش مهاجرتی مناسب افراد هنرمند یا ورزشکاری است که در زمینه ی کاری خود تجربه و سابقه ی لازم را دارا می باشند. مانند اکسپرس اینتری، ویزای خوداشتغالی کانادا بر اساس یک سیستم امتیازبندی تعریف شده است. امتیازات در ویزای خوداشتغالی بر اساس فاکتورهای زیر می باشد: 

 • تحصیلات : حداکثر ۲۵ امتیاز (مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری‌ حداکثر امتیاز را به برای فرد به ارمغان می آورد.)
 •  تجربه ی کاری : حداکثر ۳۵ امتیاز (۵ سال سابقه ی کاری مرتبط حداکثر امتیاز را برای فرد به ارمغان می آورد؛ ولی حداقل ۲ سال تجربه ی کاری الزامی است.) شرکت در مسابقات بین المللی  برای ورزشکاران و برگزاری گالری های هنری برای هنرمندان موجب تقویت رزومه می‌شود. البته این به این معنا نیست که افرادی که در مسابقات و یا رویدادهای ورزشی یا هنری شرکت نکرده اند‌ هیچ شانس ندارند. در واقع فردی که بتواند نشان دهد به صورت خود اشتغالی در ایران از هنر خود درآمدزایی داشته یا مثلاً داور یا مربی ورزشی فعال در ایران بوده است نیز می تواند از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام نماید. اما طبعاً  افرادی که دارای سوابق بین المللی در عرصه های ورزشی یا هنری هستند شانس بالاتری برای اخذ ویزای خوداشتغالی دارند. 
 • سن : حداکثر ۱۰ امتیاز ( افراد ۲۱ تا ۴۹ ساله حداکثر امتیاز را کسب می کنند.)
 • دانش زبانی : حداکثر ۲۴ امتیاز 
 • سازگاری : حداکثر ۶ امتیاز (مواردی از قبیل داشتن سابقه ی کار و تحصیل در کانادا و همین طور داشتن اقوام در کانادا به فرد برای کسب امتیاز در این فاکتور کمک می‌کنند.)

فرد ورزشکار یا هنرمندی که قصد اقدام به مهاجرت از این طریق را دارند با کسب حداقل ۳۵ امتیاز قادر به اپلای خواهند بود.  فرد از طرف دیگر باید بتواند به دولت کانادا اثبات کند که تمکن مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار خود را دارد و می تواند برای خود یک فرصت شغلی ایجاد کند که موجب رشد اقتصادی کانادا نیز شود.  

ویزای استارتاپ کانادا 

اگر فرد متقاضی مهاجرت دارای طرح یا ایده ی تجاری خلاقانه ای باشد که در صورت راه اندازی یک کسب و کار بر اساس آن و پس از گذشت چندین سال از راه اندازی، قابلیت مطرح شدن در سطح جهانی را داشته باشد، ویزای استارتاپ کانادا بهترین روش برای مهاجرت چنین فردی به کانادا است.  

عامل اصلی موفقیت در این روش مهاجرتی، ارائه ی یک طرح تجاری است که مورد تایید یکی از سازمانهای حامی در کانادا واقع شود. در واقع گرفتن تاییده از یکی از این سازمان به مثابه ی موافقت این سازمانها برای سرمایه گذاری در کسب و کار با ایده ی خلاقانه و بدیع است.  

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به این روش مهاجرتی به کانادا داشته باشد به شما توصیه می نماییم که مقاله ی چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد را مطالعه فرمایید. 

The USPVS

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ را دارید و می‌خواهید نقشه‌ی کسب و کار خود را با رعایت تمام جوانب و به صورتی تخصصی آماده کنید تا از بالاترین شانس برای اخذ این ویزا برخوردار شوید، موسسه ی USPVS با ۱۵۰ پرونده‌ی موفق در اخذ ویزای استارتاپ حامی و پشتیبان شماست‌.

۵ دلیل برای مهاجرت به کانادا در ۲۰۲۱

مهاجرت به کانادا نه تنها برای متقاضیان ایرانی بلکه برای خیلی از افراد دیگر از سراسر دنیا ایده ای بسیار جالب و خواستنی است. بر خلاف بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر دیگر، این کشور نه تنها سهمیه ی پذیرش مهاجران خود را کاهش نداده است بلکه قصد دارد در سال ۲۰۲۱، به ۴۰۱/۰۰۰ نفر، در سال ۲۰۲۲، به ۴۱۱/۰۰۰  و در سال ۲۰۲۳ به ۴۲۱/۰۰۰ اقامت دائم اعطا کند. 

 

در این متن، ۵ تا از مهمترین دلایلی که کشور کانادا را به بهترین مقصد مهاجرتی برای افراد بدل می کند، مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

 

جامعه ای آزاد با احترام به حقوق بنیادی اساسی

ساختار روابط اجتماعی در کانادا بر پایه‌ی احترام به انتخاب و عقاید تمام افراد و عدم تبعیض بین نژادها، اقوام، مذاهب و برابری جنسیتی بنا شده است. هم اکنون ۱۰۰‌ نفر از پارلمان ۳۳۸ نفری کانادا را زنان تشکیل می دهند. همین طور جالب است بدانید که ۱۷ نفر از کابینه ی ۳۵ نفری دولت فعلی کانادا (این عدد شامل شخص جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز می شود.) را زنان تشکیل می دهند. این نسبت در راستای وعده ی جاستین ترودو در سال ۲۰۱۵ مبنی بر چیدمان کابینه ی خود به صورت ۵۰/۵۰ از هر دو جنسیت زن و مرد است. 

 

از نظر مذهب نیز با وجود اینکه دین اکثریت مردم کانادا مسیحی می باشد، هیچ کلیسای رسمی ای در کانادا وجود ندارد و دولت کانادا رسماً اعلام کرده است که به آزادی دینی اعتقادات کامل دارد. هر چند، تعطیلات کریسمس وعید پاک، تعطیلات رسمی مذهبی در کشور کانادا هستند، به منظور رعایت حق پیروان سایر ادیان غیر از مسیحیت، به آنان نیز این حق داده شده است که در روزهای مربوط به مراسم مذهبی خود در محل کار یا تحصیل حاضر نشوند. 

 

 سیستم مهاجرتی امتیاز محور کانادا نیز طوری بنا شده است که افراد براساس شایستگی خود قادر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهند بود و هر فردی فارغ از اینکه به کدام نژاد و کشور تعلق دارد، می تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام نماید.

 کانادا، دهمین کشور برتر اقتصادی جهان

طبق اعلام بانک جهانی، کانادا با داشتن تولید ناخالص داخلی معادل یک ۱/۷۳ تریلیون دلار ، دهمین اقتصاد بزرگ جهان بوده است که انتظار می رود این عدد تا سال ۲۰۲۳ به ۲/۱۳ تریلیون دلار برسد.  میزان درآمد سرانه نیز در این کشور چیزی در حدود ۵۱/۰۰۰ دلار است. 

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که توافقنامه های تجارت آزاد بین کانادا و آمریکا موجب ادغام اقتصاد این دو کشور در یکدیگر شده است. 

اما نکته ی جالب تر شاید این باشد که کشور کانادا با آزادی اقتصادی، هزینه ی پایین راه اندازی کسب و کارهای نوپا، کمک هزینه های دولتی و خیلی از موارد مطلوب دیگر بهشت افراد خلاقی است که در صدد پوشاندن جامه ی عمل به یک طرح و ایده ی تجاری و راه اندازی یک کسب و کار جدید می باشند.

The USPVS

آیا می دانستید داشتن طرح و ایده ی تجاری کارآمد که مورد قبول یکی از سازمان های حامی کارآفرینان باشد،‌ یک قدم بزرگ در اخذ اقامت دائم کانادا می باشد؟ اگر می خواهید نقشه ی کسب و کار خود را با رعایت تمام جوانب و به صورتی کاملاً تخصصی آماده کنید تا از بالاترین شانس برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا برخوردار شوید، موسسه ی USPVS با ۱۵۰ پرونده ی موفق‌ در اخذ ویزای استارتاپ، حامی و پشتیبان شماست.

کانادا کشوری زیبا و آرام با امنیت بالا

از مناظر بکر، بدیع و کوههای پربرف بریتیش کلمبیا گرفته تا پارک های ملی واقع در آلبرتا،‌ زیبایی های کانادا تمام نشدنی است. همچنین این کشور طبق آخرین رده بندی موسسه ی بین المللی اقتصاد و صلح از لحاظ زندگی آرام و صلح آمیز رتبه ی ششم در جهان را به خود اختصاص داده است. از معیارهای این رتبه بندی می توان به امنیت اجتماعی، امنیت داخلی و میزان درگیریهای بین المللی و نظامی اشاره کرد. 

همچنین این کشور کنترل بسیار زیادی بر حمل اسلحه توسط شهروندان خود دارد و نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار کمتر از همسایه ی جنوبی خود می باشد. 

کیفیت بالا و کارآمدی سیستم درمانی در کانادا 

بیمه ی درمانی عمومی کانادا ضامن دسترسی تمام شهروندان و دارندگان اقامت دائم این کشور به مراقبت های اولیه پزشکی می باشد. در بعضی از استانها ، بیمه ی درمانی عمومی هزینه ی داروهای تجویزی و فیزیوتراپی افراد را نیز تأمین می کند. افراد تحت پوشش این بیمه دارای کارت بهداشت می باشند. 

از آنجایی که کانادا ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی سالانه ی خود را صرف سیستم درمانی خود می کند، امکان رایگان کردن ویزیت مطب پزشکان برای همه‌ی شهروندان و ساکنان دائمی خود را دارد. در رابطه با دارو نیز ۸۰ ٪ تخفیف به دارندگان کارت بهداشت تعلق می گیرد. 

البته ذکر این نکته لازم است که در کانادا بیمه های درمانی خصوصی نیز وجود دارند که در آنها فرد با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه از مزایای برخوردار می شود که تحت پوشش بیمه ی عمومی نمی باشند. اگر به مراقبت در خانه نیازمندید، چشم هایتان به لنز نیاز دارد و یا می خواهید در کلینیک های خصوصی روند درمانی خود را ادامه دهید، چاره ای جز پناه بردن به این نوع بیمه ها ندارید.

سیستم آموزشی مدرن کانادا

طبق برآورد سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی، کانادا با دارا بودن ۵۷٪ جمعیت تحصیل کرده، تحصیل کرده ترین کشور دنیا است. در این آمار افرادی که نوعی از آموزش عالی را به شکل یک دوره ی تحصیلی دو ساله، چهار ساله یا برنامه های فنی و حرفه‌ای گذارنده باشند، تحصیل کرده محسوب می شوند. 

 

سیستم آموزشی کانادا نیز بر اساس آزمونی که توسط همکاری و توسعه ی اقتصادی برگزار شد در مهارت های خواندن، ریاضیات و علوم مقام سوم را در بین بیش از ۶۵ کشور مطرح جهان کسب کرده است. 

 

این کشور همچنین میزبان برترین دانشگاههای دنیا همچون دانشگاه بریتیش کلمبیا، مک گیل و تورنتو است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی با هدف برخورداری از بهترین تحصیلات عالی و اخذ اقامت دائم پس از آن به آن کشور رهسپار می شوند. 


اگر می‌خواهید بدانید که چرا تحصیل در کانادا ایده ای بسیار عالی برای افرادی است که در پی برخورداری از تحصیلات عالی در خارج هستند، شما را به خواندن مقاله‌ی ۶ دلیل برای تحصیل در کانادا دعوت می نماییم. 

The USPVS

اگر تمایل به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا را دارید، می توانید با ثبت نام در سایت The USPVS و تکمیل و ارسال فرم ارزیابی از خدمات مشاوره ی رایگان مشاوران The USPVS بهره مند شوید.
مراکز پزشکی برای انجام معاینه های پزشکی کانادا (IME)

لیست مراکز پزشکی مورد تأیید برای آزمایش مدیکال کانادا

متقاضیان برای انجام معاینه های پزشکی (IME) باید با تعیین وقت قبلی به یکی از مراکز پزشکی مورد تایید اداره ی مهاجرت کانادا مراجعه کنند. در این مطلب مشخصات پزشکان و اطلاعات تماس مراکز پزشکی مورد نظر در ایران آورده شده است تا هموطنان مقیم ایران بتوانند نزدیکترین مرکز به محل سکونت خود را بیابند. جهت یافتن مراکز پزشکی در کشورهای دیگر متقاضیان می توانند به لیست مندرج در وبسایت اداره مهاجرت کانادا رجوع کنند.    

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم ؟

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

آیا مایل هستید به کانادا مهاجرت کنید، اما اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی اخذ اقامت کانادا ندارید ؟ اگر تمایل به اخذ اقامت موقت کانادا و یا اقامت دائمی کانادا دارید باید اطلاعات به روز و دقیقی از قوانین مهاجرت به کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا در سال جاری داشته باشید. . دوستان عزیز جهت پرسش سوالات خود و ارتباط با مدیریت و کارشناسان شرکت یو‌اس‌وی‌ای‌پی گروپ، در تمامی روزهای هفته می توانید در تماس باشید و سئوالات خود را بطور مستقیم با مدیریت شرکت مطرح نماید.