group-of-people-working-out-business-plan-in-an-office-min-min-980x653

حوزه های برتر استارت آپ های آینده کانادا

اخیرا درکشورهای پبشرفته از جمله کانادا، کسب و کارهای نوپا یا استارت آپ ها رونق بسیاری گرفته اند همین امر باعث شده کانادا برای داشتن بهترین اکوسیستم استارت آپ در جهان در رتبه ۲۵ قرار گیرد.در ابن مقاله به معرفی ده استارت آپ در حوزه ی برتر میپردازیم :

استارت آپ هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ 

با پیشرفت هوش مصنوعی سیستم های هوشمند ما را هوشمندتر می شوند. اتومبیل های ما خودشان رانندگی می کنند ، خانه ها مصرف برق خود را تنظیم می کنند و روبات ها قادر خواهند بود بیماری های ما را تشخیص دهند. به عبارت دیگر ، هوش مصنوعی به زبان ساده  بیشتر در زندگی به کمک ما می آید و کارهای روزانه ما را خودکار می کند.به نظر میرسد آینده استارت آپ ها در کانادا درموضوعات زیر خواهد بود:

• دستیاران هوش مصنوعی

• تشخیص پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی

• خودروهای خودران

• اندام های مصنوعی

• چت بات ها

• شهرهای هوشمند

• جارو برقی هوشمند

استارت آپ اینترنت اشیا

اینترنت اشیا ، سیستمی از دستگاه های محاسباتی به هم مرتبط ، ماشین های مکانیکی و دیجیتالی ، اشیاء ، حیوانات یا افراد است که دارای شناسه های منحصر به فرد (UID) و قابلیت انتقال داده ها از طریق شبکه بدون تعامل انسان با انسان یا کامپیوتر با انسان می باشد.منظور از شیء که در اینترنت اشیا وجود دارد می تواند فردی باشد که دارای ایمپلنت مانیتور قلب ، یک حیوان مزرعه ای با فرستنده بیو تراشه ، خودرویی که دارای سنسورهای داخلی است تا هنگام پایین بودن باد لاستیک یا هر شیء طبیعی یا مصنوعی دیگر به راننده هشدار دهد. شیئی که می تواند آدرس پروتکل اینترنت (IP) را به آن اختصاص دهد و بتواند داده ها را از طریق شبکه منتقل کند.

پیشرفت در فناوری اینترنت اشیاء ما را به ماورای آنچه تصور می شود سوق می هد.. با استفاده از این فناوری های قدرتمند ، شرکت ها می توانند از مزایای ویژگی های هوشمند ، عملکرد و بهره وری از اکوسیستم های متصل به اینترنت اشیا بهره مند شوند که اخیرا مورد توجه دولت هایی همچون کانادا واقع شده است .

استارت آپ لباس های هوشمند

لباس های هوشمند ، که به عنوان لباس های با تکنولوژی بالا یا منسوجات الکترونیکی نیز شناخته می شوند ، ” پوشاکی هستند که با تکنولوژی پیشرفته برای افزایش کارایی فراتر از استفاده سنتی” تعریف شده اند. برخی از لباس های هوشمند از منسوجات پیشرفته با مدارهای بافته شده یا چاپ شده استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر از سنسورها ، هپتیک ها و سخت افزارهای اضافی برای ارائه عملکرد هوشمند استفاده می کنند. بسیاری از لباس های هوشمند می توانند با استفاده از بلوتوث یا Wi-Fi به یک برنامه یا برنامه در دستگاه دوم متصل شوند. قابلیت دیجیتالی شدن حرکت انسان در طیف گسترده ای از سناریوهای کاربردی – مربیگری ورزشی ، مدیریت فیزیوتراپی ، سرگرمی و برنامه های صنعتی ، و محبوب ترین آنها قابل توجه است. پوشاکی که وضعیت جسمی کاربر را تحت نظر دارد. پیراهن های هوشمند و کت و شلوار بدن اطلاعات بیومتریک مانند ضربان قلب ، دما ، کشش عضلات ، ضربان قلب و حرکت بدنی را ارائه می دهند و داده ها از طریق بلوتوث به برنامه در زمان واقعی منتقل می شوند.

استارت آپ بیگ دیتا و آنالیز پیشرفته اطلاعات

تجزیه و تحلیل داده های بزرگ شاید مهمترین ابزار برای سازمانهای اینترنتی ، تجارت الکترونیک ، خرده فروشی ، بانکداری و بیمه باشد که به آنها کمک می کند تا به مخاطبان اصلی راه حلهای مناسب دهد. سازمانهایی که از ابزارهای تجزیه و تحلیل استفاده می کنند ، پیشرفتهای مهمی در تبدیل ، فروش و نگهداری خود مشاهده کرده اند . نظارت بر داده های بزرگ اقدامات بهتری می طلبد که  استارتاپ های تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را وادار می کند تا با انرژی بیشتری سریعتر در این حوزه ها ورود کنند و نسل بعدی نرم افزارهای پایگاه داده و ابزارهای مدیریت داده را ایجاد نمایند.

استارت آپ رایانش ابری و ذخیره آنلاین اطلاعات

  امروزه اکثر سازمانها ابر را فقط یک پلتفرم فناوری می دانند. این چشم انداز تا سال ۲۰۲۵ به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. ابر نه تنها یک رویکرد تکنولوژیکی برای ارائه برنامه ها خواهد بود ، بلکه به عنوان محرک اصلی نوآوری تجاری نیز عمل خواهد کرد.

فعالیت شرکت های دیجیتالی به منظور جذب و رضایت بیشتر مشتریان و رقابت بیشتر با بقیه شرکت ها به طور فزاینده ای وابسته به رایانش ابری هستند و ابر در مرکز جدیدترین و جدیدترین نوآوری های تکنولوژیکی قرار خواهد گرفت به عنوان مثال : هوش مصنوعی ، خدمات “اینترنت اشیا” و محاسبات کوانتومی.

استارت آپ واقعیت مجازی 

واقعیت افزوده و مجازی از اطلاعات به صورت متن، تصویر، صوت و … در ترکیب با اشیای دنیای واقعی استفاده می‌کند. شما بدون عینک یا سنسور ممکن است یک میز، یک نوشته و یا حتی یک نمای طبیعی را ببینید و در کنار خود حس کنید، در حالی که واقعیت ندارد و تنها به کمک تکنولوژی ظاهر شده است. چیزی شبیه به داستان‌های تخیلی دوران کودکی!

واقعیت مجازی و افزوده، برنامه های کاربردی پیشرو پتانسیل فناوری های نوظهور را برای تأثیرگذاری بر مراقبت های بهداشتی ، تدارکات و تجارت الکترونیکی خرده فروشی نشان می دهد.

استارت آپ دوقلوهای دیجیتالی

در آینده دوقلوهای دیجیتالی به عنوان یکی از ابزارهای کلیدی فناوری اطلاعات در بسیاری از صنایع کانادا ، به ویژه در صنعت تولید ، ظهور خواهند کرد ، البته ناگفته نماند که توسعه وآزمایش محصول را نیز در زمینه های مختلف نیز متحول خواهند کرد. بنابراین ، در آینده تقریباً هر محصول تولید شده می تواند دوقلو دیجیتالی خاص خود را داشته باشد به شرطی که به نحوی داده هایی تولید کند که بتوان آنها را ضبط و تحلیل کرد. این مفهوم به عنوان “سه گانه دیجیتال” شناخته می شود و مرحله بعدی تکامل دوقلو دیجیتال را نشان می دهد. به عنوان مثال ، به جای اینکه بوئینگ فقط یک دوقلو دیجیتالی از یک هواپیمای جدید برای اهداف توسعه داشته باشد ، این شرکت برای هر هواپیمایی که می سازد یک مدل دیجیتالی منحصر به فرد خواهد داشت. این مدلهای جداگانه را می توان در زمان واقعی از اطلاعات سنسورهای متصل تغذیه کرد و می توان از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان واقعی چرخه عمر محصول ، نگهداری پیش بینی و غیره استفاده کرد. اطلاعات بلادرنگ می تواند حاوی کد ژنتیکی منحصر به فرد کاربر باشد و با استفاده از این اطلاعات به صورت تئوری ، هر فرد روی کره زمین می تواند از درمان بسیار شخصی و در عین حال مقرون به صرفه برخوردار شود.

استارت آپ همکاری انسان و ربات در آینده (cobot)

در آینده ای نزدیک در کانادا و کشورهای پبشرفته از ربات های همیار در ۴ فعالیت دیگر می توان یاری جست :

 1. برداشتن و جابه جایی کالا که توسط انسان ها انجام میگرفت و فقط با دستورالعمل دادن برای مکان و چگونگی حمل و از کجا برداشتن کالا این امر برای ربات صورت خواهد گرفت.
 2.   بسته بندی و پالت بندی که بخشی از مراحل آماده سازی برای حمل و نقل با کشتی است.
 3. کنترل کیفیت که یکی از مهمترین روش های مدیریت کیفیت و مدیریت عیب صفر است.
 4. فعالیت های نهایی مانند صیقل کاری و سنگ زنی و لکه گیری که کاری طاقت فرسا برای انسان هاست.

استارت آپ رابط ‌های صوتی و چت بات‌ ها

برندها در کانادا تقریباً برای انجام هر کار ممکن در زمینه خدمات مشتریان فروش بالاتر و بازاریابی بهینه تر از چت بات استفاده می کنند و متخصصان مالی صنایع مختلف به پتانسیل چت بات ها ایمان دارند   Chatbot  برنامه های رایانه ای هستند که از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط و ایجاد تعاملات مکالمه ای با کاربران نهایی یا مشتریان بهره می برند. به عبارت ساده تر ، ربات یک برنامه کامپیوتری است که وظایف خاصی را به صورت خودکار انجام می دهد و در مورد چت بات ، وظیفه ای که به صورت خودکار انجام می شود ، مکالمه یک به یک با شخص است.

استارت آپ تشخیص چهره و بینایی رایانه‌ای

بینایی رایانه ای به سرعت در حال رایج شدن در حوزه هوش مصنوعی است که به طور فزاینده ای در صنایع فناوری و استارتاپ های کانادا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فناوری بینایی رایانه ای نه تنها به کامپیوترها اجازه می دهد تا تصاویر را تجسم کنند بلکه پیام یا هدف آن تصویر را نیز استخراج می کنند ، مانند تعیین فاصله و حرکت اجسام ورودی.

شرکت ها و استارتاپ های بینایی رایانه ای را با موفقیت در پزشکی ، صنایع دفاعی ، تولید و در انواع مختلف عملیات های نظارتی معرفی کردند. موارد استفاده رایج از بینایی رایانه ای شامل بیوتکنولوژی است ، جایی که از آن برای تشخیص سرطان پوست ، ویرایش ژن و موارد دیگر استفاده می شود. علاوه بر این ، بینایی رایانه ای رکوردهای ارزشمندی را در صنعت پزشکی ، به عنوان مثال در پیاده سازی علم تشخیص و نمونه برداری شکسته است.

نتیجه:

هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با حوزه های برتر استارت آپ های آینده کانادا است . چنانچه برای اقدام در این برنامه شرایط کافی را ندارید ، ولی در جهت کسب آن شرایط هستید  ، شما میتوانید برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا که یکی از پرطرفدارترین برنامه های مهاجرتی حال حاضردر کانادا است اقدام نمایید. بدین منظور برای ارزیابی و دریافت خدمات مهاجرت به کانادا می بایست فرم ارزیابی استارت آپ را تکمیل کرده و با دریافت مشاوره ۱۵ دقیقه ای بهترین و موفق ترین مهاجرت به کانادا را تجربه نمایید. 

برای اطلاع از سایر خدمات مهاجرتی کانادای موسسه ی مهاجرتی USPVS  اینجا کلیک کنید.

مراجع اصلی:

۱-Veerum.(august 3,2021).Digital Twin Technology

https://www.calgaryeconomicdevelopment.com/newsroom/veerum-digital-twin-technology/

۲-Rick Whiting.(November 18,2020).The 12 Coolest Machine-Learning Startups Of 2020

https://www.crn.com/news/cloud/the-12-coolest-machine-learning-startups-of-2020

۳-.Alyssa Schroer(july 15, 2021).۴۳ Artificial Intelligence Companies to Watch in 2021

https://builtin.com/artificial-intelligence/ai-companies-roundup

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برنامه ی ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک برنامه ی مهاجرتی آزمایشی به لیست راه های اخذ اقامت دائم کانادا اضافه شد. هر چند در سال ۲۰۱۴، فقط تعداد انگشت شماری از افراد توانستند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند، با گذشت زمان تعداد بیشتری از افراد موفق به کسب اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ی استارتاپ کانادا شدند. به‌ طوری که این تعداد از بیش از صد نفر در سال ۲۰۱۷، به بیش از صد نفر به بیش از ۲۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ رسید. 

در این مقاله تمام معیارها، برای احراز شرایط لازم ویزای استارتاپ کانادا را با شما در میان می گذاریم تا شما را در تصمیم گیری خود برای یافتن راهی مطلوب برای مهاجرت به کانادا یاری رسانیم. پس با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید : چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد؟

ایجاد یک کسب و کار واجد شرایط

 هر کسب و کاری نمی تواند شما را به ویزای استارتاپ برساند. افراد متقاضی باید شرایط زیر را برآورده کنند تا کسب و کارشان به عنوان یک کسب واجد شرایط در نظر گرفته شود : 

توجه :تحت هر کسب و کار واحد، حداکثر ۵ نفر می توانند به عنوان مالکین کسب و کار برای ویزای استارتاپ تقاضا دهند. 

۱- هر فرد متقاضی باید  دارای حداقل ۱۰٪ از سهام شرکت مزبور و به تبع آن اختیار و حق رأی باشد. 

۲-حداقل ۵۰٪ از حق رأی در کسب و کار مزبور‌ باید متعلق به متقاضیان و شرکت ذیصلاح تامین کننده ی سرمایه باشد. 

در صورت اخذ ویزای استارتاپ، افرادی که از این طریق وارد کانادا می شوند برای کسب اقامت دائم خود باید شرایط زیر را برآورده کنند

تمام متقاضیان باید به ایفای نقش مدیریتی فعالانه در کسب و کار مزبور‌ ادامه دهند و همین طور در کانادا زندگی کنند. 

کسب و کار مزبور‌ باید در کانادا راه اندازی شود و حداقل بخشی از فعالیت های مهم تجاری خود را در کانادا انجام دهند. 

کسب حمایت از یک شرکت سرمایه سرمایه گذار ذی صلاحیت 

یک شرکت ذیصلاح، نهادی واقع در کانادا است که به استارتاپ شما کمک می کند در این کشور فعالیتهای خود را بسط و گسترش دهید. این شرکت ها تأیید دولت کانادا را برای سرمایه گذاری در در استارتاپ ها را دارا می باشند. 

به طور کلی، سه گروه از این شرکت های سرمایه گذار وجود دارند. برای مشاهده ی لیست کامل این سازمانها، اینجا را کلیک کنید. 

صندوق های سرمایه گذار خطر پذیر 

حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز توسط این سازمانها۲۰۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

سرمایه گذاران فرشته 

حداقل سرمایه‌گذاری مورد مورد نیاز توسط این سازمانها  ۷۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

مراکز رشد (انکوباتور)

هیچ حداقل مبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها از طرف سازمان مهاجرت کانادا در نظر گرفته نشده است و صرف پذیرفتن یک استارتاپ توسط  یک انکوباتور کفایت می‌کند. 

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا : انتخاب کدام موسسه ی سرمایه گذاری؟

دارا بودن دانش زبانی لازم 

کانادا دارای دو زبان رسمی است : انگلیسی و فرانسوی. طبیعی است که فرد برای اداره موفق‌ کسب و کار خود در کانادا باید حداقل توانایی تکلم به یکی از این دو زبان را داشته باشد. برای اثبات توانایی زبانی، فرد باید در یکی از تست های مربوطه مانند IELTS برای زبان انگلیسی یا TCF برای فرانسوی حداقل نمره ی پنج را کسب کند. 

دارا بودن توانایی مالی  

بدیهی است که از بدو ورودتان به کانادا تا رسیدن کسب و کارتان به درآمد زایی، به منابع مالی نیاز دارید تا بتوانید به آرامش خاطر زندگی در کانادا را آغاز نمایید. دولت کانادا نیز می خواهد در مورد این مطلب اطمینان خاطر داشته باشد و از این رو از شما می خواهد تا ثابت نمایید که استطاعت مالی برای تأمین خود و اعضای خانواده تان که با شما به کانادا می آیند را دارید. 

در هنگام تحویل درخواست خود، شما بسته به تعداد افرادی که با شما وارد کانادا می شوند، باید تمکن مالی ارائه دهید. لیست مبالغ بر حسب تعداد افراد از این قرار است : 

 • ۱ نفر (فقط خود شما) : ۱۲/۹۶۰ دلار کانادا
 • ۲ نفر : ۱۶/۱۳۵ دلار مانادا 
 • ۳نفر : ۱۹/۸۳۶ دلار کانادا 
 • ۴ نفر: ۲۴/۰۸۳ دلار کانادا
 • ۵ نفر: ۲۷/۳۱۵ دلار کانادا
 • ۶ نفر: ۳۰/۸۰۶ دلار کانادا
 • ۷ نفر: ۳۴/۲۹۹ دلار کانادا 

برای هر فرد اضافی : ۳/۴۹۲ دلار کانادا 

هر چند که در این مقاله شما را معیارهای احراز شرایط ویزای استارتاپ کانادا آشنا کردیم، اما ذکر این نکته ضروری است که هیچ جایگزینی برای یک مشاوره ی حرفه‌ای که بسته به شرایط هر فرد متفاوت است، وجود ندارد. تیم مجرب ما  در موسسه ی USPVS آماده است تا شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای استارتاپ یاری می رساند.

اگر در صدد مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی استارتاپ هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا پروسه ی خود را آغاز کنید.

The USPVS

اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا را گرفته اید، و می خواهید بدون دلهره و استرس تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را طی نمایید، موسسه ی USPVS شما را در تمامی مراحل از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا گرفته تا تکمیل اطلاعات فرم های مربوط به ویزا یاری می رساند.
canadianCanadian

ویزای استارتاپ کانادا : انتخاب کدام موسسه ی سرمایه گذاری؟

ویزای استارتاپ کانادا یک روش مهاجرت به کانادا است که از طریق آن افراد نوآور که دارای ایده های ناب و بدیعی که توان درآمد زایی، اشتغال زایی و در نهایت رقابت در عرصه ی بین المللی را دارند، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. 

اما نکته ی اصلی و کلیدی در موفقیت در اخذ این ویزا، دریافت نامه ی حمایت از از یک سرمایه گذار کانادایی تعیین شده توسط سازمان مهاجرت کاناداست. البته این سازمانها انواع مختلفی دارند که جلب حمایت هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند. 

این مقاله صرفاً به بررسی سازمان های حامی و پشتیبان در ویزای استارتاپ پرداخته است، اگر می خواهید در مورد مراحل و شرایط این روش‌ مهاجرتی بدانید، به شما توصیه می نماییم مقاله ی چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد را مطالعه کنید. 

  سازمان های پشتیبان مورد تایید استارتاپ کانادا 

این سازمانها به طور کلی به سه دسته ی زیر تقسیم می شوند. اگر می خواهید به لیست تمام این سازمانها دسترسی داشته باشید، اینجا کلیک کنید.

The USPVS

اگر قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا را دارید، یا می خواهید در آمریکا ادامه تحصیل دهید اما هزینه های بالای تحصیل در این کشور مانع از رسیدن شما به رویایتان شده است، به info@theuspvs.com ایمیل بزنید یا با شماره ی ۰۲۱۲۲۱۴۵۴۲۱ تماس بگیرید تا از مشاوره ی نیم خبره ی ما بهره مند شوید.

 Venture Capital Funds یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر

اگر فکر می کنید ایده ی تجاری شما برای موفقیت نیازمند به مبلغ بسیار زیادی (بیش از یک میلیون دلار کانادا) برای سرمایه‌گذاری است، بهترین گزینه ی شما جلب نظر یکی از صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر است. از آن جایی که سرمایه گذاران ریسک پذیر با پول تعداد زیادی سرمایه گذار، سرمایه‌گذاری می‌کنند توانایی سرمایه گذاری بیشتری نسبت به سایر انواع سرمایه گذاران را دارند. همان طور که از نام این گروه پیداست، این نوع سرمایه گذاران با تقبل مخاطرات قابل محاسبه یا غیر قابل محاسبه، فعالانه با کارآفرینان همراه می‌شوند و نقاط ضعف آنان را پوشش می دهند. 

 

معمولاً این موسسات زمانی وارد سرمایه گذاری می شوند که محصول و یا ایده ی مورد نظر تست های بازار را پشت سر گذاشته باشد و فرد کار آفرین برای تولید و بازاریابی به حمایت نیاز داشته باشد. توجه داشته باشید که مدیر یک صندوق سرمایه‌ گذاری خطرپذیر، پول را به‌ نمایندگی از صندوقی سرمایه گذاری می­‌کند که سودآوری­‌ و بازگشت آن سرمایه در آینده تضمین شده باشد؛ لذا سرمایه گذاری­‌ صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر در مراحل اولیه‌ی تأسیس کسب‌وکارها امری نادر است.

 

طبیعی است که با ذکر این اوصاف، سرمایه گذاران خطرپذیر تمایل زیادی به وارد کردن گروه مدیریتی خود به کسب و کار تازه تأسیس را دارند تا کنترل بیشتری بر اوضاع داشته باشند. 

 

اگر قصد گرفتن تاییدیه از یکی از این موسسات را دارید، سازمان مزبور باید متعهد به سرمایه گذاری حداقل به مبلغ ۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا در طرح تجاری شما شود. 

 

گروه های سرمایه گذار فرشته 

بر خلاف صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر که اغلب  تمایل به سرمایه گذاری در پروژه هایی که فازهای اولیه مربوط به تست بازار را گذرانده اند، دارند، گروه های سرمایه گذار فرشته روی طرح های نوآورانه ای که در فازهای اولیه خود هستند، سرمایه گذاری می‌کنند. از جهتی این سرمایه گذاران معمولاً میزان کمتری از صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر در طرح های مختلف تجاری سرمایه گذاری می‌کنند. 

 

در حالی که صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مایل به اعمال مدیریت در کسب و کار فرد کارآفرین هستند، سرمایه  گذاران فرشته بیشتر بر ارائه ی  حمایت مالی و سود برآورد شده ی خود از کسب و کار جدید تمرکز می‌کنند. هر چند ممکن است در صورت درخواست شرکت تازه تاسیس و تمایل خودشان، به مشارکت در پیشبرد اهداف شرکت نقش ایفا کنند.

 

اگر در صدد گرفتن نامه ی حمایتی از یکی از سرمایه گذاران فرشته ی مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا برای ویزای استارتاپ هستید، سازمان مزبور باید موافقت کند تا حداقل ۷۵٫۰۰۰ دلار کانادا در طرح تجاری شما سرمایه گذاری کند. 

 

انکوباتورها یا مراکز رشد 

انکوباتورها سازمانهایی هستند که هدف آنها تسریع شرکت استارتاپ در مراحل اولیه ی فعالیتش است. موقعی که یک انکوباتور قبول می کند تا از یک ایده ی تجاری حمایت کند، نه تنها منابع مالی مورد نیاز برای موفقیت کسب و کار را در اختیار آن قرار می دهد، بلکه خدمات مفیدی مانند فضای اداری، مشورت و آموزش مدیریت را نیز به شرکت تازه تأسیس ارائه می دهد. 

 

این امر به دلیل این است که یک انکوباتور تنها در صورت اعتقاد به موفقیت یک طرح و ایده طرح تجاری آن را قبول میکند و از این رو هر کاری را که بتواند انجام می‌دهد تا به سریع ترین روش ممکن به موفقیت برسد. از طرفی اعلام حمایت یک انکوباتور از یک طرح و ایده ی تجاری این سیگنال را به دولت کانادا می دهد که یک ایده ی تجاری در صورت تبدیل به کسب و کار در کانادا قابلیت ماندگاری دراز مدت را دارد. 

 

اما شاید مهمترین مزیت جلب حمایت یک انکوباتور در مقایسه با یک یک صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر و یا یک سرمایه گذار فرشته، مربوط به سرمایه گذاری باشد. همان طور که گفته شد، هر کدام از این دو نوع سازمان باید حمایت خود از یک ایده ی تجاری را با تعهد به پرداخت مبالغ معینی نشان دهند. این در حالی است که فرد متقاضی نیاز به اقناع یک انکوباتور برای تعهد به سرمایه گذاری به میزان معینی را ندارد و فقط اعلام انکوباتور مبنی بر حمایت از طرح تجاری فرد متقاضی برای سازمان مهاجرت کانادا کفایت می کند.  

 

فراموش نکنید برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا صرف داشتن  یک ایده ی تجاری (هر چقدر هم که عالی باشد)، کافی نیست. در واقع داشتن یک بیزینس پلن جامع، اساسی ترین شرط در اخذ این ویزا است.


اگر می خواهید نقشه‌ی کسب و کار خود را با رعایت تمام جوانب و به صورتی تخصصی آماده کنید تا از بالاترین شانس برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا برخوردار شوید، موسسه ی USPVS با ۱۵۰ پرونده‌ی موفق در اخذ ویزای استارتاپ حامی و پشتیبان شماست‌.                              

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا برای کارافرینانی است که قصد دارند ایده های نوآورانه خود را در کشور کانادا تاسیس کنند. این کارافرینان پس از دریافت نامه حمایتی از سازمان های مجاز، برای خود و همه اعضای خانواده شان درخواست مهاجرت به کانادا را میدهند. این افراد نوآور با بخش خصوصی کانادا ترکیب شده و کسب و کارهایی در مقیاس جهانی شکل میدهند.

با ما در تماس باشید

دانستنی های ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا برای کارافرینانی است که قصد دارند ایده های نوآورانه خود را در کشور کانادا تاسیس کنند. این کارافرینان پس از دریافت نامه حمایتی از سازمان های مجاز، برای خود و همه اعضای خانواده شان درخواست مهاجرت به کانادا را میدهند. این افراد نوآور با بخش خصوصی کانادا ترکیب شده و کسب و کارهایی در مقیاس جهانی شکل میدهند.

با ما در تماس باشید

pexels-nappy-1058959

چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد؟

در کنار روشهای سنتی مهاجرت به کانادا، مانند مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری، ویزای استارتاپ کانادا به عنوان یکی از جدیدترین و سریع ترین روشهای مهاجرتی به این کشور خودنمایی می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ و جوانب و شرایط لازم برای آن آشنا کنیم. 

ویزای استارتاپ کانادا چیست ؟

ویزای استارتاپ کانادا، یک فرصت استثنایی برای کارآفرینان در سراسر جهان است تا با ایده های تجاری جدید خود، علاوه بر اینکه در روند توسعه ی کانادا تاثیر مثبت میگذارند، اقامت دائم کانادا را از آن خود و اعضای خانواده ی خود کنند. 

هدف کانادا از راه اندازی ویزای استارتاپ جذب صاحبان کسب و کارها با ایده های نوآورانه که دارای دورنمایی عالی و موفق هستند، است.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا 

اخذ ویزای استارتاپ کانادا شامل چهار مرحله به شرح زیر است که در زیر، به آنها می پردازیم .

داشتن یک طرح و ایده ی خلاقانه و جدید 

ایده ی تجاری شما، علاوه بر خلاقانه بودن، باید کشش لازم برای ایجاد موقعیت های شغلی مختلف برای شهروندان کانادایی را داشته باشد. همچنین این ایده باید تکنولوژی محور باشد.

ارائه ی طرح تجاری در قالب یک Business Plan 

در واقع این نقشه ی کسب و کار یا همان Business Plan است که ایده ی شما و میزان کارایی آن را به اداره ی مهاجرت کانادا و سازمانهای سرمایه‌ گذار معرفی کند. پس مشورت با افراد خبره و با تجربه در این زمینه امری لازم است. 

The USPVS

اگر مایل به مهاجرت از طریق تحصیل در کشور آمریکا هستید، موسسه ی USPVS با داشتن نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه از امریکا شما را در تمامی مراحل پذیرش تحصیلی یاری می رساند.

 تأیید Business Plan توسط یکی از سازمانهای مربوطه 

 برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا، ایده و برنامه ی کسب و کار شما باید حداقل توسط یکی از سازمانهای زیر مورد تایید قرار بگیرد. 

-Venture Capital Funds 

-Angel Investor Groups 

-Business incubators

نقشه‌ی کسب و کار شما توسط هر یک از سازمانهای ذکر شده پذیرفته شود، نامه ای تحت عنوان Letter of Support برای فرد متقاضی صادر می‌کند و در آن اعلام می دارد که قصد حمایت مالی از ایده ی نوآورانه ی فرد متقاضی را دارد. در زیر به معرفی هر یک از این سازمانها می پردازیم. 

Venture Capital Funds

حداقل مبلغی که یک گروه تحت این سازمان باید موافقت کند تا در طرح شما سرمایه گذاری کند، ۲۰۰/۰۰۰ دلار کاناداست. نام چند تا از این گروه ها عبارت است از: ۷ Gate Ventures ،BCF Ventures و Lumira Ventures

Angel Investor Groups 

حداقل مبلغی که یک سرمایه گذار وابسته به یکی از گروه های تحت این سازمان باید موافقت کند تا در طرح شما سرمایه گذاری کند ۷۵/۰۰۰ دلار کاناداست. نام چند تا از این گروه ها عبارت است از : York Angel Investors Inc، VANTEC Angel Network Inc و Ekagrata Inc

Business Incubators

حداقل مبلغی در این مورد وجود ندارد و شما باید در یکی از برنامه های که برای کمک به رشد و نمو استارت آپ ها در کانادا وجود دارند قبول شوید. نام چند تا از این برنامه ها عبارت است از : Invest Ottawa، Alacrity Foundation و NEXT Canada

تأیید پرونده ی استارتاپ توسط اداره ی مهاجرت کانادا 

پس از جلب حمایت مالی از یکی از سازمانهای سرمایه‌گذاری معین در کانادا، پرونده ی استارتاپ شما باید توسط اداره ی مهاجرت کانادا بررسی شود تا در صورت احراز شرایط لازم، فرد ویزای استارتاپ خود را دریافت کند‌. در زیر به شرح شرایط لازم فرد متقاضی برای اخذ ویزای استارتاپ می پردازیم.

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارتاپ 

برای آنکه فرد متقاضی ای که ایده اش تحت حمایت یکی از سازمانهای سرمایه گذاری تعیین شده توسط دولت کانادا قرار گرفته است، بتواند ویزای استارتاپ خود را بگیرد باید تمام شرایط زیر را داشته باشد : 

تبدیل ایده ی تجاری به یک کسب و کار فعال در کانادا

تمام افرادی که نامشان در پرونده ی استارتاپ آمده است، باید حداقل ۱۰ درصد از سهام کل کسب و کار را داشته باشند. پس اگر ۵ نفر قصد مهاجرت به کانادا را تحت یک پرونده ی استارتاپ برا داشته باشند باید حداقل مالک ۵۰ درصد از سهام شرکت باشند. 

مهارت زبانی معادل CLB5 برای زبان انگلیسی یا NCLC5 برای زبان فرانسوی

داشتن حداقل یک سال تحصیلات عالی در دانشگاه 

تمکن مالی مورد نیاز برای تامین زندگی در کانادا 

فرد متقاضی باید نشان دهد که توانایی تامین مالی زندگی خود و خانواده اش را برای دورانی که هنوز کسب و کار به سود ننشسته است دارد. تمکن مالی مورد نیاز برای هر فرد متقاضی در سال ۲۰۲۱، ۱۲۹۶۰ دلار کانادا است. در صورتی که فرد متقاضی خانواده ی خود را نیز به همراه داشته باشد، مبالغ تمکن مورد نیاز عبارتند از : 

 • ۱۶۱۳۵ دلار برای یک خانواده ی ۲ نفره
 • ۱۹۸۳۶ دلار برای یک خانواده ی ۳ نفره
 • ۲۴۰۸۳ دلار برای یک خانواده ی ۴ نفره
 • ۲۷۳۱۵ دلار برای یک خانواده ی ۵ نفره
 • ۳۰۸۰۶ دلار برای یک خانواده ی ۶ نفره
 • ۳۴۲۹۹ دلار برای یک خانواده ی ۷ نفره
 • ۳۴۹۲ دلار به ازای  هر عضو برای خانواده های بیش از ۷ نفر

 

سایر جوانب ویزای استارتاپ 

 • گرفتن ویزای استارتاپ از زمان اقدام تا دریافت ویزا بین ۹ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد. 
 •  تا ۵ نفر می توانند به عنوان مالکین یک کسب و کار برای اخذ ویزای استارتاپ اقدام کنند. هر کدام از سازمانهای سرمایه گذاری که به بررسی طرح کسب و کار می پردازد تعیین می کند که کدام یک از افراد ضروری و کدام یک از افراد غیرضروری برای کسب و کار هستند. 

اگر یکی از افرادی که توسط سازمان ذی ربط، ضروری تشخیص داده شده تقاضای خود را پس بگیرد یا تقاضای ویزایش توسط اداره ی مهاجرت کانادا پذیرفته نشود، کل افرادی که زیر چتر آن طرح قصد مهاجرت را داشتند، تقاضای ویرایشان متوقف می‌شود. 

 • هر فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر خود را نیز با خود به همراه داشته باشد. 

 

کلام آخر 

اگر قصد مهاجرت به کانادا و ساخت زندگی بهتر از طریق ویزای استارتاپ کانادا را دارید، گرفتن راهنمایی و مشورت از متخصصین این حوزه یقیناً شانس شما را برای موفقیت در این زمینه بیشتر می کند. 

شرکت USPVS به عنوان شرکتی که حوزه‌ی تخصصی فعالیت خود را ویزای استارتاپ قرار داده است وبا کارنامه ای درخشان در این زمینه حامی و همراه شما در پروسه ی  مهاجرتی شما از این طریق می باشد. 

 

The USPVS

برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید.