2253709-adobestock-272614249-original

ویزای تحصیلی کانادا و مزیت های برتر

برای مهاجرت به کانادا شما باید  یکی از انواع  ویزاهای کانادا که توسط اداره مهاجرت درنظر گرفته شده را دریافت کنید. اخذ ویزای تحصیلی کانادا در صورت داشتن شرایط لازم ، نسبتا  آسانتر از سایر ویزاهاست. بطور کلی میتوان گفت دریافت پذیرش در یکی از کالج های کانادا دارای مزایایی قابل توجهی است که عبارتند از :

 • اخذ ویزای کانادا
 •  اخذ اقامت موقت تحصیلی
 • اخذ ویزای کانادا برای والدین فرزند وابسته
 • اخذ ویزای کانادا برای همراه فرد مستقل
 • دریافت ویزای کار موقت کانادا
 • اخذ مجوز کار تمام وقت برای همراه دانشجو

انواع ویزای تحصیلی کانادا

دو نوع ویزای تحصیلی کانادا توسط ادارهٔ مهاجرت کانادا برای متقاضیان در نظر گرفته شده است . اخذ ویزا برای هر یک دارای مراحل مجزایی است :

 1. ویزای دانش‌آموزی کانادا: شامل افراد زیر ۱۸ سال در هریک از مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا
 2. ویزای دانشجویی کانادا: شامل افراد بالای ۱۸ سال در هر یک از مقاطع تحصیلات عالی ازجمله کالج، دانشگاه و مؤسسات آموزشی معتبر دیگر.

ویزای دانش‌آموزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

– داشتن سن قانونی : دانش آموزان زیر سن  ۱۸ سال و در برخی ایالت‌ها، ۱۹ سال ، بدون همراهی والدین یا سرپرست قانونی امکان تحصیل در کانادا را نخواهند داشت. اگرچه تعیین سرپرست قانونی برای افراد ۱۷ ساله و بالاتر اختیاری است اما ممکن است افسر پرونده درخواست تعیین سرپرست کند.

۲- تمکن مالی : والدین یا سرپرست قانونی شخص دانش آموز باید ثابت کنند که  تمکن مالی لازم جهت هزینه‌های تحصیل و اقامت او را دارند. 

۳- داشتن پذیرش موسسات آموزشی: اخذ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا که بطور کلی تمام مدارس کانادا دارای اعتبار میباشند.

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا

قدم برای اخذ ویزای دانشجویی در کانادا گرفتن نامهٔ پذیرش از یکی مؤسسات آموزشی معتبر کانادا است. بدون اخذ نامهٔ پذیرش، دریافت ویزای تحصیلی امکان پذیز نیست. پس میتوان گفت مهمترین گام در راستای مهاجرت تحصیلی به کانادا ، اخذ نامه پذیرش است .

شرایط لازم ویزای تحصیلی کانادا 

 1. حداقل سن ۱۸ سال 
 2. داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا
 3. داشتن تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا
 4. معدل بالا و نمرات خوب در آخرین مقطع تحصیلی
 5. داشتن مدرک زبان معتبر مثل آیلتس نمره ۶.۵ به بالا یا دولینگو ۱۰۵ به بالا
 6. متقاعد کردن افسر برای بازگشت به کشور بعد از اتمام تحصیلات

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا  ارزان نیست اما در مقایسه با تحصیل در آمریکا ، تقریبا نصف میباشد که بسته به فاکتورهای انتخابی شما از جمله رشته تحصیلی ، عمومی یا خصوصی بودن دانشگاه ،رتبه جهانی و کشوری دانشگاه ،شهر و ایالت ، مقطع تحصیلی وگرفتن بورسیه  این هزینه متغییر خواهد بود .بطور مثال تحصیل در رشته های هنری ارزانتر از رشته های پزشکی است . با توجه با این مطلب ،هزینه های مهاجرت تحصیلی  را میتوان  براساس فاکتورهای مذکور به چهار هزینه ی اساسی تقسیم کرد:

۱– هزینه تحصیل  که بین ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا متغییر است 

۲- هزینه زندگی: برای هر سال تحصیلی  حدودا  ۱۰۰۰۰ دلار کانادا  

۳- هزینه بازگشت به کشور مبدا: تفریبا ۱۰۰۰ دلار کانادا

۴ – حق بیمه و مخارج دیگر: که بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا متغییر است

همانطور که گفته شد این هزینه ها بسته به شرایط هر فرد متفاوت خواهد بود.برای ارزیابی و کسب اطلاعات بیشتر به ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشتن مدارک زیر ضروری است :

 1. مدرک شناسایی متقاضی و همراهان (شناسنامه و کارت ملی)
 2. همه صفحات مهردار پاسپورت
 3. مدارک شغلی معتبر و رزومه قوی(cv)
 4. فرم توصیه نامه (برای دانشگاه و مدرسه)
 5. اصل و ترجمه ریز نمرات ۳ سال آخر تحصیل ( برای مدارس)
 6.  اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی + اصل و ترجمه ریز نمرات
 7. انگیزه نامه (SOP)
 8. تائیدیه WES
 9. مدارک مالی و ملکی جهت اثبات تمکن مالی
 10. نامه بورسیه یا کمک هزینه های تحصیلی
 11.  نمره آیلتس یا تافل
 12.  گواهی عدم سوء پیشینه

نتیجه:

هدف تیم موسسه مهاجرتی USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با ویزای تحصیلی کانادا و مزایای آن است ؛چنانچه برای اقدام دارای شرایط کافی هستید ؛ میتوانید برای ارزیابی و دریافت خدمات مهاجرت به کانادا و اخذ وبزای تحصیلی کانادا با ما در تماس باشید و  با دریافت مشاوره ۱۵ دقیقه ای بهترین و موفق ترین مهاجرت تحصیلی به کانادا را تجربه نمایید.  

برای اطلاع از سایر خدمات مهاجرتی کانادای موسسه ی مهاجرتی USPVS  اینجا کلیک کنید.

مراجع :

۱. Study Portals Master. (2021, JUNE 7). How to Get a Student Visa for Canada in 2021

https://www.mastersportal.com/articles/1583/how-to-get-a-student-visa-for-canada-in-2021.html

۲. Government of Canada. (?).Application to Study in Canada, Study Permits

https://www.cic.gc.ca/english/information/applications/student.asp

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۱ چه مقدار زمان می برد؟

هر ساله بیش از ۱۳۰/۰۰۰ نفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنند. این افراد به امید یافتن فرصت تحصیل در  دانشگاههای تراز اول دنیا که بهترین فرصتهای پژوهشی و تحقیقاتی را در پروژه های علمی در اختیار دانشجویان قرار می USPVS برای اخذ ویزای تحصیلی این کشوراقدام می کنند. 

بیشتر بخوانید : ۶ دلیل برای تحصیل در کانادا

شاید بهتر باشد پاسخ به این پرسش که اخذ ویزای تحصیلی کانادا چه مدت طول می کشد را در خلال توضیح کل پروسه ی اخذ ویزای تحصیلی این کشور بدهیم. 

در این مقاله می خوانید: 

۱- اولین قدم : اپلای کردن دانشگاه و دریافت نامه ی پذیرش 

۲- دومین قدم : ثبت نام در دانشگاه

۳- گام سوم : درخواست ویزا

۴-هزینه و مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی کانادا

اولین قدم : اپلای کردن دانشگاه و دریافت نامه ی پذیرش 

طبعاً نامه ی قبولی از یک دانشگاه در کانادا برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا لازم است. پس اگر عزم خود را برای تحصیل در کانادا جزم کرده اید، فرصت را از دست ندهید و همین امروز بررسی دانشگاه ها و رشته های تحصیلی ارائه شده در آنها را آغاز کنید. 

به طور معمول از زمانی که شما درخواست خود را برای تحصیل در یک دانشگاه یا کالج کانادایی ارسال می نمایید، بین ۴ تا ۶ هفته طول می کشد تا در صورت پذیرش، نامه ی پذیرش خود را دریافت نمایید.

دومین قدم : ثبت نام در دانشگاه 

پس از اخذ نامه ی پذیرش، شما می توانید برای ثبت نام در دانشگاه خود در کانادا اقدام نمایید. شاید بپرسید که اگر هنوز ویزای تحصیلی خود را دریافت نکرده اید، این کار چه لزومی دارد؟! در جواب به این سوال باید بگوییم که ثبت نام در دانشگاه یکی‌ از شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی در کانادا است و در صورت بورسیه نبودن، برای ثبت نام در دانشگاه های کانادا باید شهریه ی ترم اول خود را پرداخت نمایید. 

شما می تواند به محض ثبت نام در دانشگاهی که شما را پذیرفته است، پروسه ی درخواست مجوز تحصیل خود در کانادا را آغاز نمایید. 

گام سوم : درخواست ویزا  

شما می توانید درخواست ویزای خود را به دو صورت آنلاین یا دستی دهید. از آنجایی که هیچ مرکز درخواست ویزایی در حال حاضر در کشور ایران وجود ندارد، در صورتی که فرد قصد ارسال درخواست ویزای دانشجویی خود به صورت دستی را داشته باشد، باید به یک مرکز درخواست ویزا در یکی از کشورهای همسایه برود. (توجه داشته باشید، که مقامات مهاجرتی کانادا، کشور ترکیه را به منظور انجام این کار توصیه می کنند.)

ذکر این نکته نیز ضروری است که حتی اگر فرد درخواست ویزای تحصیلی خود را به صورت آنلاین ارسال کرده باشد، باز هم برای احراز هویت بیومتریک باید به یکی‌ مراکز درخواست ویزای کانادا برود. همچنین، دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند به احتمال زیاد در خلال  پروسه ی ویزای خود به مصاحبه فراخوانده می‌شوند تا در مورد نحوه ی تامین مالی خود در کانادا، برنامه ی خود پس از اتمام تحصیل و …. مورد سوال قرار بگیرند. 

شما باید حداقل ۴ تا۶ ماه قبل از شروع برنامه ی تحصیلی خود در کانادا برای مجوز تحصیل در این کشور اقدام نمایید. به طور متوسط ۴۲ روز طول می کشد تا به درخواست شما برای مجوز تحصیل در کانادا، پاسخ داده شود.

هزینه و مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی کانادا 

هزینه ی درخواست ویزای تحصیلی کانادا ۱۵۰ دلار است و ۸۵ دلار جداگانه نیز برای احراز هویت بیومتریک از هر فرد متقاضی تحصیل در کانادا اخذ می شود. 

طول مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به اندازه ی طول مدت دوره ی تحصیل شما به علاوه ی ۹۰ روز است . این ۹۰ روز به منزله ی فرصتی برای فرد است تا خود را برای ترک کردن کانادا آماده نماید. در صورتی که فرد قصد اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیلی را داشته باشد، باید برای انواع دیگر ویزا بر حسب شرایط خود درخواست دهد. 

لطفاً توجه نمایید که هر چند ویزای تحصیلی شما به اندازه ی طول مدت تحصیل معتبر است، ولی با این حال شما ملزم به تمدید سال به سال مجوز تحصیل خود هستید. در واقع، تنها افرادی که برای ترم تحصیلی جدید ثبت نام کرده باشند قادر به تمدید مجوز تحصیل خود هستند و افرادی که به هر دلیلی قصد اتمام دوره ی تحصیل خود را ندارند ملزم به ترک کانادا هستند. 

The USPVS

اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا را گرفته اید، و می خواهید بدون دلهره و استرس تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را طی نمایید، موسسه ی USPVS شما را در تمامی مراحل از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا گرفته تا تکمیل اطلاعات فرم های مربوط به ویزا یاری می رساند.
اطلاعیه اداره مهاجرت برای دانشجویان بین المللی کانادا

اطلاعیه اداره مهاجرت برای دانشجویان بین‌المللی کانادا

ه تازگی اداره مهاجرت کانادا چندین تغییر اساسی را برای کمک به دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در کانادا اعلام کرده است که هنوز نتوانسته اند درخواست تکمیل اجازه تحصیل خود را ارائه دهند.


به تازگی اداره مهاجرت کانادا چندین تغییر اساسی را برای کمک به دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در کانادا اعلام کرده است که هنوز نتوانسته اند درخواست تکمیل اجازه تحصیل خود را ارائه دهند.

طبق آنچه اعلام شده پروسه صدور ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضی در دو مرحله‌ صورت می گیرد.

۱: مرحله اول با بررسی شرایط متقاضی، صدور ویزا دانشجویی برای او تضمین می شود و می تواند تحصیل خود را بصورت آنلاین آغاز کند.

۲: مرحله دوم پس از شروع تحصیل آنلاین در هر زمانی که دانشجو موفق به ارائه بیومتریک شد مراحل نهایی تقاضای ویزای تحصیلی وی انجام خواهد شد و پس از رفع محدودیت‌های کرونا، متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای دانشجوی خود وارد کانادا بشود.

این مدت تحصیل، PGWP (گرفتن مجوز کار پس از تحصیل) آن‌ها لحاظ می شود (به شرط آن‌که حداقل ۵۰ درصد برنامه تحصیلی این دانشجویان در کانادا انجام شود و در نهایت موفق به دریافت ویزای تحصیلی شوند)

📣📣نکته ای که دانشجویان عزیز باید به آن توجه داشته باشند:

◀️این روند موقت برای دانشجویانی که می خواهند برنامه خود را از این پاییز آغاز کنند، در دسترس هست.
◀️باید درخواست اجازه تحصیل خود را تا ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ ارسال کرده باشند.
◀️باید در موسسه ی آموزشی مجاز در کانادا پذیرفته شده باشد.

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم ؟

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

آیا مایل هستید به کانادا مهاجرت کنید، اما اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی اخذ اقامت کانادا ندارید ؟ اگر تمایل به اخذ اقامت موقت کانادا و یا اقامت دائمی کانادا دارید باید اطلاعات به روز و دقیقی از قوانین مهاجرت به کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا در سال جاری داشته باشید. . دوستان عزیز جهت پرسش سوالات خود و ارتباط با مدیریت و کارشناسان شرکت یو‌اس‌وی‌ای‌پی گروپ، در تمامی روزهای هفته می توانید در تماس باشید و سئوالات خود را بطور مستقیم با مدیریت شرکت مطرح نماید.